Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Goodrichurile astea au aderenta mai buna pe ud si pe uscat decat au kormoranele vara.
    Pacco cred ca se refera la Goodrich de iarna si nu cred ca le-a luat de pe site-ul de care e vorba aici ca a beneficiat de montaj gratuit.
    Sunt curios cand o sa apara iarasi in stoc Profiler 2 la ce pret o sa fie, eu nu cred ca o sa fie diferenta asa mare de pret si chiar daca va fi, nu prea avem incotro, nu? Ne trebuie si anvelope de vara.

    Comment


    • Eu cand le-am luat, la reactualizare de pret a fost diferenta de 20 RON. Initail erau 195 bucata si eu am luat cu 215 bucata. Anul asta prin februarie. 195/50/15 :P
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by bad_hrc View Post
        Goodrichurile astea au aderenta mai buna pe ud si pe uscat decat au kormoranele vara.
        Pacco cred ca se refera la Goodrich de iarna si nu cred ca le-a luat de pe site-ul de care e vorba aici ca a beneficiat de montaj gratuit.
        Sunt curios cand o sa apara iarasi in stoc Profiler 2 la ce pret o sa fie, eu nu cred ca o sa fie diferenta asa mare de pret si chiar daca va fi, nu prea avem incotro, nu? Ne trebuie si anvelope de vara.
        mi-a zis sa incerc pe la sfarsitul lui ianuarie. atunci ar aduce. ideea e sa nu fie diferenta suficient de mare incat sa mai pui 30 lei ca sa iei ceva premium pt ca atunci ma pune iar pe ganduri

        Comment


        • Stai tu linistit ca daca goodrichurile de la 195 or sa fie 225, michelinurile nu vor mai fi nici ele 267, vor fi 297 si diferenta va fi aceeasi.
          Si eu trebuie sa-mi iau 4 anvelope de vara, mi-ar placea ceva in V la dimensiunile stock si astea sunt primele care le vad de genul asta.

          Comment


          • Originally posted by bad_hrc View Post
            Stai tu linistit ca daca goodrichurile de la 195 or sa fie 225, michelinurile nu vor mai fi nici ele 267, vor fi 297 si diferenta va fi aceeasi.
            Si eu trebuie sa-mi iau 4 anvelope de vara, mi-ar placea ceva in V la dimensiunile stock si astea sunt primele care le vad de genul asta.
            eu spuneam ca decat sa iau goorich la 230-240 in feb. mai bine as lua acum muchelinuri la 267. pt ca goodrich nu mai au. asta ziceam. normal ca atunci se vor scumpi amandoua.

            Comment


            • fratilor astazi nu ma mai opream cu tigeru-rile winter noi rulate 300 km de la montaj! aveam cam 70 si sa facut rosu semaforul am pus frana.....si mai aveam cam 30% pedala dar am simtit ca nu isi fac treaba cum trebuie pe uscat anvelopele astea ,placutele sunt schimbate de 9000 km deci se exclud ,mai ramane doar lichidul de frana care nu este schimbat de 4 ani dar cand aveam anvelopele de vara nu se simtea asa ineficient frana!

              Comment


              • totusi cred ca e lichidul. si verifica pistonasele si furtunasele sa nu scape pe undeva. dar n-ai simtit?! totusi e o diferenta daca patineaza anvelopele sau frana nu e eficienta. se cam simte..

                Comment


                • Originally posted by B997NDL View Post
                  eu spuneam ca decat sa iau goorich la 230-240 in feb. mai bine as lua acum muchelinuri la 267. pt ca goodrich nu mai au. asta ziceam. normal ca atunci se vor scumpi amandoua.
                  Asta numai tu poti sa decizi Eu vreau sa fie produse cat mai de curand cand le cumpar, decat sa iau produse in iarna lui 2011 mai bine mai dau 20-30 lei in plus si iau din lotul 2012.

                  Comment


                  • Tigar am si eu pe fata (le am de anul trecut) si de 2 ori era sa o "ingramadesc", iar asta la viteze mici. intra foarte repede abs si iti da senzatia ca nu se mai opreste.
                    Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                    Comment


                    • Cel mai bine e pe vremea asta sa circuli prudent ca nu se stie niciodata si asta e valabil indiferent ce anvelope de iarna ai

                      Comment


                      • Originally posted by bad_hrc View Post
                        Asta numai tu poti sa decizi Eu vreau sa fie produse cat mai de curand cand le cumpar, decat sa iau produse in iarna lui 2011 mai bine mai dau 20-30 lei in plus si iau din lotul 2012.
                        Si cum faci ca sa iei/cumperi produse in 2011 fabricate in 2012 ?

                        @Slim ,,, in legatura cu anvelopele alea la franare, cred ca sunt ele proaste daca zici ca a fost asa cum ai descris evenimentul mai sus,fapt confirmat si de @Popavlm.
                        Exclus vreo defectiune la sistemul de franare ,daca era ceva la sistemul de franare atunci aveai probleme de fiecare data.

                        Comment


                        • Originally posted by popavlm View Post
                          Tigar am si eu pe fata (le am de anul trecut) si de 2 ori era sa o "ingramadesc", iar asta la viteze mici.
                          Tigar am de vara, am fost total nemultumit, cea mai proasta afacere. S-au tocit in ~25.000km cat altele in 50mii. Abia se mai vad canelurile. Sunt si zgomotoase si mai au si obiceiul sa culeaga toate pietricele de pe sosea. Nu stiu cum sunt alea de iarna, insa eu nu as mai face teste. Frana devenise mai slaba, asa ca am schimbat si placutele (care mai aveau mult pana la semn). Apoi le-am pus pe spate. Totusi eu am si discurile uzate, dar parca prea greu opream la viteze mici.

                          Comment


                          • Simplu.Cumpara abtipilduri d-alea de pe net contrafacute si o sa scrie dot 2012 .
                            Nu stiu daca omul a glumit sau a vorbit serios,sau nu stie ce a vrut sa zica.
                            Dar noi l-am inteles.
                            Atata timp cat cauciucurile au dot recent la ce conteaza daca sunt in luna a 10 2011 sau luna 1 2012?Doar nu le vinzi.Le folosesti.
                            Last edited by Pacco; 26 November 2011, 12:54.
                            sigpic

                            Comment


                            • Am auzit de un caz.Cica unu pe E85 si-a luat 15mil amenda plus talon suspendat pentru ca nu avea cauciucuri de iarna.

                              Comment


                              • Originally posted by Ivan Marian View Post
                                Si cum faci ca sa iei/cumperi produse in 2011 fabricate in 2012
                                cred ca zicea ca vrea sa mai astepte pana la primavara ca sa apara cele noi. dar si asa nu-ti garanteaza nimeni ca-ti vor trimite noi daca mai au pe stoc din 2011, cum e cu michelinurile de care vorbeam si nici nu cred ca diferenta va fi de 20-30 lei. cred ca va fi in jurul a 80-100 lei pe buc. la 267 lei/ buc sunt pomana si va trebui sa astepti pana in iarna 2012 ca sa iei la preturi asemanatoare. oricum am vazut ca s-au pus pe noi: am auzit la radio ca de anul viitor rca-ul se va scumpi si va pleca de undeva de la 500 lei pe an. asa au declarat firmele de asigurari. uleiurile s-au scumpit destul de mult...etc nu vad de ce ar face anvelopele exceptie. fara rca poate mai poti circula dar fara roti, deloc.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google