Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mr.K View Post
    Nu e ceva nemaivazut sa ninga si in martie.
    asa e, dar tot prin "surprindere" vom fi luati...
    Computer, did we bring batteries?... Computer?...

    Comment


    • Pai nu e surprinzator sa ninga in martie?
      Am vazut la stiri ca era, nu mai stiu unde, o sararita care imprastia material antiderapant ieri-alaltaieri, pe sosea uscata si temperaturi de vreo 5-7 grade sau cate erau.

      Comment


      • Stie sararita aia ce stie, merg pe mana ei, io le schimb in iunie!

        Comment


        • Si apoi prin septembrie.
          Saptamana viitoare "bag de vara". De exemplu acum si maine dimineata sunt potrivite astea de iarna dar peste o saptamana maxim... le punem la pastrare.

          Comment


          • Au spus la stiri,ca incepand cu 13 martie vin ninsorile.Cred ca mai aman schimbarea anvelopelor.
            Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

            Comment


            • Anvelope.

              Salut, ce anvelope imi recomandati de vara de calitate ? Cele pe care le am au deja 8_ani si sunt imbatrinite. Am inteles ca sunt bune cele coreene ?

              Comment


              • Falken sincera.
                VerificaÈ›i si Dvs ofertele magazinelor online de pe Compari.ro! Compararea preturilor, produselor, magazinelor si păreri de la cumparatori reali într-un loc.
                Last edited by Fanez; 4 March 2017, 22:32.

                Comment


                • depinde cati bani vrei sa dai pe ele.
                  de unde ai scos-o cu coreenele ?!
                  adica continental, michelin, dunlop, pirelli... nu mai exista si au ramas coreenele in top ?

                  uite aici "ghidul" ADAC la 185 65 R15

                  Link-ul si pagina cautata nu mai sunt valabile. Revino pe homepage pentru o noua cautare pe anveloshop.ro de anvelope, jante sau accesorii auto.
                  Last edited by B997NDL; 4 March 2017, 22:57. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Originally posted by Old Driver View Post
                    Au spus la stiri,ca incepand cu 13 martie vin ninsorile.
                    Io le-am schimbat ieri. Cata meseie ie rulaju-n tenesi.
                    Al 3-lea si probabil ultimul sezon cu bluresponse, impecabile in continuare.

                    Comment


                    • Abia astept sa o incalt si eu cu "tenesii".M-am saturat de "ghete".
                      Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

                      Comment


                      • A inceput nebunia pe la vulcanizari. Azi dimineata la 8 juma deja era coada la schimbat anvelope. La mine a durat putin, am vrut doar o presiune (aveam 1.8 - 1.9. la depozitare, in octombrie le-am lasat cu 2.0).
                        Le-am refacut la 2.0 pe toate.

                        Comment


                        • Nu 2.2 pe fata si 2.1 pe spate?
                          Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by Kojak View Post
                            Io le-am schimbat ieri...
                            Pai n-ai zis ca prin iunie?

                            Comment


                            • M-am imbatat lupa si am prin curaj din martie.

                              Originally posted by Old Driver View Post
                              Nu 2.2 pe fata si 2.1 pe spate?
                              Pe usa la mine scrie 2.0 fata si 2.2 spate.
                              N-am inteles niciodata de ce recomanda mai mult pe spate chiar si in conditiile in care incarci portbagajul si bagi 2-3 insi in spate. De obicei, pe fata trebuie sa fie mai mult.

                              Nu le fac mai mult decat cand stiu ca merg mult afara si pe autostrada.
                              Atunic le ridic la 2.1 sau 2.2 pe toate.
                              Daca drumul e nasol zguduie la 2.2, se simte diferenta fata de 2.0.
                              Last edited by Kojak; 5 March 2017, 14:12. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Le-am schimbat si eu pentru ca de-o saptamana au fost 18 grade in termometru si deja simteam ca directia si franarea nu mai erau asa precise. Chiar daca o sa mai ninga, probabil o sa fie ca anul trecut la sfarsitul lui martie, cand a nins o ora si nu s-a depus deloc pe sosea, ci doar pe masinile parcate. Nu cred ca mai vin viscole sa inchida astia drumurile.

                                Rotile au stat bine peste iarna. Le-am gasit cu 0.05 bar mai putin fata de cum le-am lasat.
                                Last edited by vitriol; 5 March 2017, 14:59.
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google