Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ce recomandati intre CONTINENTAL PREMIUM CONTACT 5 si DUNLOP SPORT 01? ar mai fi si altele de mentionat in pretul asta?
    Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

    Comment


    • GoodYear EfficientGripCompact
      dunlop street response 2

      Comment


      • Anvelope 185/65R15 GoodYear GT3 88T
        Slabe gume.

        De la Goodyear-Excellence mai sunt de luat in seama.

        Comment


        • am avut michelin energy (fara saver) si nu prea mi-au placut... prea multe crapaturi... oscilez intre dunlop sp1 si premium contact 5 deocamdata, dar nu ma pot hotari...
          Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

          Comment


          • e mare diferenta intre energy si energy saver. am inteles ca si ultimele, energy saver plus, sunt mai slabe decat energy saver.
            eu n-am gasit inca o anvelopa pe care s-o prefer in detrimentul celor energy saver, in special pe ploaie. nu am mers cu multe, dar din ce am citit pe aici, saver sunt f bune la banii aia. as fi incercat michelin primacy3 si dunlop blue response, dar sunt prea scumpe.

            Comment


            • oscilez intre dunlop sp1 si premium contact 5
              Chiar sunt curios cu ce DOT vor avea vei gasi Dunlop SP01.
              Cele mai "proaspete" pe care le-am gasit in 2013 aveau DOT de 2011, explicatia neoficiala-nu se mai fabrica.
              Acum se fabrica din nou?

              Comment


              • pai inca nu m-am hotarat... eu aici am vazut ca ar avea dot 2014, dar inca nu am sunat... dupa review-uri par a fi mai bune conti eco contact 5 decat cele premium contact 5... cauciucurile sunt pentru masina lu' taica-meu care este tipicar in privinta dimensiunilor standard...daca ar fi dupa mine as lua toyo proxes t1r, care le am in dotare, insa nu se gasesc pe dimensiunile originale ale masinii...
                Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                Comment


                • De bune, sunt bune, am avut si m-au servit foarte bine.
                  Cat despre DOT-uri afisate pe net... prefer sa le vad pe cauciuc inscrise.

                  Dar daca gasesti cu DOT 2014, poti sa le cumperi fara nicio retinere.

                  Comment


                  • am inteles ca, dimpotriva, premium contact sunt mai bune decat eco si nici nu se uzeaza asa de tare.

                    Comment


                    • Eu ma refeream la Dunlop.

                      Pai cu PremiumContact se livrau Jetta si Passat, cu EcoContact-Logan.

                      Comment


                      • da, am gresit eu ca n-am scris ca postul era @popavlm. era pentru ostul anterior celui al tau.
                        de iarna voi lua conti ts 850, ca prea sunt laudate. dar de vara n-am niciun motiv sa renunt la energy saver. sunt foarte multumit si, desi au 4 ani, arata ca noi. se uzeaza minim.

                        Comment


                        • Doar ca multa lume confunda MICHELIN ENERGY SAVER cu MICHELIN ENERGY E3A.
                          Ultimele nu sunt la nivelul asteptat de la un produs Michelin.
                          Similare cu Goodyear GT3.
                          Sunt un fel de anvelope de buget a celor 2 producatori premium.

                          Comment


                          • si mai nou le confunda cu energy saver plus, care am inteles ca n-ar fi la fel de reusite. asta doar din auzite...

                            Comment


                            • azi mi-am tras niste incaltari noi de vara, dot 4714, mai noi de atat nu aveau momentan.

                              anvelopele sunt viking citytech2, aveau si bf goodrich la 205 lei, puteam sa le iau dar nu mi-a placut profilul lor. la etichete stau la fel la performante: E la consum, C la franare 70db.

                              173 bucata, 700 toate 4. pana acum am avut kormoran de fabrica, tinute 5 veri, nici o problema (cu exceptia aparitiei de micro fisuri pe flancuri si calea de rulare). nu am ales altceva mai bun/performant pt ca nu cred ca mai tin masina mai mult de inca 1 an de acum incolo, asa ca m-a interesat numai sa am niste anvelope noi, decente, cu care sa trec vara in siguranta

                              ca si prima impresie: imi plac foarte mult cum arata, sunt destul de usurele (mai usoare decat kormoranele). sunt curios de cum se va simti masina cu ele peste 1 luna- 1 luna si ceva cand le voi monta. revin cu impresii atunci.

                              le-am luat de aici, garantie 2 ani


                              inainte sa le iau, am facut niste sapaturi si e bine vazut acest brand pe alte piete/continente (sua, australia,, malaezia, germania, norvegia, etc). au o istorie de 84 de ani in spate totusi, nu-s niste novici intr-ale cauciucului
                              pana atunci, drumuri bune &drive safe !

                              in plus, norvegienii au cel mai ridicat nivel de trai din toata ue! so, zic ca trebuie sa faca niste produse foarte bune
                              Last edited by cristi....; 16 February 2015, 15:58. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google