Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ca nu iti derapeaza spatele aiurea cand nu te astepti. De asta se pun anvelopele mai bune pe spate. Ca subvirarea o mai rezolvi, dar supravirarea te baga in sant. Eu stiu ca loeb e mic copil fata de chilotzii di pi forum, daaaa.....

    Comment


    • faci confuzie intre subvirare si supravirare. cand ai aderenta scazuta pe fata subvirezi.
      deci, daca n-ai abs logic e sa pui cauciucuri mai bune pe fata, ca sa nu risti sa se duca botul de capul lui. pe fata sunt rotile tractoare si directoare.
      Computer, did we bring batteries?... Computer?...

      Comment


      • Subvirarea apre cand pierzi aderenta la puntea fata, supravirarea cand pierzi puntea spate.

        Daca iarna pui anvelope proaste pe fata nu pleci de pe loc, daca pui proaste pe spate-senzatii tari, in special in curbe stranse, pe coborare.

        In cazul de mai sus, Debica si Hankook, ideal e sa fie Hankook pe spate, dar nu-i dracu asa negru daca le pune fix cum are chef, ca nu merge ca vara prin curbe, ci mai cu fereala.
        Debica Frigo 2 chiar asigura o tractiune buna prin zapada, asa ca merge perfect pe fata, iar Hankook pe spate ca-s noi, ca sa fie toata lumea multumita.
        Daca ii da in goarna prin curbe acoperite de zapada, o sa aiba parte si de subvirare si de supravirare in aceeasi curba.
        Last edited by mr.K; 27 October 2015, 13:11.

        Comment


        • am doua seturi de cauciucuri +jante iarna/vara, dar de cateva zile imi derapeaza ochii la michelin crossclimate, 280/bucata, care cica merg tot anul si sunt mai dihai ca fat frumos. voi ce ziceti?

          Comment


          • Sunt legale tot anul.
            Ca-s bune pe zapada, ai sa probezi cu prima ocazie cand ninge de 2 palme si o sa incerci sa iesi din parcare.

            Comment


            • Pe acest forum, nu stiu pe cineva care sa aiba asemenea anvelope; o parere pertinenta nu o poti obtine, deci.
              In general, cei ce le-au testat spun ca sunt bune, avand in vedere iernile de la noi; cei ce nu le-au testat spun ca nu sunt bune.
              Alegerea e doar a dumitale, prin urmare.

              Parerea mea, am spus-o aici.

              Jante dacia logan OZ,BBS,AEZ,ALLESIO,BORBET,DEZENT,DOTZ,ENZO,EXCITE,WOLFRACE Tires PIRELLI,MICHELIN.
              Last edited by IancuMIC; 28 October 2015, 21:43.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • Originally posted by mcornel View Post
                am doua seturi de cauciucuri +jante iarna/vara, dar de cateva zile imi derapeaza ochii la michelin crossclimate, 280/bucata, care cica merg tot anul si sunt mai dihai ca fat frumos. voi ce ziceti?
                in bucuresti nu cred ca o sa ai probleme cu ele, daca nu stai pe vreo alee unde nu deszapezeste nimeni.

                Comment


                • am parcare subterana, like a boss. asta citisem si eu, pentru iernile bucurestene cred ca se descurca. posibil sa fiu primul cobai de pe forum, va tin la curent.

                  Comment


                  • am parcare subterana, like a boss.
                    Pai, prin parcare merg si alea de vara.

                    pentru iernile bucurestene cred ca se descurca
                    Stai toata iarna in Bucuresti? Pe la munte, are prostul obicei sa mai si ninga.

                    Comment


                    • mcornel, nu vei fi primul cobai.
                      baga un ochi aici
                      Will the Michelin CrossClimate suit your car? Find the best tyre for your car read 143 reviews for the Michelin CrossClimate and compare to other All Season tyres at tyre reviews
                      Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                      Comment


                      • Originally posted by mr.K View Post
                        Stai toata iarna in Bucuresti? Pe la munte, are prostul obicei sa mai si ninga.
                        aici e ceva mai multa zapada decat in bucuresti.
                        Abcmoteur est parti au col de la Faucille pour tester le nouveau pneu été et hiver Michelin CrossClimate.Disponibles ici au meilleur prix : https://www.tireg...

                        Comment


                        • Slabut. Sincer. De pe loc masina pleaca haisa, bina ca a dat d eo suprafata fara zapada ca se se redreseze. Numai cu demaraj trece prin zapada aia de o palma.
                          Decorul a fost bine ales, zapada mica sau suprafete cu zapada batatorita, conditii ideale. Si cu anvelope de vara normale tot se descurca acolo un sofer.

                          Faceti ce doriti cu banii proprii, numai sa nu intrati in altii, pe drum.
                          Last edited by mr.K; 29 October 2015, 10:42.

                          Comment


                          • Nu e relevant videoclipul din motivul simplu ca asta se intampla cu orice anvelopa de iarna, soferu accelera la blana, asr intra si patina in permanenta, nu asa se conduce iarna
                            Nu stiu ce se tot discuta, e clar ca un allseason nu se poate ridica la nivelul unui cauciuc dedicat sezonului respectiv, raman totusi o cale de mijloc pentru cei care iarna merg mai putin ...
                            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                            Comment


                            • Cei care cumpara Crossu', sa aiba si niste lanturi bune in portbagaj.
                              Ca nu conteaza cat mergi, mult sau putin, e de ajuns sa ninga peste noapte si sa te surprinda undeva departe de casa, nevoit sa ajungi la domiciliu.

                              Comment


                              • iei trenul si te intorci mai tarziu dupa masina.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google