Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dupa aprox. 5000km parcursi cu Nokian W+ in iarna asta, pe toate tipurile de carosabil (uscat, umed, mazga, ploaie, zapada proaspata, zapada batatorita, gheata), zic io ca mi-am facut o parere despre comportamentul lor.
    Uscat: 9.5/10 - n-am obiectii (nu dau 10, e nota "profesorului" );
    Usor umed: 8/10;
    Umezeala puternica (ploaie, carosabil plin de apa): 6.5/10;
    Mazga: 5/10;
    Zapada proaspata: 9/10;
    Zapada batatorita: 8/10;
    Gheata: 7.5/10;
    Manevrabilitate: 9.5/10;
    Zgomot (pe uscat): 9.5/10;
    Zgomot (pe ud): 7/10
    Consum: o idee mai economice (cca.0.3-0.5L%) decat dunlop wintersport m3, poate si ptr. ca sunt mai usoare.
    Per total, niste anvelope peste medie, de 7.5/10, cu plusuri sesizabile pe zapada si uscat, minusuri pe mazga, comportament mediocru pe umezeala, ok ptr. cine nu forteza si ajunge sa le cunoasca limitele. Raportul pret / performante, este unul bun. Recomandate ptr. un mers normal.
    Last edited by Kojak; 9 February 2015, 10:42.

    Comment


    • De la Nico Tyres cine a comandat on line a fost multumit/nemultumit?

      Comment


      • Originally posted by raduprov View Post
        eu vreau mai multe pareri despre michelin alpin a4,la ele imi sta capul
        Vezi ca are B997NDL pe masina, fa-i o intrebare.

        Comment


        • Eu cu conti ts 850 merg 'ca vara'.

          Sent from my Nokia 3310 using Morse.
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • Cati km ai facut cu ele in iarna asta?

            Comment


            • Nu stiu, vreo 2-3000... Dar in toate conditiile.

              Sent from my Nokia 3310 using Morse.
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • Originally posted by raduprov View Post
                eu vreau mai multe pareri despre michelin alpin a4,la ele imi sta capul
                sunt f multumit de ele,in special pe zapada si pe carosabil cu apa.
                pe mazga inghetata mi-aintrat mai repede abs-ul. dar cred ca ar intra cu oricare altele.
                cu toate astea, m-au facut curios continentalurile ts850. prea sunt laudate.
                culmea e ca sunt mai ieftine decat A4.


                Comment


                • Mazga e punctu' minus cam la toate, indiferent de marca.

                  Comment


                  • Originally posted by raduprov View Post
                    promotie pe emag , cumperi 3 si primesti 4
                    pe dimensiunea loganului au michelin alpin a4 si nokian w nu stiu cum.
                    ce parere aveti de michelin a4 ?
                    la banii aia (297x3/4= 222 lei/buc) merita sa-ti iei alpin 4. sunt totusi premium si mi se pare ca sunt pe locul 4 acum.

                    Comment


                    • da multumesc domnu`, le-am comandat , maine trebuie sa ajunga
                      Its just a car ...

                      Comment


                      • Continental ContiEcoContact 3 185/65/15 88T (Vara) -184,80 RON lei
                        Dunlop Sport Fast Response 185/65/15 88H (Vara) -168,00 RON lei
                        Goodyear Excellence 185/65/15 88H (Vara) -204,82 RON....etc.

                        Oferte pe nico tyres, au reducere la astea de vara.

                        Comment


                        • Sunt ok Dunlop Sport Fast Response 185/65/15 88H (Vara)? Le-as comanda acum, si-asa tre' sa iau anvelope de vara.

                          Comment


                          • Testele spun ca da.

                            Comment


                            • Suna mult prea bine oferta cu Dunlop-urile, asa ca am sunat instant si ghici ce! Au DOTXX10.
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • Unele modele din ce au ei la reducere sunt mai vechi. Am intrebat DOT-ul pentru ele (prin mail) si n-au raspuns...
                                Cred ca e bine de avut in vedere si chestia asta.
                                edit: scriam in timp ce ai postat tu... cum credeam si eu, sunt cam vechi

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google