Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Aaa, ș-ale mele fac a treia iarnă acum, parcă. Încă sunt moi. Să fie fiindcă sunt made in Germany?
    Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
    Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

    Comment


    • se poate. sincer, nu m-am uitat inca unde sunt facute, de doi ani...

      Comment


      • Ale mele fac a3a iarna si parca se comporta mai bine decat noi :-))))
        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

        Comment


        • si la mine intra in a treia iarna. cred ca am calculat gresit aia doi ani.
          oricum, sunt foarte multumit de ele.

          Comment


          • A cumparat/schimbat cineva anvelope de la/la Best Tires Shop din Bucuresti (www.vanzarianvelope.com)?

            Comment


            • Si Debica ale mele au 3 ani si sunt inca moi...

              Comment


              • Originally posted by abc View Post
                A cumparat/schimbat cineva anvelope de la/la Best Tires Shop din Bucuresti (www.vanzarianvelope.com)?
                scumpe, dom'le, scumpe. dincolo erau mai ieftine.

                daca iei 4, transportul e gratis.

                Comment


                • Originally posted by abc View Post
                  A cumparat/schimbat cineva anvelope de la/la Best Tires Shop din Bucuresti (www.vanzarianvelope.com)?
                  La aia de pe Metalurgiei? Da, eu.

                  Nu am cumparat anvelope, doar am echilibrat cate 4 gume (vara-iarna).
                  De 2 ori am fost pa la ei.
                  Sunt seriosi, multumit in linii mari de echilibrare, preturi ok (60lei in primavara ptr. echilibrat, respectiv 65lei in toamna) baietii sunt "arieni", ca si patronu' dealtfel. Am platit cu cardu', mi s-a eliberat bon fiscal. Vulcanizare "mai spalata" fata de baracile din cartier.

                  Ce pot spune, e ca atunci cand voi avea nevoie de caucioace noi pe masina, sunt demni de luat in considerare.

                  Nu stiu ce oferte au, vad ca esti din Bucuresti, du-te la fata locului cel mai bine...verifici si DOT-u' cu ocazia asta.
                  Last edited by Kojak; 13 December 2013, 15:59.

                  Comment


                  • Salut,mai oameni buni vreau sa aduc la cunostinta o experienta mai putin placuta cu privire la anvelopele de iarna,am achizitionat 2 anvelope dunlop winter response 2 si vreau sa spun k sunt galagioase rau de tot,am fost si am verificat rulmentii,geometria si pat spune doar un singur lucru,foarte dezamagit de ele la capitolul zgomot si recunosc k nu pot spune momentan nimic despre aderenta pe ghetus,zapada dar despre zgomot toate injuraturile.

                    asa k mare grija,eu unul mai incerc sa mai fiu atent la pataniile altora .Toate bune !
                    Last edited by laur lxa; 23 December 2013, 17:15. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • La ce bani? De noi...sau SH?

                      Comment


                      • Toate is cam la fel de galagioase... defapt loganul nu e bine antifonat.
                        o/____\o
                        (i)
                        .........

                        Comment


                        • Nu aceslasi lucru pot sa spun despre Semperit Speed Grip. Despre Dunlop s-a mai plans cineva.
                          Jante dacia logan OZ,BBS,AEZ,ALLESIO,BORBET,DEZENT,DOTZ,ENZO,EXCITE,WOLFRACE Tires PIRELLI,MICHELIN.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • Originally posted by laur lxa View Post
                            Salut,mai oameni buni vreau sa aduc la cunostinta o experienta mai putin placuta cu privire la anvelopele de iarna,am achizitionat 2 anvelope dunlop winter response 2 si vreau sa spun k sunt galagioase rau de tot,am fost si am verificat rulmentii,geometria si pat spune doar un singur lucru,foarte dezamagit de ele la capitolul zgomot si recunosc k nu pot spune momentan nimic despre aderenta pe ghetus,zapada dar despre zgomot toate injuraturile.
                            Da-l drecu de zgomot de rulaj...o sa te obisnuiesti si nici n-o sa-l mai bagi in seama...trust me
                            Desi ma mir...au intre 65-68db (fct. de dimens anvelopei).
                            Io ce sa mai zic cu 72db la M3-urile mele (toate 4)...

                            Asta sa fie baiu'...iti zic eu ca la celelalte capitole (care sunt cu adevarat importante) n-o sa te dezamageasca.

                            Acuma mai depinde si ce gume ai pe osia spate (banuiesc ca le-ai pus pe fata p-aste noi). Ideal era sa le ai toate 4 la fel.

                            Uita-te pe testele ADAC (postate si pe paginile anterioare) sunt printre cele mai bune (locul 2...dar f. aproape de locul 1) anvelope de iarna la ora actuala.

                            Ce DOT au si cat ai dat per/buc.? Ce scrie pe ele, sunt facute in Nemtia?

                            Comment


                            • Originally posted by laur lxa View Post
                              Salut,mai oameni buni vreau sa aduc la cunostinta o experienta mai putin placuta cu privire la anvelopele de iarna,am achizitionat 2 anvelope dunlop winter response 2 si vreau sa spun k sunt galagioase rau de tot,am fost si am verificat rulmentii,geometria si pat spune doar un singur lucru,foarte dezamagit de ele la capitolul zgomot si recunosc k nu pot spune momentan nimic despre aderenta pe ghetus,zapada dar despre zgomot toate injuraturile.

                              asa k mare grija,eu unul mai incerc sa mai fiu atent la pataniile altora .Toate bune !
                              Si celelalte 2 ce marca sunt? Poate de la alea e zgomotul.
                              Dar vorba cuiva, la cata galagie se aude in Logan, nu mai conteaza cata se datoreaza si anvelopelor.

                              Zici ca esti in Gara de Nord intr-o zi de sarbatori, asa de liniste e in Logan.

                              Dunlop Winter Sport 3D trebuia sa cumperi pentru aderenta.

                              Comment


                              • Eu am Dunlop de iarna, sunt anvelope care se comporta exceptional pe ud, polei, zapada! Eu sunt extrem de multumit de ele....bine, le am noi, nu am resapate/sh, etc.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google