Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • recomand Vredestein Sportrac3 ...le am de 2 ierni si nu am avut nici cea mai mica problema cu ele
    sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

    Comment


    • Cezar , nu sunt la acelasi pret. Parada(195/50/15) 4 bucati sunt undeva la 1200ron , Bf Goodrich 195/50/15 sunt 880ron , Nakang 1200ron doar ca sunt pe 205/50/15 , iar Vredesteinu 195/65/15 aproximativ 1200ron . Ar mai fi si Vredestein Hi-Trac .
      In principiu caut profil V , iar acest profil nu vine pe dimensiuni originale .
      Sportracul nu era de vara vyali ?

      Comment


      • In multe zone de munte deja sunt intrunite conditiile pentru care se prevede obligativitatea anvelopelor de iarna.

        Comment


        • Originally posted by Nimeni View Post
          Cezar , nu sunt la acelasi pret. Parada(195/50/15) 4 bucati sunt undeva la 1200ron , Bf Goodrich 195/50/15 sunt 880ron , Nakang 1200ron doar ca sunt pe 205/50/15 , iar Vredesteinu 195/65/15 aproximativ 1200ron . Ar mai fi si Vredestein Hi-Trac .
          In principiu caut profil V , iar acest profil nu vine pe dimensiuni originale .
          Sportracul nu era de vara vyali ?
          Eu am dat acum 2 ani 1100 lei si ceva pe 4 anvelope Bf Goodrich 185/65/R15 la care s-a adaugat pretul de 600 lei a patru jante originale.
          "light up the darkness" Bob Marley

          Comment


          • Ai dat cam mult pe bf goodrich! in mod normal e in jur de 230-250/buc! la 280-300 iti iei premium!
            Keep walking...

            Comment


            • Trebuie sa schimb si eu gumele de iarna si am vazut azi o promotie cu 25% reducere la Carrefour.
              PIRELLI Winter Carving Edge iarna-242 ron
              Infinity- nu stiu pretul la ele
              Debica - Frigo2 -168 ron
              Sava - Eskimo S3 -208 ron
              Viking SnowTech -203ron
              si mai am din alta sursa
              Matador - SibirSnow 191 ron

              Voi pe care le-ati lua?

              Comment


              • Debica.

                Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

                Comment


                • pirelli alea sunt foarte bune....insa la debica raportul bani/calitate e super!
                  Keep walking...

                  Comment


                  • Eu as cumpara.
                    Sava - Eskimo S3 -208 ron
                    Merg si Debica, mai ales la pretul ala.

                    Comment


                    • Ma doare inima si-acum cand imi aduc aminte c-am dat 265 lei/buc pe Sava Eskimo S3+ acum 2 ani, cand peste tot erau numai chinezesti ramase.

                      Comment


                      • La Carrefour inca e plin de Debica Frigo 2 la 168 lei/buc , am vazut azi.
                        Si eu ma gandesc ca acum 2 ani am vrut sa cumpar pentru un prieten niste Frigo sh, ce-i drept bune dar nu noi, cu 150 lei bucata.

                        Comment


                        • nu e mai bine sa mai pui un ban si sa iei ceva cu adevarat bun ?

                          Comment


                          • Da le am pe masina.
                            Le recomand celor care vor sa fie zdruncinati pe meleagurile patriei si care pe timp de ploaie vor sa auza suierat de cauciucuri (in accelerare intre 60si 80 e mare fluieratura pe ploaie).

                            Au talonul dur si nu absorb denivelarile drumurilor. Evident ca si suspensia si articulatiile sunt zdruncinate. Nasol.

                            Dar tine de gusturi: unii poate cauta cauciucuri dure de iarna si care suiera pe ploaie.

                            Comment


                            • sa fie cumva imbatranite de stat ? ce dot au ? eu totusi cred ca o anvelopa de iarna isi pierde mult din proprietati (si din elasticitate) dupa 2-3 ani. de aceea nu se merita anvelope premium daca nu faci multi km iarna cu ele.
                              o/____\o
                              (i)
                              .........

                              Comment


                              • Bun pretul la anvelopele alea Continental. Am avut un set acuma 6 ani, luate la second si m-au tinut 4 ani.. si mai duceam 1 an cu ele. Mergeau prin zapada de rupeau, nu am ramas blocat... nu am stiu ce e lopata iarna cu ele. Aveam un vecin, el a avut gumele noi, nu le dau nume si nu putea sa iasa din parcare dupa ce ningea daca nu dadea cu lopata putin. Si folosesc masina zilnic.. nu o tin in parcare.
                                Mersi B997NDL

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google