Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Toate 3 sunt foarte bune, probabil cu un plus pentru BlueResponse.

    Comment


    • Sau...daca vrei siguranta (frane) -dunlop

      -daca vrei performanta (viteza) goodyear

      -daca vrei rezistenta (anduranta) continental

      Cam astea sunt parerile mele dupa ce leam folosit, sunt bune toate dar cred ca fiecare exceleaza in ce am scris

      Comment


      • Originally posted by tavi24 View Post
        salut. am o mare rugamite la toti cei care posteaza si care au folosit sau cunosc bine comportamentul anvelopelor pe sosea. dati-mi un sfat pt loganul meu/.
        continental premium contact 5
        goodyear efficientgrip performance
        dunlop sport blueresponse
        ce sa aleg am tot citit si nu mi-am format o parere. va rog un sfat. multumesc
        Pentru vara 2016 la dimensiuile 185/65 R15 88H castigatorul este Vredestein Sportrac 5 . Bineinteles ca pe urmatoarele 3 locuri urmeaza cele 3 scrise de tine care au si pret mai mare.


        https://www.adac.de/infotestrat/test...cePageId=31821

        Comment


        • Te-ai referit la dimensiunile 185/65 R15 88H si nici asa nu sunt mai ieftine decat unele dintre cele 3.

          Comment


          • Da, bineinteles (cred ca e cel mai mic compromis sa iei H in loc de T avand in vedere ca sunt testate de ADAC), dar ce nu inteleg eu, cum a putut o anvelopa B,E sa iasa mai bine in teste decat una A,C ?


            PS
            Strict pe intrebarea de mai sus eu as lua Goodyear.

            Comment


            • Cum face ADAC de scoate numai nemtoaice pe primele locuri, ei stiu.
              Au ajuns Infinity peste Michelin, Barum 2 (care-s modeste rau) peste Bridgestone Turanza.
              Nici chiar asa.
              Last edited by mr.K; 29 March 2016, 21:06.

              Comment


              • cand de fapt Michelin trebuia sa fie pe primele trei locuri.

                Comment


                • Falken Sincera cu A indice pe umed nu apare nici in top, in schimb apar Nankang, sau Sava Intesa cu C pe umed. Hai da-o dreaqu'!
                  Last edited by mr.K; 29 March 2016, 21:20.

                  Comment


                  • Clasamentul e facut pentru anvelopele cu indice C pe umed. Adica numai dintre d-astea. [emoji3]

                    Trimis via Tapatalk

                    Comment


                    • Pai cum e facut pentru indice C pe umed daca Vredestein are indice B?

                      Comment


                      • Vredestein cu indice B este cel mai bun dintre cele cu indice C.
                        N-au facut nemtii teste cu loganul pe care l-au rasturnat (si stim in ce conditii) ca sa arate ca e periculos? Era periculos pentru ca le facea concurenta serioasa. Nu mai gasesc acum un test facut de un model BMW care s-a rasturnat cand a dat cu spatele si a virat la 5-10 km/ora. Testul ala nu l-au mai dat prin mass-media.
                        Ce anvelope germane se vand mai putin, alea ies la testele lor ca fiind super bune. Francezii ce anvelope considera ca ar fi in top 3?
                        Inca mai credem pe mitul ca nemtii sunt cei mai cinstiti si corecti? Nu gasim "chinezarii" si "turcisme" la nemti ca ei tin la "calitatea germana"? Gasim duium.
                        "Calitatea germana" e un mit.

                        Originally posted by mr.K View Post
                        Falken Sincera cu A indice pe umed nu apare nici in top, in schimb apar Nankang, sau Sava Intesa cu C pe umed. Hai da-o dreaqu'!
                        Falken face parte din Goodyear, iar in top au luat Goodyear EfficientGrip Performance care e mai tare decat Falken Sincera si e vorba de indice H.
                        Last edited by Fanez; 30 March 2016, 08:19. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Voi schimba anvelopele originale (Conti Eco contact 3) cu unele de 195/65/R15.
                          Am avut de ales intre Conti eco contact 5, Good Year Efficient Grip si Dunlop Sport Blueresponse.

                          Pana in momentul de fata castigator este Dunlop Blueresponse.

                          Ar putea fi alte motive pentru care sa le iau pe celelalte?
                          sigpic

                          Comment


                          • Nu.

                            Trimis via Tapatalk

                            Comment


                            • eu m-am hotarat asupra continental premium contact 5. am vorbit cu o persoana de la un magazin online care a spus ca sunt productie 2016 din portugalia. ce parere aveti?
                              am vrut sa iau dunlop sport blue response 185/65/15 insa cei pe care i-am intrebat despre tara de fabricatie si anul fabricatiei au precizat ca nu stiu, ori ca nu detin momentan astfel de informatii, altul a spus ca tara este germania sau polonia insa nu stie concret DOT-ul...mi-e sila de astfel de gogosi. de ce nu pot fi obligati sa afiseze pe site-uri aceste informatii?

                              Comment


                              • Originally posted by Fanez View Post
                                Nu.

                                Trimis via Tapatalk
                                Fane, da' tu pe ce te bazezi de esti asa radical?

                                Intai vii si ne spui ca vrei Lassa pentru ca ai citit ce a scris cineva (ca sunt bune), apoi ne spui ca nu mai vrei Lasaa pentru ca a scris altcineva ca sunt naJpa. Te hotarasti ca vrei ContiPremiumContact, dar nu oricare, ci cu 88H, ca sa stai linistit, apoi vrei Falken Sincera pentru ca au aceeasi indici ca si ContiPremiumContact...
                                Pana la urma ne spui si ceva concret, sau ne ametesti de la un post la altul?
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google