Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nici eu. si ce inseamna sh foarte bune ?! de doar 5 ani
    si nici lichidari de stoc. ce inseamna ? le ieftinesc cu 10 lei la bucata ? sa fim seriosi. poate, daca au deja 2-3 ani in depozit, sa mai reduca mai consistent pretul. dar alea nu mai sunt "foarte bune".

    Originally posted by Drogas View Post
    1) vara sunt reduceri si lichidari de stoc la anvelope de iarna si poti lua la fiecare 2 ani o pereche de anvelope NOI sau SH foarte bune
    4) evit sa imi imbatraneasca 2 seturi de anvelope care au carne pe ele
    poate cu anvelope de iarna pe caldurile din iulie eviti sa imbatranesti si tu. Doamne fereste !
    Last edited by B997NDL; 6 June 2014, 19:47. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Am gasit la lichidari anvelopa pirelli 205 55 16 care costa 140 de ron de la 600 de ron dot 2012... Aia e foarte buna de mers vara iarna la banii respectivi

      ndl nu mai raspund nimanui la provocari ci doar la subiect... Te ivit sa te mai uiti si la alte masini la semafor
      Last edited by Drogas; 7 June 2014, 09:24.

      Comment


      • Şi asta te linişteşte pe tine, că mai sunt şi alţii care circulă vara cu anvelope de iarnă?

        Comment


        • Vreau și eu 4 buc. 205/55/16 la banii aia. Acum!
          If it ain't broke, don't fix it!

          Comment


          • Nu e bre Dragos asa.
            Tractoarele mari au majoritatea allseason. Arata ca niste anvelope de iarna, insa nu sunt.

            Comment


            • Drogas, te faci ca ploua? Nu ai raspuns la intrebarea mea din postul 5026. Pana nu faci asta, orice spui e cam zero barat. Si cam lipsa de respect pt restul userilor care asteapta sa vada raspunsul tau. Asta daca e sa ne raportam la subiect.
              sigpic

              Comment


              • Am facut si eu prima pana(un cui in anvelopa) in 80.000km, culmea in fata blocului )

                Intrebarea e: 2zile cat a stat masina pe pana e posibil ca janta sa fi uzat cauciucul sau sa se fi indoit buzele/deformat janta?

                Comment


                • Stai liniştit că nu are nimic.

                  Comment


                  • baloo~ nu ma intereseaza un dialog cu matale... am condus multe masini la viata mea cea mai puternca fiind un touareg v6 de 220 230cp cu anvelope nankang de iarna si uite ca scriu aici intreg.Ai idee cum pleaca de la semafor pe sport cu gaz maxim fara sa las anvelopele de iarna pe jos?

                    niki am sunat la sibiu dupa ele. se vanduse tot stocul iti dai seama ca luam direct 4 bucati

                    cezar stiu la ce te referi si cand sunt perpedes prin Buc ma uit atent pe strada la masinipe pe langa care trec unde vad profil de iarna ma aplec sa ma uit ...sunt de iarna iarna diferenta dintre allseason si iarna sunt pliurile alea mici in profil.Alea allseason auprofil de iarna dar nu au pliuri pe profil
                    Last edited by Drogas; 7 June 2014, 21:09.

                    Comment


                    • Pleaca fara sa lase nimic pe astfalt pt ca n-are putere suficienta.
                      Eu la 270 de cai tot nu las nimic pe astfalt. Am luat la birjarit si un 4.8 benzina. Nici ala nu face nimic.
                      Singurul ce mai agita cauciucurile ceva mai serios este varianta M de la x 5. Restul, jucarele

                      Legat de profile, n-am prea inteles ce ai zis. Dumireste-ma te rog.
                      Multam.

                      Comment


                      • Cred ca stiu despre ce pliuri te referi si pot spune ca sunt o gramada de cauciucuri allseason care mai nou au si acele pliuri. Eu le-as cataloga mai mult ca niste taieturi dese. Si eu iti spun ca sunt foarte multe cauciucuri allseason care arata ca cele de iarna, mai ales la suv-uri.
                        http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                        Comment


                        • M-ar interesa si pe mine niste anvelope de vara pentru loganel (185/65/15) si am dat peste urmatoarele:


                          Stie cineva ceva despre ele? sau a ma mai folosit vreo cineva falken? sunt de ceva sau dau banii degeaba?

                          Comment


                          • falken stiu ca sunt foarte bune. vad ca au A pe umed. deci, da, ia-le. pret f bun

                            Comment


                            • Ce anvelope de vara imi recomandati ca aderenta pentru liniute? Anvelopele ECO sunt si acestea bune?


                              Ma intereseaza doua anvelope aderente si usoare de dimensiune 185/65/R15 !!

                              Am doua Toyo Proxes T1-R si sunt foarte multumit de ele, 195/50/R15, iar ca indice de consum stiu ca au G, asta inseamna ca au aderenta foarte mare? Am plecari de pe loc extrem de bune.


                              Ideea e ca am talonul suspendat si n-am chef sa mi-l mai suspende odata, deci caut doua cauciucuri foarte aderente, asemanator Proxes-urilor T1-R...
                              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                              Comment


                              • T1R am si eu si cu toate ca au G la consum, CB arata un consum de 4%... Pune Continental premium contact ca si astea au aderenta buna...
                                Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google