Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si azi a fost bec pe jos, dar in oras, aluneca, dar nu aveam prb la plecari, mai degraba putin la oprire, da e normal, era bec pe jos.
    Viteza era si ea adegvata.

    Comment


    • Originally posted by vasile.23 View Post
      Eu le simt mai moi fata de cele de vara...
      Toate anvelopele de iarnă sunt mai moi decât cele de vară, datorită exclusiv compoziţiei din care sunt făcute, compoziţie gândită special pentru ca anvelopele de iarnă să ofere moliciunea şi aderenţa necesară la temperaturi sub 0 grade Celsius.

      Comment


      • Stiu asta, este normal sa fie asa.

        Comment


        • ...si mai stiu ca pe gheata nu poti emite prea multe pretentii in ce priveste aderenta.

          Comment


          • Si mai corect.

            Comment


            • Originally posted by Ampt View Post
              Atunci de ce le-ai mai cumpărat?
              Am cumparat TS850 pentru ca nu am mai gasit TS810 (asimetrice cu talon mediu ca duritate) proaspete in toamna lui 2012.
              Alea imi placeau foarte mult. Le-am avut pe 2 masini in familie.

              TS830 nu avea sens sa cumpar pentru ca existau TS850 la acelasi pret (tot simetrice si teoretic mai bune), Nokian nu am gasit decat de 92T foarte grele (eram oarecum legat de Autozone), etc.
              Asa ca in final am zis ... bine, fie.

              Comment


              • @madhorsefuzzy,
                N-ai zis nimic de Dunlop...sau nu te-au interesat?
                Oricum, si Dunlop-urile, cel putim M3-urile au talonu' destul de dur.

                Preferatele mele raman Dunlop Winter Response 2...dar, asta e, n-au fost sa fie.
                Oricum sunt ok si Nokian w+ 88T

                Comment


                • Uite un om care nu merge cu multimea si a luat Nokianuri.
                  Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                  Comment


                  • Fac nota discordanta, este?

                    Comment


                    • Originally posted by Kojak View Post
                      @madhorsefuzzy,
                      N-ai zis nimic de Dunlop...sau nu te-au interesat?
                      Oricum, si Dunlop-urile, cel putim M3-urile au talonu' destul de dur.

                      Preferatele mele raman Dunlop Winter Response 2...dar, asta e, n-au fost sa fie.
                      Oricum sunt ok si Nokian w+ 88T
                      Nu stiu de ce n-am cautat Dunlop. Oricum am luat in primavara urmatoare (2013) Dunlop BluSport Response si am fost dezamagit. Nu s-au echilibrat neam pe jantele de aliaj luate o data cu TS850. Cu TS850 mergeau de fluierau la 170Km/h fara tremurat fara nimic. Cu Dunlop inca imi tremura volanu la 140Km/h dupa 3 reechilibrari.

                      Dunlop Winter Response 2 si-au luat tata si fratele meu: extrem de silentioase. Asta e impresia lor care sunt cam surzi de urechi.
                      De aderenta nu stiu.

                      Comment


                      • Fac nota discordanta, este?


                        Si daca luai Hankook, tot nota discordanta faceai. Important e sa-si faca treaba anvelopele alea. Anvelopele telefonice de iarna zice lumea ca-s bune, dar in tine am incredere mai mare.

                        Comment


                        • @madhorsefuzzy,

                          Pai sunt date cu 67dB, printre cele mai silentioase.

                          Imi dau seama ce diferenta e, in conditiile in care la nokianuri am 71dB si tot mi se par mult mai silentioase decat fostele dunlop wintersport m3, care pare-mi-se erau date cu 72dB. Insa nu cred ca e vorba doar de 1dB, cel putin in practica.

                          @mr.K,
                          Asa sper si io, deocamdata se comporta exemplar..dar cum am mai spus, un review mai potrivit o sa dau mai pe la sfarsitu' iernii.
                          Last edited by Kojak; 5 December 2014, 10:59.

                          Comment


                          • Pai le-au luat dupa ce le-am explicat ca intre 67 si 70 de dB se dubleaza senzatia de zgomot la nivelul urechilor si nu sunt doar sub 3% diferenta . )))))))))))

                            Initial se uitau la Goodyear UG9.

                            Comment


                            • Originally posted by Kojak View Post
                              Fac nota discordanta, este?
                              asa esti tu, "nonşalant". si totusi de ce n-ai luat ts850 ? care era diferenta de pret ?

                              Comment


                              • bre, iti mai zic (inca) o data, ca te vad mai treaz la ora asta decat pa inserat, de restu' de 200lei am luat de-un mos niculae, nu dau din printzipiu peste 10 meleoane pe-un set de gume, nici in 2008 si nici in 2014.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google