Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Atunci sunt mai ieftine pentru ca sunt din 2008.
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • indicele de pe anvelope e H, dar pe eticheta si pe factura apare scris T. Au acelasi pret si cele din 2009 si cele din 2008, ideea e ca trebuie sa te uiti. Baietu' de acolo nu pricepea unde vad eu data fabricatiei

      Comment


      • Daca pe anvelopa apare H,iar pe factura T...nu e in regula!Daca vei avea vroedata probleme cu anvelopele si vei face o reclamatie in garantie....o sa-ti spuna ca ai venit cu alte anvelope,nu cu cele de pe factura...si o sa ...dai marunt din buze,si nu o sa poti sa te contrazici cu nimeni...ptr ca pe factura scrie una,iar pe anvelopa alta.

        Comment


        • da-le dracu, mie mi-au dat garantie pe gume 82H in loc de 88T si 195/50 in loc de 185/65. Depinde de magazin...Astia n-au comentat ca nu-s gume pt logan, le-au vandut, le-au montat, le-au echilibrat, au dat garantie, la revedere-drum bun
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • ladislau, m-am gandit si eu la asta si am pastrat o eticheta de pe o anvelopa. Pe cea originala de la dunlop scrie H, iar cei de la metro au lipit peste una cu T.

            Comment


            • Originally posted by Seba View Post
              da-le dracu, mie mi-au dat garantie pe gume 82H in loc de 88T si 195/50 in loc de 185/65. Depinde de magazin...Astia n-au comentat ca nu-s gume pt logan, le-au vandut, le-au montat, le-au echilibrat, au dat garantie, la revedere-drum bun
              Inseamna c aia sunt varza cu capu...probabil inainte au vandut castraveti.
              Cum dracu sa nu corespunda marfa de pe factura cu cea data la client????
              Lucrez de 7 ani in domeniu...dar e prima data cand aud asa ceva!

              Comment


              • Mie mi-au trecut pe factura "anvelope" si atat. Deci nu e problema.
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • Am eu anvelope din-astea, cumparate de la dany_av cu tot cu jante sinaia. Deci sunt bune sau foarte bune?

                  Comment


                  • Pai daca zici ca ai din astea, ai si tu un cuvant de spus aici. Tu ce zici? Ce parere ai de ele? Ce ai avut inainte?
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • Initiam am avut Kormorane. Erau un "deliciu", asa c am scapat de ele cu prima ocazie. Apoi am luat Dunlop Wintesporturile de iarna, cu care sunt la l doilea sezon, si pe cere le recomand din toata inima. O vara am avut (SH) niste Vredestein Hi-Trac pe fata si Pneumant pe spate. Rotile cu SpSport01 le-am luat in decembrie sau ianuarie, deci nu am mers cu ele nici macar un centimetru. Pot in schimb sa zic, comparativ cu ce am mai avut de vara, ca au un cauciuc potrivit, nu prea tare, si profiluri foarte "sanatoase", fiind capabile sa arunce multa apa pe ploaie. Cauciucurile, desi avand numai un an, aratau exact ca alea din magazin, fara fisurile caracteristice ieftiniturilor.
                      Ma intereseaza si pe mine parerile altora despre aceste cauciuce, ca eu nu le-am utilizat fizic. Am citit mult despre ele, si nimeni nu s-a plans. Cica sunt formidabile pe ploaie, unde-si bat joc de multe cauciucuri mult mai scumpe.
                      Last edited by razvanamza; 17 March 2010, 20:42.

                      Comment


                      • aaaa... n-am stiut ca inca nu le-ai probat. Cu siguranta nu te vor dezamagi, sunt foarte bune.
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • multumesc, asa sper si eu. Oricum, decat Montana/Barum/America/Matador, mai bine de marca, dar SH.

                          Comment


                          • eu le-am montat ieri, pe fata aveam dunlop winter m3, iar pe spate kormoran. Deocamdata pot sa zic ca directia e "mai usoara" si sunt mai silentioase.

                            Comment


                            • Buna ziua. Doresc sa cumpar 4 anvelope de vara si suma alocata pentru acestea e de maxim 1ooo de lei. Daca imi puteti recomanda, ca un top al preferintelor, va raman recunoscator. De ex: BF Goodrich, Toyo R350 sau PROXES r888, NEXEN, KUHMO, FIRESTONE. Multumesc.

                              P.S. - am citit toate topicurile de pe site legate de anvelope si inca nu sunt decis.

                              Comment


                              • iti recomand dunlop sp 01

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google