Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ori ca vrei sa pleci, ori ca vrei sa te opresti, alea inguste te scot din "caca" in care te baga alea late pe zapada mare
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • Si neaparat sa fie presiunea corecte, altfel nu se rezolva nimic.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • Pe mine ma bate gandul sa iau un set de anvelope TIGAR TG621 (all season). Pret 140 ron, fara montaj. Pe net am vazut ca sunt apreciate, iar pretul e bun. Ceva pareri?

        PS> NU vreau cauciucuri de iarna.....
        GL-22-TOF

        Comment


        • Am facut azi un tur al magazinelor de profil si la unul din ele mi-a recomandat anvelope Yokohama la 235 lei/buc cu montaj inclus, are cineva, sunt bune? Pretul e cam marisor, insa vanzatorul mi le-a recomandat cu cadura, mia zis ca sunt mai bune chiar decat Good year, pareri?

          Comment


          • Originally posted by uniku View Post
            Ce stiti de anvelopele "America" ? Cica ar fi fabricate de Continental, m-ar interesa niste pareri despre ele, ca am gasit la un pret de 170RN/buc. Si mi lea recomandat ca ar fi foarte bune pentru iarna. Daca nu sunt bne, poate imi recomandati ceva in pretul de max 200RON/buc.
            Eu mi-am luat Continental EcoContact 3 cu 176 ron/buc, (nu sunt de iarna, dar am auzit ca-si fac bine treaba), din spate de pe Cuza Voda.
            Zambeste, maine poate fi mai rau!

            Comment


            • Vezi ca Conti EcoContact sunt cam schiuri pe zapada insa pe asfalt uscat sunt f bune
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • cine imi poate spune va rog un loc in bucuresti de unde pot lua cauciucuri de iarna cu montaj inclus??
                daca nu, cam costa un montaj pt 4 roti???
                multumesc
                Last edited by darksid3; 24 November 2008, 19:34.

                Comment


                • Am de gand sa`mi iau 2 gume de iarna resapate aproape noi.
                  Ce sfaturi pt resapate ? Cat timp le am pe masina...Merg lejer..

                  Comment


                  • Cum se comporta Firestone Winterhawk?
                    Se gasesc la Metro cu 180 lei bucata.

                    Comment


                    • @andreea13- Fa un efort si ia macar doua noi, pe fatza...Personal nu cred in cele resapate.Succes!
                      LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                      Comment


                      • Gata! Am prins in seara asta oferta de la Metro. Mi-am luat anvelope de iarna la Kiss-ul meu, set 4 bucati dunlop winter sport M3 185/65/15 la 780ron setul cu tot cu ecovaloare, ultimile patru bucati, se dadeau ca painea calda, mai ramane sa le montez...E cam aglomerat la service-uri, apropo, pot sa le montez la orice service? Sau trebuie sa merg neaparat la dealer? Garantie 2 ani mi-a dat la ele.
                        Socrul meu zicea ca am bagat banii degeaba, ca doar cauciucurile care le am sunt noi, masina e din aprilie am 8000 km facuti cu ea.
                        Last edited by constantinp; 24 November 2008, 23:19.

                        Comment


                        • Poti sa le montezi la orice service dar iti sugerez sa cauti ceva mai ok ca sa-ti echilibreze rotile corect
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • @uniku: da, anvelopele america sunt facute la timisoara, la continental.
                            @cory ( parca ): contiecocontact sunt gume de vara. Orice guma de iarna e mai buna ca alea, dar pe uscat, da fum la multe alte anvelope entry-level ecocontactul.
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • Originally posted by adiroman View Post
                              cine imi poate spune va rog un loc in bucuresti de unde pot lua cauciucuri de iarna cu montaj inclus??
                              daca nu, cam costa un montaj pt 4 roti???
                              multumesc


                              Orice vulcanizare mare / centru vanzari anvelope / in targ in Vitan . Sau pe Fundeni sunt 2 pe care ti le recomand , Auto Soft la pod la Fundeni ( au un centru si pe langa depoul Dudesti ) si celalalt mai sus vis a vis de Petrom . La cel vis a vis de Di Bas nu te duce , mie mi-a astupat de 2 ori aceeasi gaura si rasufla in continuare pe langa dop .
                              B -X X - DDF x 2

                              :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                              Comment


                              • M'am hotarat si eu ... Imi iau 2 cauciucuri pentru iarna pe fata. .

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google