Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • parerea mea e conti sau dunlop.
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • G-grip (BF Goodrich) ai la Metro la 210 lei, montaj inclus, doar ce-am luat eu.
      Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
      Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

      Comment


      • Da, e buna oferta la metro, decat debica, sava, tigar sau cine stie ce noname-uri mai bine g-grip. Parca eu am vazut in oferta ca sunt 214 lei.
        Eu mi-am luat sambata Vredestein Hi-Trac 2, frana e beton si pe ud si pe uscat, nu se pot compara cu kormoran. Am mai avut si Dunlop SP Sport 2020e 195/60 r15 dar hi-trac este si peste ele.

        Comment


        • Dunlop SP Sport am eu. Singurul minus despre care pot sa-ti spun, este ca se uzeaza ceva mai repede decat majoritatea anvelopelor, dar in rest stau foarte bine la aderenta si confort.

          @ursamajor: sigur tu vorbesti de dimensiunea 185/65/15, ceea ce nu-l ajuta prea mult (spre deloc) pe colegul nostru.

          Bad_hrc: in ce sens Hi-Trac 2 sunt peste SP Sport?
          Last edited by vitriol; 2 April 2012, 20:14.
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • Probabil ca ursamajor se referea la dimensiunea standard ! Eu caut 195/55 R15
            @bad_hrc ce pret ai dat pe anvelope ? Ce am gasit acum pe net este in jur la 400Ron

            Comment


            • Da, la 185/65/15 m-am referit. Mea culpa.
              Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
              Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

              Comment


              • @bad_hrc ce pret ai dat pe anvelope ? Ce am gasit acum pe net este in jur la 400Ron[/QUOTE]
                ...daca te ajuta cu ceva , eu de aici - http://www.vanzarianvelope.com/vrede...--p490045.html - am cumparat anul trecut doua buc. vredestein hi-trac , de care sunt foarte multumit . Intre Hi trac si hi trac 2 cred ca, pentru un logan, sunt diferente nesemnificative iar primele sunt sunt undeva la 265 lei . deoarece trebuie sa mai cumpar inca doua , am cautat si gasit Hi trac 2 si la 296 lei ,la anvelopa-janta.ro , insa eu vreau tot hi trac . Diferenta intre ele ,dpdv al aspectului vizual , sunt doua santuri finute , dispuse radial pe centrul anvelopei ... sunt convins ca o sa fii incantat de achizitie ! Sper sa nu se considere reclama , iar daca da, rog un moderator sa modifice anuntul , multumesc anticipat .

                Comment


                • Mersi frumos de link dar eu caut 196/55 R15 ! care este peste 400 Ron !Mai am o recomandare de Barum 1955/55 R15 in jur de 330 Ron ! Ce spuneti ?

                  Fiind la fel ca cele Continental Premium contact 2 ,an de fabricatie 2012 !
                  Last edited by dany_6900; 3 April 2012, 09:18. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Motrio 195/65R15 parcă erau 235 lei iar Motrio 185/65 R15 cca. 220 lei. On-line sunt şi mai ieftine (cca. 180 lei)
                    De 195/55 R15 nu ştiu…
                    Last edited by Squirrel; 3 April 2012, 10:16.

                    Comment


                    • dany, anvelopele le-am luat de la anvelopa-janta cu 296 lei/buc si sunt dimensiuni stock, cele 195/55r15 sunt 426 pe acel site


                      Originally posted by gr10mmc View Post
                      @bad_hrc ce pret ai dat pe anvelope ? Ce am gasit acum pe net este in jur la 400Ron
                      da, de acolo le-am luat si sunt multumit de ele.

                      Originally posted by vitriol View Post
                      Bad_hrc: in ce sens Hi-Trac 2 sunt peste SP Sport?
                      Eu am avut sp sport 2020e (pun o poza mai jos) nu stiu cum se comporta sp sport 01. Dunlop-urile care aveau si ceva uzura (mai aveau pana la limita dar cred ca timpul si-a pus amprenta, erau produse in 2007) cam pierdeau aderenta daca o fortam in tr. I dar aveau aderenta buna la franare, la prima frana mai violenta am avut impresia ca mi s-a stricat abs-ul, obisnuit cu kormoran sa intre abs-ul la cea mai mica frana cu dunlop se activa foarte tarziu.
                      Hi-trac 2 le am de 100km, inca mai sunt perisori pe banda de rulare am mers sambata pe uscat si duminica pe ploaie si mi-au placut foarte mult, aderenta buna si la plecare si la franare, nu am abordat curbe cu viteza mare sa vad daca ma invart sau nu dar oricum nu este stilul meu sa o alerg pe curbe de cand mi-a zburat un "smecher" oglinda intr-o curba, noroc ca nu mergeam tare si am putut sa franez si sa ma dau mai la dreapta ca el era jumatate pe contrasens.
                      Attached Files

                      Comment


                      • Ce parere aveti despre Bridgestone ER30 - 330Ron

                        Am mai gasit Sebring Formula Z2 195/55R15 85V
                        Last edited by dany_6900; 3 April 2012, 11:11. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • @bad_hrc: nu compari ce trebuie. SP Sport 01 sunt cu totul altceva.
                          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                          Comment


                          • Dunlop Sp Sport 01 ce gasisem la oferta sunt fabricate din 2009 ...deci nu are rost sa ma arunc la un asa pret mic !
                            Last edited by dany_6900; 3 April 2012, 11:27.

                            Comment


                            • @vitriol, eu am specificat de la primul post Dunlop Sp Sport 2020e 195/60 r15 Chiar daca erau tocite mai bine de jumatate, nici nu se puteau compara cu kormoran, iar vredestein hi-trac 2 eu le consider si peste dunlop-urile mai sus mentionate.
                              In momentul cand am ales Hi-Trac 2 am dat cateva telefoane iar variantele erau t-trac, hi-trac 2, g-grip go, energy saver si nu mai stiu ce model de firestone (nu am pus anvelopele de buget).

                              Comment


                              • Originally posted by dany_6900 View Post
                                Mersi frumos de link dar eu caut 196/55 R15 ! care este peste 400 Ron !Mai am o recomandare de Barum 1955/55 R15 in jur de 330 Ron ! Ce spuneti ?

                                Fiind la fel ca cele Continental Premium contact 2 ,an de fabricatie 2012 !
                                te-ai bagat nasol la o dimensiune unde anvelopele sunt semnificativ mai scumpe.
                                Ce trebuie știut înaintea achiziționării unui/unei Anvelope masini! Compararea prețurilor, produselor, magazinelor si păreri de la cumpărători reali într-un loc.

                                si pt ce ?! 1 cm diferenta in latime ?! nici nu se prea observa. pe dimensiuni stoc gasesti anvelope premium la preturi bune.
                                Ce trebuie știut înaintea achiziționării unui/unei Anvelope masini! Compararea prețurilor, produselor, magazinelor si păreri de la cumpărători reali într-un loc.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google