Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pe zapada poate ca nu mergi mult, dar mergi 5 luni din 12 pe carosabil ud si pe mazga - pe care eu o vad mult mai periculoasa decat zapada.

    Ma rog, fiecare sa faca asa cum stie, dar consider ca 200 de lei nu este o suma atat de mare.
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • In astfel de cazuri te orientezi catre un A pe umed; crossclimate, cu alte cuvinte.
      Last edited by IancuMIC; 6 December 2016, 20:51.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • Lasa-ma, Nenea Iancule, cu clasele energetice. Am mai zis ca nu corespund realitatii si inca sustin cele spuse
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • Originally posted by vitriol View Post
          Am avut ocazia sa testez anvelopili pe cod galben de ninsoare, mai exact, vineri 02.12.2016 pe Valea Prahovei.
          Ce dracu mah, aveam pretentii de la tine, ai stat de la 6 la 4 ore-n trafic la dus si de la 4 la 6 la-ntors doar ca s-o arzi ca barosanii pe Prahova Veley!
          Ce-nseamna dom'ne sa mergi pe gaz!
          Deci poti zice ca ai facut botezu' la cauciuoaci, se comporta exemplar.

          Comment


          • 200 toate 4 sau doar o bucata?
            a cumpara anvelope care intrunesc toate pretentiile si care imbatranesc mai repede decat se uzeaza si sa nu uitam ca isi pierd din calitatile de anvelope de iarna mie unul nu mi se pare normal.
            un sofer precaut stie ca difera conditiile de aderenta in orice conditie de la vara la iarna.
            nu vreau sa fiu contra, daca as putea as cumpara cea mai buna anvelopa de iarna. de vara am deja, eco contact 5
            sigpic

            Comment


            • 200 toate 4 sau doar o bucata?
              200 bucata sau 200 de lei diferenta de pret dintre 4 gume care "merg si astea" si 4 gume bune.

              Comment


              • Here we go again...

                Sa-i scoatem ban-un lui Mumus ca sa purtati o discutie deapre cum se descurca el in orice conditii atmosferice cu Kormoran-urile. Daca stau sa ma gandesc, el cred ca ar fi urcat si ar fi coborat de fo' 6-7 ori pe langa aia din Sinaia doar sa-i enerveze.
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • Ar fi urcat de 6 ori si ar fi coborât de 7 ori. De ce nu-l "dezbanezi", ca am mai citit pe forum niste cereri în sensul asta!?

                  Comment


                  • Abuzeaza de functie )


                    Sent from my iPhone using Tapatalk
                    Keep walking...

                    Comment


                    • Originally posted by vitriol View Post

                      O singura nelamurire am. Am pus mana e niste Decica Frigo 2 si am vazut ca lamelele sunt fooooarte moi si flexibile. Astea de pe TS860 nu sunt asa flexibile.
                      Cei care mai aveti asa ceva: la fel sunt si ale voastre?
                      Am eu TS 860 si intradevar si eu am observat că suprafață de contact cu șoseaua este moale dar tot corpul lamelei în rest este tare.

                      Comment


                      • eu am debitqa frigo 2 luate la pret bun acum 2 ani sau 3. aderenta foarte buna de la "lamelele" alea , desi totusi cred ca se tocesc cam repede (decat alte branduri de top) si is putin cam zgomotoase (personal nu ma deranjeaa asta)
                        o/____\o
                        (i)
                        .........

                        Comment



                        • Aviz amatorilor de anvelope proaste

                          Trimis de pe al meu GT-I9295 folosind Tapatalk

                          Comment


                          • Trebuie sa-mi incerc si eu barumurile... Dar fac fata la ce-i acolo. Pe vechiul logan am avut pe fata barum si pe spate conti (dar erau destul de vechi...vo 6 ani)...si au facut fata pe ceva asemanator.

                            Comment


                            • Mai contează și șoferul, cel cu mașina albă numai drept nu încearcă să plece de pe loc , plus că ambalează motorul inutil. Iar "actorul principal" cu siguranță că are cauciucuri de vară ,altfel nu-mi explic.
                              Eu stau aproape de Slănic Prahova și cine a mai fost pe aici știe că sunt numai curbe, urcușuri și coborâșuri iar eu sunt nevoit să fac naveta aproape zilnic indiferent de vreme și am mers cu tot felul de cauciucuri, noi sau SH. Fără să mă laud am cam întâlnit toate situațiile posibile pe care unul de la oraș nu se întâlnește.Așadar nu vă mai luați neapărat după marcă ,chiar dacă sunt low cost cauciucurile noi se descurcă rezonabil pe zăpadă iar în orașe e foarte ok, important e să fie moi. Acum nu-mi săriți în cap ,da aveți dreptate, cele premium sunt mai bune dar nu fac minuni mai ales dacă șoferul e incapabil ca în videoclip.

                              Comment


                              • Coeficientul de aderenta pe gheata tinde spre zero. Daca gheata mai este si in panta/rampa, atunci tinde spre -20, indiferent de cine este la volan.

                                N-ai ce sa testezi pe drumuri ca cel din videoclip. Poate doar sa testezi daca ai noroc si daca s-au aliniat planetele in capricorn.
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google