Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • are femeia mea pe un c4 si chiar sunt bune. de acolo stiu. am mers cu ele de anul trecut.

    cateva posturi inainte cineva vbea de motrio care explodeaza. nu stiu cum sunt... dar sigur nu sun la nivelul kleber
    Last edited by B997NDL; 22 November 2011, 02:20. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Si cu ce altceva ai mai mers ca sa poti face o comparatie?
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • Originally posted by cosmindan View Post
        Salutare,

        Inca nu este mediatizat dar anvelopele de iarna Motrio au probleme de calitate.Am auzit din sursa sigura ca deja 2 masini echipate cu astfel de anvelope au fost avariate in urma exploziei anvelopei.Au inceput sa faca studii si analize si nu isi explica cu s-a rupt cauciucul astfel incat sa explodeze.
        Nu fac antireclama ca nu am nici un interes.
        uite aici ce se spunea...

        deci krisalp 2 sunt bine cotate pe orice site. acum trebuie sa mergi cu toate ca sa-ti cumperi anvelope?! pt asta exista review-uri
        Last edited by B997NDL; 22 November 2011, 02:23. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Daca eu veneam cu o luna in urma si spuneam ca am firma de taxi si am montat la toate masinile, Michelin-uri si Dunlop-uri, si ce sa vezi, toate au explodat si toate masinile s-ar fi rasturnat, tu ai fi pus botul? Adica nu stiu... asa faci tu diferenta intre anvelope? Ca a venit cineva (nu stii exact cine) si a scris ca "hau-hau"?

          Ti-ai mai fi luat Michelin-uri daca ai fi citit ce am scris eu?
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • fac diferenta citind review-uri scrise de profesionisti gen adac, gutte fahrt, oamtc (lipseste umlautul)

            si krisalp 2 sunt bine cotate in categoria buget

            asta pe langa parerea mea... pt ca nu e obligatoriu sa tina nimeni seama de ea
            Last edited by B997NDL; 22 November 2011, 02:31. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Originally posted by B997NDL View Post
              cateva posturi inainte cineva vbea de motrio care explodeaza. nu stiu cum sunt... dar sigur nu sun la nivelul kleber
              Am inteles... Deci nu stii cum sunt, dar SIGUR stii ca n-au cum sa fie la fel de bune ca si Kleber-urile.

              M-am lamurit. Merci.
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • nu e numai parerea mea. am vazut destule comentarii aici destul de critice la adresa motrio. si in general pretul reflecta totusi calitatea.

                daca dacia a taiat costurile si au scos motorizarile de pe portbagaj si cam in acelasi timp au scos barumurile care erau stoc si au inceput sa puna motrio nu cred ca au tintit anvelopele de cea mai buna calitate.

                Will the Kleber Krisalp HP2 suit your car? Find the best tyre for your car read 15 reviews for the Kleber Krisalp HP2 and compare to other Winter tyres at tyre reviews


                iar motrio nici nu exista aici, in review-uri. si vad ca sunt cam toate...

                Looking for new tyres? Tyre reviews has unbias information for hundreds of tyres, along with group tyre test results and tyre data
                Last edited by B997NDL; 22 November 2011, 02:51. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Originally posted by vasile78 View Post
                  ...pana la prima zapada cauciucurile se tocesc inutil ... .....................
                  Pe jumatate adevarat.
                  Si eu am amanat sa pun gumele de iarna pana nu vad ca da neaua
                  Dar nu e ok asa.

                  Gumele de iarna se tocesc mai pronuntat daca se merge vara cu ele, resp la temperaturi mai ridicate.
                  Iarna, cu sau fara zapada ruleaza ok, pentru asta sunt facute, nu musai numai pt zapada, ci pt anotimpul rece.

                  E diferenta considerabila de aderenta pe uscat la 5-7 grC intre o anvelopa de iarna si una de vara.

                  Comment


                  • Are dreptate Octavian.De unde si pana unde ati auzit voi prostiile astea?
                    Anvelopele de iarna sunt pentru sezonul rece,nu neaparat zapada.In alte tari unde nu ninge deloc aia nu isi mai monteaza anvelope de iarna?
                    Anvelopele de vara la 5-6 grade isi pierd din proprietati.Deja te duci saniuta cu ele.E vorba doar cand sunt temperaturi prea mari de genul 15 grade.Atunci poti sa zici ca iti strici cauciucurile.
                    sigpic

                    Comment


                    • Mi-am montat azi rotile de iarna, 2 x Michelin Alpin A4 pe fata si 2 x Hankook IceBear 604 pe spate.

                      Impresii
                      - silentioase, nu huruie, nu fac urat
                      - directia merge mai usor (Energy E3A aveam de vara, ~65000 km, uzate aproape de martor)
                      - parca e si ceva mai confortabila, adica absoarbe mai bine denivelarile mici
                      - aderenta foarte buna, am incercat-o pe niste viraje si pe franare si se comporta bine.

                      Ramane sa vad cum se comporta pe zapada. Jantele sunt de tabla, made in Ukraina.
                      '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                      Comment


                      • sa stii ca si eu am observat ca merge mai usor directia cu astea cauciucurile de iarna dar care o fi secretul?

                        Comment


                        • Presiune mica in vechile anvelope?
                          If it ain't broke, don't fix it!

                          Comment


                          • cade asta .....acum 3 luni am echilibrat-o +presiune

                            Comment


                            • talpa de rulare , mult mai cramponata si mai moale...

                              Comment


                              • CataFOF are dreptate. La alea de iarna mergi numai pe crampoane (cubuletele care constituie calea de rulare) pe cand alea de vara au cale de rulare continua.
                                Cel mai lent 1,6 8v

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google