Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 205/55/16....
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Mai degrabă cei care le comercializează profită de faptul că suntem în plin sezon de iarnă la care se mai adaugă şi primul loc ocupat în topul ADAC, aşa că aşteaptă să vadă cine le pica în plasă...

      Comment


      • E ceva in neregula? Sper ca nu am luat teapa...site-ul mi l-a recomandat un pacient care lucreaza in domeniu. Multumesc.

        Comment


        • Originally posted by IancuMIC View Post
          205/55/16....
          asa da. e pretul corect. credeam ca sunt anvelope stock logan.

          @ndcg
          nu vad ce teapa ar putea fi. pretul e corect la dimensiunile alea. iar anvelopele sunt foarte bune. acum, depinde si de dot. ce an de fabricatie au ?
          Last edited by B997NDL; 1 December 2014, 21:52. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Originally posted by ndcg View Post
            E ceva in neregula? .
            Daca le-ai luat pentru Megane 3, sunt in regula...
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • @ndcg: Până la urmă ce dimensiuni au anvelopele Continental pe care ţi le-ai comandat?

              Comment


              • Originally posted by ndcg View Post
                E ceva in neregula? Sper ca nu am luat teapa...site-ul mi l-a recomandat un pacient care lucreaza in domeniu. Multumesc.
                Acum le-ai luat, asta e...da' totuși, ești sigur ca pacientu' ăsta nu era un pic supărat?!
                Cred ca-s printre cele mai scumpe preturi la gume pe care le-am văzut în ultimu' timp.
                335 lei Conti ts850, in condițiile în care le găseai lejer pe la 260-280 lei, sau Nokian w+ la 270 lei, când io le-am luat par example cu 220.
                Ca sa nu existe dubii, discutam de dimensiunea "standard", 185/65/R15 88T

                E doar o constatare, atâta tot.
                Last edited by Kojak; 2 December 2014, 01:07.

                Comment


                • eu nu cred ca a luat dimensiunea stock logan, ci a luat pe 16. poate ca are un logan aniversar.
                  in cazul asta, pretul e ok, chiar bun.

                  Comment


                  • Am testat si eu gumele de iarna din dotare si s-au comportat foarte bine pe zapada si mocirla care este in Bucuresti.
                    Pana acum am fost multumuit de ele ca nu erau galagioase pe asfalt curat.
                    E vorba de Riken SnowTime B2
                    sigpic

                    Comment


                    • 205/55/16 nu sunt prea late pentru Logan SL10?

                      Comment


                      • Incap, dar fura vitezometrul si nu-s omologate.
                        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                        Comment


                        • Detalii. 205/55 R16 sunt mai ieftine decat 195/55 R16.

                          Comment


                          • Doar pentru ca sunt dimensiune comuna la nspe zeci de modele de masini. Altfel, in ele intra mai multa materie prima decat in 195/55.

                            Comment


                            • Salut, dimensiunile sunt pe 205 55 r16 si in afara de aceasta firma la restul sareau de 420 ron. Pacientul nu e suparat, ma aprovizioneaza constant si cu altele ptr masinuta. Maine ( miercuri ) imi ajung, sunt curios cum se vor comporta. Voi scrie acii.

                              Comment


                              • Originally posted by ndcg View Post
                                ... dimensiunile sunt pe 205 55 r16.
                                Atunci se explică preţul lor.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google