Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sunt bune gumele alea. de strada, mai ales, foarte bune. cum nu ne-ai zis ca te dai la rally, nu are rost toyo...
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • Nu ma dau da....mai stiii Merci de sfaturi

      Comment


      • Ce parere aveti despre Michelin ENERGY? Sunt altele si mai bune?

        Comment


        • Sunt si mai bune dar si mai scumpe. Pentru Logan sunt foarte ok...acum vin si eu cu o intrebare: Ce ati alege intre BFGoodrich si Kumho, cu pret de maxim 250 lei/anvelopa?
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • Goodyear GT3 la 220 lei bucata, pentru vara cred ca sunt bune, am vazut ca Logan Pick-Up vine echipate cu ele.
            Blue Diesel Tech

            Comment


            • @darkside: kumho. nu de alta, dar as fi curios cum stau cu ele pe drum. cu bfgoodrich-urile stiu.
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • M-am dat cu Kumho R14 pe un Hyundai, mi s-au parut ok mai ales ca pretul este mai mult decat corect dar stiu ca BFGoodrich e o firma mai bine cotata...bineinteles asta nu inseamna ca si la entry level ar fi mama gumelor. Cauciucurile scumpe ies din discutie pt. ca nu am de gand sa tunez nimic la Logan si nici la curse nu ma dau cu el

                PS: Si zici ca BFGoodrich-urile sunt ok? Ce model ai avut?
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • Mi-am pus pe masina cauciucuri Michelin Pilot primacy 195/65/15. Am citit cateva pareri pe net dar nu am gasit nimic concret... Sunt bune? M-am pacalit? Sunt mai bune Bridgestone Turanza pe aceleasi dimensiuni?
                  sigpic

                  Comment


                  • @darkside, inttreaba-l pe sorin ce gume am avut, ca de la el le-am luat. oricum dupa 1 saptamana nu se mai vedea pe lateral ce scrie pe ele, as aca nu mai stiu. stiu doar ca erau de ploaie...serios, virtualmansorin stie mai bine ce gume mi-a dat.
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • @sinx: Sunt bune Michelin Pilot. Acum depinde si de cand sunt faricate, ca nu prea se vand.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • Originally posted by Teddy View Post
                        Goodyear GT3 la 220 lei bucata, pentru vara cred ca sunt bune, am vazut ca Logan Pick-Up vine echipate cu ele.
                        Goodyear GT3 sunt niste anvelope "antice", cu performante reduse, mai putin uzura si incarcare (au 9x factor de incarcare) din care motiv Renault le-a ales pentru echiparea utilitarelor,care au sarcina utila de 700 kg omologata in RO (800 garantata de Renault). Nu recomand.

                        Comment


                        • Mi-am pus si eu primavara asta niste Bridgestone B 250.Excelenta.Pana acuma

                          Comment


                          • Originally posted by andrei View Post
                            @sinx: Sunt bune Michelin Pilot. Acum depinde si de cand sunt faricate, ca nu prea se vand.
                            stiu ca intrebarea mea ar putea sa para prosteasca dar scrie pe ele pe undeva? daca da, cam care ar fi limita la care un cauciuc incepe sa nu mai dea randament? nu ma pricep asa ca mai bine pun o intrebare...
                            sigpic

                            Comment


                            • are martori de uzura. niste dungi transversale din loc in loc pe toata latimea profilului. cand se vad dungile alea printre dinti, e clar ca poti sa arunci guma. alt criteriu e ca o guma de vara merge ok pana la 10 grade celsius, mai jos trebuie de iarna, care nu merg bine mai sus de 10 grade celsius.
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • seba cauciucurile nu sunt uzate absolut deloc, chiar au un fel de grad acolo unde s-a imbinat presa... deci nu au rulat prea mult. Le-am cumparat second-hand si am dat 150 de roni pe unul. Decat Kormoran nou mai bine un Michelin second hand... intrebarea mea era daca stiti cumva cam dupa ce perioada de timp nu mai dau randament cauciucurile, daca sunt statute, nefolosite, etc. Scrie undeva pe ele vreun cod sau vreo data dupa care as putea sa imi dau seama cam cat de vechi sunt?
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google