Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @fanez, de aia am zis un alt sofer "de logan" ca sa fie aceiasi masina. Ca un sofer de bmw ar zice ca tot o barca imputita este.
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • cu anvelope noi e normal sa se simta o imbunatatire comparativ cu cele vechi, rulate 4-6 ani

      ca o paranteza... din punctul meu de vedere fac mai mult niste suspensii rafinate cu anvelope slabe decat o suspensie rudimentara cu anvelopele cele mai bune

      am exemplu concret: test drive-u cu toyota corolla care era incaltata cu debica frigo. pe o portiune de drum cu denivelari nu am simtit absolut nimic, aveam impresia ca pluteam si nu-mi venea sa cred cat de confortabila poate fi

      mie mi s-au parut absolut suficiente si debica frigo, nu mi s-au parut zgomotoase, probleme la franare,etc

      probabil ca pe logan nu mi s-ar fi parut deloc ”adecvate”, ca sa ma exprim frumos

      Comment


      • Originally posted by einstein1984 View Post
        Perfect, acum roaga alt sofer de logan sa o conduca pe a ta fara sa-i zici ce gume are si vezi daca simte vreo diferenta "substantiala".


        Excelenta remarca
        Keep walking...

        Comment


        • Originally posted by einstein1984 View Post
          @fanez, de aia am zis un alt sofer "de logan" ca sa fie aceiasi masina. Ca un sofer de bmw ar zice ca tot o barca imputita este.
          La diferenta dintre doua logane ma refeream.

          Trimis via Tapatalk

          Comment


          • Originally posted by vitriol
            Ca de exemplu care? Da-mi 5 exemple - din alea multe - de autoturisme care sunt dotate cu aceasta dimensiune de anvelope.

            Scuze de raspunsul intarziat dar, doua zile m-am benoclat dupa rotile masinilor oprite la semafor. Sper ca astea sa-ti ajunga, pe langa cele enumerate de colegul 827sam: VW Caddy, Peugeot 207, Ford Fusion, Fiat Punto.
            Last edited by IancuMIC; 4 April 2016, 21:26. Reason: corectare quote

            Comment


            • 3 nu se mai produc si caddy are Curi de obicei....
              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

              Comment


              • Pai frantuzoaice, coreence, cam astea au/aveau 185/65/15. Si pe variantele mai putin dotate.

                Comment


                • 827sam, ce indici de greutate si viteza au anvelopele 185/60 R15 pe care stiu ca le folosesti de mult timp vara ?

                  Comment


                  • 88H
                    Mai mult decat poate duce loganul stock
                    Sunt excelente
                    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                    Comment


                    • Si marcile cele mai ok care ti s-au parut ? (pe dimensiunea asta sunt destul de scumpe)

                      Comment


                      • N-am avut decat dunlop sp01 si pe astea
                        Intre ggrip si sp01 e clar ca dunlop au fost mai ok, dar si duble ca pret
                        Aceeasi anvelopa pe modelul asta fata de stock sunt mai ok datorita flancurilor mai mici
                        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                        Comment


                        • Am inteles, deci BF Goodrich ggrip 185/60R15 88H.

                          Am vazut ca 84H (indiferent de marca) sunt ceva mai accesibile, sa fie vreo problema indicele 84 (500Kg) ?

                          Comment


                          • DIn fabrica e 88T... deci tu ce crezi?
                            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                            Comment


                            • Cand vreodata va avea loganul tau 1000 kg pe puntea fata si 1000 kg pe puntea spate?
                              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                              Comment


                              • Masina in sine are deja peste 1000 kg. Nu se tine cont ca tot pe rotile alea sta?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google