Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am luat DEBICA FRIGO pe golanul meu Laureat, din magazinul de strada Horea din Deva -UNIFLOR GLASS, la 215 lei bucata, cu schimbare, echilibrare la toate 4 am iesit la 860! Trebuie sa ma multumesc! Pentru 2000 km cat merg intr-o luna, sunt rezonabile. Nu recomand nici un tip anume, doar m-am exprimat, aici, pe forum! La banii care ii am, nu mi-am permis altceva. Credeti ca nu m-ar tenta si altceva, dar bugetul!...
    Last edited by dandindeva; 8 November 2010, 14:42.

    Comment


    • DAR se comporta mai bine allseasson iarna decat cele de vara
      Last edited by darksid3; 8 November 2010, 15:07.
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • Anvelope Logan

        Stie cineva cu ce tip, marca de anvelope vine Loganul din fabrica?
        Multumesc.

        Comment


        • Originally posted by sorin66 View Post
          Stie cineva cu ce tip, marca de anvelope vine Loganul din fabrica?
          Multumesc.
          Laureat-ul meu de 1.4 din 2008 a avut Continental Conti Eco 3. Dar am vazut la cei din 2004, Montana, apoi Barum si Kormoran. Cred ca depinde de model si pret!

          Comment


          • Nu neaparat. Pe niste MCV'uri am vazut si Debica, asa cum pe Prestige/Laureate am vazut Kormoran. In ultimul timp am observat ca sunt echipate cu Barum, indiferent de nivel/pret.
            If it ain't broke, don't fix it!

            Comment


            • @sorin66 Loganul poate sa vina echipat din fabrica cu urmatoarele cauciucuri: Kormoran aka Montana, Continental Eco 3, Michelin Energy E3A, Debica Passio, Barum Brillantis.
              Last edited by Renault; 8 November 2010, 20:59.

              Comment


              • Originally posted by ronard View Post
                am studiat cauciucurile de pe masina si se pare ca barum briliant este cauciuc de vara .ASA am gasit pe net la barum.ro pe cauciuc nu scrie ca sunt nici de vara nici de iarna sau o fi codat si nu stiu eu unde sa ma uit EU traiam cu inpresia ca sunt petru toate sezoanele.ma duc azi sa cumpar caucicuri de iarna cu genti cu tot,desi eu nu am avut absolut nici o problema la codus nici cu cele de acum
                Idem și cu aceeași părere ... mai puțin cumpăratul că n-am fonduri suficiente.

                Comment


                • Asadar ne-au tras-o guvernantii nostri iubiti,o sa infloreasca importul de anvelope sh in conditiile in care o anvelopa de iarna incepe de la 180 ron!

                  Comment


                  • mesaj

                    Originally posted by vitriol View Post
                    Haideti sa va zic o treaba, ca tot am auzit pareri cu privire la anvelope, care sunau cam asa: "eu sunt multumit de ele". Indiferent ca e vorba despre Kormoran sau Michelin.
                    E o mare diferenta intre: "mie imi place ce mananc" si "eu mananc ce-mi place".
                    am un logan 1,4 laureate si are cauciucuri din fabrica kormoran e luat in decembrie 2008 aveti idee daca merg si iarna??

                    Comment


                    • mi-am luat azi dunlop winter sport 3D
                      si vreau sa impart o informatie nu stiu daca buna rau rea dar surse sigure
                      Barum este o subfirma a continental care la randul lor si continental si barum sunt facute in romania la timisoara poate s-a mai spus chestia asta dar in mare sper sa nu :P o zi buna
                      laureate 1.5l, albastru marin

                      Comment


                      • Originally posted by cip25 View Post
                        am un logan 1,4 laureate si are cauciucuri din fabrica kormoran e luat in decembrie 2008 aveti idee daca merg si iarna??
                        Kormoran k801 este o anvelopa de vara, fa bine si schimbale cu unele de iarna!
                        sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

                        Comment


                        • Originally posted by sorin66 View Post
                          Stie cineva cu ce tip, marca de anvelope vine Loganul din fabrica?
                          Multumesc.
                          Logan MCV ph2, versiune Laureate, productie noiembrie 2008, a venit echipat cu Debica Passio

                          Comment


                          • Originally posted by cip25 View Post
                            am un logan 1,4 laureate si are cauciucuri din fabrica kormoran e luat in decembrie 2008 aveti idee daca merg si iarna??
                            da, merg ca schiurile . eu pe 11 februarie 2010 am derapat si m-am rasturnat cu aceste cauciucuri. iti spun eu.... senzatia e deosebita. totusi, daca nu vrei senzatii tari ia-ti anvelope adevarate de iarna. bafta.
                            sigpic

                            Comment


                            • am cumparat 4 cauciucuri 860 lei noi produse in germania UNIROIAL. Dunlop ar fi costat 960 lei diferenta de pret nu era foarte mare dar am un prieten care dupa 2 saptamini unul dintre cauciucuri, Dunlop facut bosoalca ,fiind in garantie sa dus sal schimbe si a fost trimis din buzau la braila a lasat cauciucul acolo( sa se rezolve intr-o lua)au trecut mai bine de 3 luni si nimic l-am sfatuit sa se duca la protectia consumatorului si o ruda care a avut pe masina de servici a fost extrem de nemultumit de ele.Si pentru cei care o sa imi sara in cap eu spun intimplari reale si orice ai zice nu imi schimb parerea decit urmare a experientelor palpabile(ale mele sau cunoscutilor), multi km fara probleme si sa ne ajute Dumnezeu sa trecem cu bine de perioada asta de NENOROCITA

                              Comment


                              • Uniroyal sunt anvelope cu un raport calitate/pret, excelent.
                                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google