Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce naiba sa fie ?! Eu zic ca absolut nimic.

    Comment


    • Sa-mi ramana senzorii aia in bord aprinsi..
      Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

      Comment


      • E posibi sa ramane ceva aprins pentru ca nu ii mai vede sa ii citeasca.


        Sent from my iPhone using Tapatalk
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by micutzu666 View Post
          Sa-mi ramana senzorii aia in bord aprinsi..
          si ?! zici ca ai plafoniera cu trei becuri. functia aia nu se poate dezactiva pe calculator ?

          Comment


          • Originally posted by stoicanu View Post
            E posibi sa ramane ceva aprins pentru ca nu ii mai vede sa ii citeasca.


            Sent from my iPhone using Tapatalk
            Sal,din ce am citit in carte ei ar trebui initiati,sa zic asa..eu nu am umblat.In C.B am o chestie de genul set...,eu nu am umblat la ea..De asta cred ca nu ar trebui sa se aprinda nimic..
            NDL,nu am plafoniera cu 3,sunt sarman )
            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

            Comment


            • Problema e că sistemul TPMS are semnalizare vizuală și acustică, conform manualului ediție 09/2014, iar noi ăștia cu x52 știm ce înseamnă piuitul de la centură, dacă și la senzori e la fel...

              La livrare sistemul TPMS are valvele învățate, presiunea trebuind să fie setată de user.

              Cel mai simplu test, pentru a vedea dacă simte valavele pierdute(alte roți) este: înlocuirea unei roți cu rezerva sau altă roată echivalentă, și rularea cu peste 30KM/h în aceste condiții câteva sute de metri(o tură în jurul blocului).
              Dacă piuie e nasol, dacă nu e ok dar nu legal (să nu începem și aici.)
              Last edited by t0rquemada; 30 October 2014, 19:33.
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Hai"t,na belea,maine ar trebui sa montez cauciucurile de iarna..vom vedea..Senzorii astia sunt universali?Sau ii gasesc doar la dacia pentru ce am eu nevoie?Ce pret au?Multumesc!
                Last edited by micutzu666; 30 October 2014, 19:42.
                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                Comment


                • deocamdata doar la dacia. ai grija cand te duci la vulcanizare sa spui ca ai senzori de presiune. chiar daca baietii or sa rada de tine in prima faza, dupa aia iti vor multumi.
                  am pus saptamana asta anvelopele si la vulcanizarea respectiva era in lucru un K52 cu senzori. baietii erau cam cu deliciul turcesc la fund ca aproape rupsesera senzorul la prima roata facuta. nu stiau ca dacia are senzori. chiar se uitau stramb la mine si nu ma credeau ca asa vor avea toate. tot ii dadeau inainte ca nu sunt rotile masinii.

                  Comment


                  • Voi avea jante separate.Ideea e,cum zicea si colegul t0rquemada,ca ar trebui sa fac o proba inainte cu rezerva pentru a vedea daca tipa senzorii.Daca da,imi trebuie si acei senzori..
                    Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                    Comment


                    • dar sa lasi janta cu senzor acasa,ca altfel vede sistemu ca sunt toti 4 senzori si nu va zice nimic
                      „Nu ne tragem din maimuță, dar ne îndreptăm cu pași repezi spre asta.” — Arsenie Boca

                      Comment


                      • Senzorul emite doar dacă simte mișcare de rotație, deci simpla prezență în portbagaj a roții demontate e fix pix.
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Eu am zis ca glumeste )
                          Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                          Comment


                          • Senzorii am vaga impresie ca sunt Schrader. Acuma daca se gasesc si aftermarket si compatibili cu ce face Dacia....
                            Poate in viitor baga SSPP indirect, cu masuratoare de turatie roti de la esp si scapam de problema.
                            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                            Comment


                            • Originally posted by micutzu666 View Post
                              Eu am zis ca glumeste )
                              pai chiar glumea. dar torque prinde mai greu.

                              Comment


                              • Când am dat link cu senzorii toți ați zis batman,batman...
                                Acum au apărut și senzori cu valve demontabile la 58euro bucata

                                Ai să râzi dar postul #5530 are un sâmbure de adevăr
                                Last edited by t0rquemada; 30 October 2014, 22:41.
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google