Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Kojak View Post
    Vitriol, la ce gume ne bagam?
    [/url]
    la turbo.
    michelin primacy 3
    Following on from yesterdays 50 tyre shootout, Auto Bild have tested the top 15 tyres more thoroughly, putting them through the usual mix of wet, dry, wear and NVH tests.

    Comment


    • ...la cin-cin...dunlop rulz!

      Comment


      • "rulz" my ass. conti sau michelin "rulez".

        Comment


        • Originally posted by mr.K View Post
          Dunlop SP01? Fara ABS, s-au blocat de cateva ori si vara pe uscat.
          Sa fim seriosi, fara ABS nicio anvelopa din lume nu te ajuta sa nu blochezi rotile la franare de urgenta.

          Dunlop SP01 sunt niste gume bune, dar nu infailibile.
          Nu compenseaza lipsa ABS.
          Ai dreptate. Probabil soferul e de vina pentru ca n-a reusit sa ajunga in situatia limita unde sa le blocheze.

          Originally posted by einstein1984 View Post
          Daca nu blochezi roti la franarea de urgenta pe uscat cu rotile de fabrica insemana ca ai probleme cu franele, nu anvelope bune.
          Daca nu blochezi rotile la franarea de urgenta pe uscat, ai probleme cu ele doar daca reusesti sa te duci gramada peste obstacolul din cauza caruia ai franat. Daca reusesti sa nu ajungi in sitiatia aia, nu cred ca poti sa dai vina pe frane. Si e de preferat sa nu ajungi. Asa cred eu... Tu poti sa dai vina pe frane in continuare.

          Originally posted by Kojak View Post
          Vitriol, la ce gume ne bagam?
          In principiu eu sunt setat pe Continental ContiPremiumContact5. Vedem cum o sa ma simt atunci.
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • cred ca se exagereaza si cu "soferul". doar n-o fi mika hakkinen printre noi, si restul "e varza".

            Comment


            • @Vitriol,
              bune, sunt de luat in considerare.
              vad ca si pretu' e mai decent decat la bluresponse.

              Originally posted by B997NDL View Post
              michelin "rulez".
              acu' de ce sa ma rahez pa mine, michelinurile au fost chiar super ok, da' mi s-a pus mie pata pe dunlop.
              Last edited by Kojak; 5 January 2015, 22:06. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • "pa uscat" chiar imi plac mult (en sav). "pa mazga inghetata", mi-a intrat de cateva oro abs-ul cu alpin4. urmatoarele vor fi conti ts850, dar de vara, merg pe michelin.

                Comment


                • Originally posted by Kojak View Post
                  ... da' mi s-a pus mie pata pe dunlop.
                  Pe Dunlop sunt chitit şi eu.

                  Comment


                  • sunt atat de ieftine ?! altfel, nu vad de ce ati vrea dunlop, cand michelin si conti au preturi modice.

                    Comment


                    • Eu unul vreau să aleg contra Marketing-ului.

                      Comment


                      • ca dunlop acum au aparut si n-au idee despre marketing. sa fim seriosi.
                        nu au bani pentru asa ceva fiindca nu mai sunt la fel de buni ca ceilalti, scurt pe doi.

                        Comment


                        • Originally posted by B997NDL View Post
                          nu au bani pentru asa ceva fiindca nu mai sunt la fel de buni ca ceilalti, scurt pe doi.
                          e pa dracu...

                          Comment


                          • Stai să facă şi anvelope Samsung-ul , să vezi atunci bani de Marketing.

                            Comment


                            • Originally posted by Kojak View Post
                              e pa dracu...
                              asa e, like it or not. dunlop (care era de fapt veterinar ) a inventat camera si anvelopele cu aer. doar ca, undeva pe parcurs, si-au pierdut pozitia.

                              Comment


                              • În zilele noastre bugetele de Marketing sunt cele care fac diferenţa.

                                Ai auzit de exemplu de A.C Daikin? Încearcă să te uiţi la apartamentele dintr-un bloc care au montate aparate de aer condiţionat şi o să observi că din 10 aparate, 5 sunt Samsung, 2 sunt LG, iar restul de 3 intră la "alţii".
                                Chiar dacă de cele mai multe ori, aceşti "alţii" nu fac şi telefoane, televizoare LED, frigidere, cuptoare cu microunde, aspiratoare, etc.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google