Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dar macar nu mai platesti montaj+echilibrare, stiu.
    Acum nah, varianta de buget, ce pretentii mari sa ai? Macar nu te amendeaza politia, iarna. Pentru unii, ajunge. Mai ales daca masina lor vede doar parcarea de la job, casa si supermarketul.
    Last edited by mr.K; 29 October 2015, 12:14.

    Comment


    • cu ale mele, alpin4 de 4 ani, deja intra cam des abs-ul. mai bine iau crossclimate sa apuc sa le consum, decat sa le arunc noi.
      poate franez eu cam brusc, dar si alea de vara fac cam la fel.

      Comment


      • pe unde e pejo-ul ala cu crossclimate mergi si cu alea de vara daca sunt in stare buna.

        Comment


        • mai concret

          Ultimul test cu anvelope all season zice asa:
          locul 1. Goodyear Vector 4 Seasons
          locul 2. Michelin CrossClimate
          locul 3. Pirelli Cinturato AllSeason
          locul 4. Vredestein Quatrac5
          NOTA: testul se refera la mai multe aspecte.

          Strict la tractiune pe zapada topul e urmatorul:
          E. Anvelopa de iarna premium - 3333 Newtoni
          1. Goodyear Vector 4 Seasons - 3161 Newtoni
          2. Vredestein Quatrac5 - 3131 Newtoni
          3. Michelin CrossClimate - 2995 Newtoni
          4. Pirelli Cinturato AllSeason - 2965 Newtoni

          Michelin CrossClimate e mai slab la tractiune pe zapada.
          Eu mi-as lua fara sa stau pe ganduri Goodyear sau Vredestein all season.
          Last edited by stolniceanulucian; 29 October 2015, 18:30.
          Logan GPL 1.4

          Comment


          • Daca pui si sursa documentarii, e si mai bine.

            La 195/65/15, un test suna cam asa.

            Test anvelope all seasons 195/65R15 - Auto Bild. Top anvelope all season la cele mai bune anvelope all season de 195 65 R15. Vezi rezultatele!


            Rezultate foarte bune au fost obtinute si de Michelin Crossclimate si Pirelli Cinturato All Season
            Last edited by IancuMIC; 29 October 2015, 18:58.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • Şoferul ăla din clip ori e foarte prost (ca şofer, evident), ori conduce aşa de amorul testului. La cum conduce (mai ales când turează anapoda), e greu de dat verdicte, fiindcă e posibil ca şi anvelope mai "titrate" să fi pierdut aderenţa.
              Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
              Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

              Comment


              • Originally posted by IancuMIC View Post
                Daca pui si sursa documentarii, e si mai bine.
                La 195/65/15, un test suna cam asa.
                http://www.testanvelope.ro/test-anve...r15-auto-bild/
                Postul tau este corect 100% dar nu aduce nici un plus de informatie.
                Nu ii inteleg utilitatea asa cum nu este utila nici aceasta postare a mea in care scriu acum
                NOTA: Este doar o remarca despre continutul informativ slab al postarilor de pe forum in general si nu trebuie luata personal.
                Logan GPL 1.4

                Comment


                • La ce profil au crossclimate nu cred ca fac cine stie ce iarna. Eu cred ca vara or sa mearga ok, mai bine decat anvelopele all season in timp ce iarna cred ca sunt tot aia.
                  http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                  Comment


                  • 'CrossClimate este o anvelopa de vara cu proprietati de iarna' zice seful de testare si tehnologii al Michelin (Thomas O...)

                    Cred ca Goodyear Vector 4 Seasons si Vredestein Quatrac5 sunt alegeri mult mai bune pentru mers si pe zapada.
                    Logan GPL 1.4

                    Comment


                    • as vrea sa vad si un chinezism testat langa astea
                      adica dansele:
                      Comanda un set de La Anvelope.ro gasesti preturi accesibile. Beneficiezi de garantie de 3 ani si livrare gratuita la 4 jante.

                      Comment


                      • Ce inseamna proprietati de iarna ?
                        De cand au lansat crossclimate, idiotii aia o tin sus si tare ca pneul lor nu este unul allseason, ci "de vara" care merge si iarna, halal perspectiva, sa nu se alinieze ei cu toata lumea.
                        Cred ca li se da totusi o atentie cam mare, cel putin pentru conditiile de la noi din tara. De exemplu, in Belgia taxiurile au numai d-astea pentru ca iarna la ei e cu plus ...
                        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                        Comment


                        • marketing sa ia ochii

                          Comment


                          • in cuvintele nemuritoare ale lui Basexu, Iarna nu e ca vara, si nici cu mama pneurilor de iarna daca asfaltul nu e curat (si nici atunci nu sunt sigur) nu vei avea aderenta ca vara.
                            Crossclimate zice ca e un pneu sigur vara, alea all season nu prea se ridica la nivelul unui pneu de vara pe caldura si asfalt uscat.
                            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                            Comment


                            • Discutii inutile, Cross e pentru aia chibzuiti la bani, care stau acasa cand ninge.
                              Cine are nevoie sa circule si isi permite, tot 2 randuri de gume va avea, si alea de buna calitate.

                              Comment


                              • Pneuri sigure sunt toate atat timp cat nu bubuie la rulare. Mai departe diferenta o face soferul in functie de fiecare situatie in parte.
                                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google