Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

    Originally posted by madhorsefuzzy View Post
    Comparativ cu TS850 sunt naspa. Au un singur avantaj: zgomotul redus.

    Vax! Cine spune asta? Lucrezi la ADAC?!
    Eu am avut ug 7+ pe Octavia si au fost extraordinare! Am TS830 pe Lighean si sunt ok...mai bune oricum decat Alpin A4.
    Auzi la el...ultragrip 9 sunt naspa...hua!

    Nedelica ai o bila alba de la subsemnatu'! L-ai ginit pe gainaru' cu cioara vopsita!


    Sent from mobile
    Last edited by jonnie007; 10 November 2015, 01:34.
    Keep walking...

    Comment


    • Daca bila alba e la 0.75 e treaba. Daca e doar din vorbe...

      Comment


      • Normele care le-am gasit sint referitor la mediu ; adica daca lasam o anvelopa aiurea , poate sa ne amendeze garda de mediu.

        Cei ce vind anvelope uzate [SH] , au vreo responsabilitate pentru utilizarea lor ulterioara ?

        Comment


        • Legal ar trebui sa nu poata vinde (ca bon nu cred ca dau pe ele), sunt piese de siguranta fara nici o certificare ca sunt sigure.
          Gumele de vara vechi le-am alasat la autosoft fara probleme.
          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

          Comment


          • Originally posted by einstein1984 View Post
            Gumele de vara vechi le-am alasat la autosoft fara probleme.
            Nu stiu cine sint cei de la autosoft ; ce profil au ? le-ai dat cu documente ?

            Comment


            • O vulcanizare mare in Bucuresti, cu oameni pregatiti, scule etc.
              Nu am primit documente, dar nici la un frigider sau masina de spalat casata nu primesti.
              Ideea ca daca vinzi pneuri noi, trebuie sa recilcezi pneuri vechi intr-un anumit procent, altfel platesti ecovaloare.
              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

              Comment


              • Originally posted by mr.K View Post
                Stau bine si in testele ADAC, vin imediat dupa "grei" la 14" si 16".
                http://0-100.hotnews.ro/2015/11/09/c...arna-2015-2016
                Originally posted by madhorsefuzzy View Post
                Dinou n-au prins nemtzii Nokian WR D4 in teste? Sau alea bateau Conti si nu se face?
                Testul respectiv e vechi de aproape un an. "Publicatiile" online de la noi l-au preluat acum pt ca vine sezonul si prinde bine la public.

                Comment


                • E testul pe 2015.
                  Reifen der Dimension 205/55 R16 als Standardausstattung der Golf-Klasse gelten mittlerweile als Bestseller im Sortiment aller Reifengrößen. So haben die Reifen abgeschnitten.


                  Im ADAC Winterreifen Test werden die besten Reifen der verschiedenen Reifengrößen ermittelt. Welche Reifen haben sicheren Grip, welche sparen am meisten Sprit?


                  Cand combati ceva, dai si varianta pe care o crezi tu corecta.

                  Comment


                  • Ai dreptate. Mea culpa.
                    Stiam ca si la testul trecut n-au "prins" WR D4 si am crezut ca-i acelasi.

                    Comment


                    • Originally posted by einstein1984 View Post
                      O vulcanizare mare in Bucuresti, cu oameni pregatiti, scule etc.
                      Nu am primit documente, dar nici la un frigider sau masina de spalat casata nu primesti.
                      Ideea ca daca vinzi pneuri noi, trebuie sa recilcezi pneuri vechi intr-un anumit procent, altfel platesti ecovaloare.
                      Am inteles ; deci numai cei ce vind anvelope vor , ar putea sa ia anvelope uzate. Dar cum ramine cu cei de la metro , sau Selgros , etc , care vind anvelope ? au notificat un loc unde poti preda sau sint altfel organizati ?

                      Comment


                      • Intreba-i pe ei, eu nu cumpar anvelope din supermarket la un an vechime.
                        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                        Comment


                        • Ce va mai place shaorma ...
                          Daca e pastrata corespunzator, ce are o anvelopa de 1 an vechime ?
                          Eu zic totusi sa n-o dam in paranoia
                          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                          Comment


                          • N-are nimic colegu, dar prefer sa stea un an pe masina mea si nu in raft. daca la 6 ani de la productie e praf, tot banii aia ii dai daca o ieie fresh si sta la tine 6 ani si nu 5.
                            http://www.ecoanvelope.ro/organizare.htm#m02 daca va intereseaza reciclarea
                            Last edited by einstein1984; 10 November 2015, 14:09.
                            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                            Comment


                            • Metehne, din epoca Victoria sau Tofan Group. Anvelope proaspete, auzi?
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • Daca e superoferta, iei si de 2 ani vechime.
                                In 4 ani de zile oricum le faci praf si la un rulaj mic pe an, gen 10k km.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google