Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Incepand de maine, in dedeman, vor fii la oferta anvelopele de iarna Tigar Winter1 185/65/R15 la pretul de 169lei/buc.
    sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

    Comment


    • Pai si eu pana la urma tot tigar mi-am pus pe masina. O sa revin cu mai multe impresii dupa ce le testez un pic. La prima vedere pe uscat sunt ok si nu au un zgomot mare de rulaj.

      Comment


      • eu mi-am luat niste michellin winter 195/65 - multumit de ele.cam zgomotoase dar....
        Nobody dies virgin...because life fuck's us all !!

        Comment


        • Dar...sunt slabe.
          De ce n-ai luat COntinental?
          Cele mai bune in toate testele, facute de diverse tari.

          Comment


          • E obligatoriu!

            Cititi aici , e aproape de intrarea in vigoare! Anvelope de iarna obligatorii, pentru toate vehiculele...
            LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

            Comment


            • Concluzia este ca decat sa platesti amenda mai bine investesti in 4 cauciucuri. Oricum ideea este ca masina trebuie echipata cu cauciucuri de iarna chiar daca nu ai fi obligat de vreo lege. Tine de siguranta ta. Eu asa zic.

              Comment


              • Astia de la PROTV au spus ca modificarile in lege trebuie sa fie aprobate de Parlament.

                Comment


                • Indisciplina omoară România !!
                  Atâta discuție pentru ceva ce este obligatoriu în Europa de zeci de ani!
                  __________________

                  Comment


                  • ce parere aveti despre anvelopele MATADOR MP 59 - Nordicca M+S 185/65 R15 88 T..sunt facute de Continental..si le-am gas cu 174 RON p un site din oradea..cu 10 ron transportul de anvelopa..eu zic ca e bine..as dori pareri !!!ceau

                    Comment


                    • Originally posted by Cristi_LCD View Post
                      Cand se trece pe opinci de iarna? Cand scade temperatura sub 6 grade parca? Sau am visat?
                      Santeti dusi rau!!!Nicu macar nu au aprobat legea si le faceti jocul.Eu sant sofer profesionist de 25 de ani.Sant bune sau nu cauciucurile de iarna?...da sant bune dar nu trebuiesc sa fie obligatori.Este numai o chestie ca si ,,operatiuneavesta,instingtorul,si trusa de prim ajutor".eu sant curios daca vor schimba cauciucuri de iarna si la toate persoanele juridice:masinile de politie(eu am vazut cu sarmele pe afara)si stiu sigur ca nu au bani numai pt a schimba cauciucurile daramite iarna/vara,la RATB eu nu am vazut de peste 17 ani asa ceva,etc.Nu mai spun ca,daca pentru o persoana fizica e o problema depozitarea cauciucurilor de iarna,ce te faci la RATB unde exista nu mai putin de 1000 Mercedesuri ceea ce inseamna6000de cauciucurica sa nu pun toate vehiculele RATB care sant cam vreo 3000.
                      Asa ca mai bine ar trebui sa luam atitudine sa nusi mai bata joc si sa ne prosteasca guvernantii cu toate tampeniile.

                      Originally posted by bignik View Post
                      Santeti dusi rau!!!Nicu macar nu au aprobat legea si le faceti jocul.Eu sant sofer profesionist de 25 de ani.Sant bune sau nu cauciucurile de iarna?...da sant bune dar nu trebuiesc sa fie obligatori.Este numai o chestie ca si ,,operatiuneavesta,instingtorul,si trusa de prim ajutor".eu sant curios daca vor schimba cauciucuri de iarna si la toate persoanele juridice:masinile de politie(eu am vazut cu sarmele pe afara)si stiu sigur ca nu au bani numai pt a schimba cauciucurile daramite iarna/vara,la RATB eu nu am vazut de peste 17 ani asa ceva,etc.Nu mai spun ca,daca pentru o persoana fizica e o problema depozitarea cauciucurilor de iarna,ce te faci la RATB unde exista nu mai putin de 1000 Mercedesuri ceea ce inseamna6000de cauciucurica sa nu pun toate vehiculele RATB care sant cam vreo 3000.
                      Asa ca mai bine ar trebui sa luam atitudine sa nusi mai bata joc si sa ne prosteasca guvernantii cu toate tampeniile.
                      SA DEA EXEMPLU INTAI EI LA TOATE REGIILE SI AUTORITATILE SI AGENTIILE DE STAT SI PE URMA SA MA OBLIGE PE MINE
                      Cand au sa fie ei corecti ?
                      Last edited by bignik; 3 November 2010, 21:51. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Originally posted by tedugoromania View Post
                        Indisciplina omoară România !!
                        Atâta discuție pentru ceva ce este obligatoriu în Europa de zeci de ani!
                        __________________
                        zice lumea ca suntem cu 50 de ani in urma , ei bine , noi suntem de vina !
                        iaute ce revoltat e nea soferu de peste 25 de ani , ca dc pe el il obliga sa`si puna gume de iarna , pai pe tine de ei iti pasa ? daca faci accident din cauza unor gume neadecvate ,crezi ca pe ei ii intereseaza de tine ?
                        vedeti`va mai intai in ograda voastra.
                        siguranta ta si a celorlanti e vitala !

                        Comment


                        • Daca tot discutam despre anvelope de iarna,ce parere ati avea de Firststop winter 2 ?
                          Nobody is perfect. I am nobody.

                          Comment


                          • corect ..sa vb despre anvelope.....ce parere aveti despre anvelopele MATADOR MP 59 - Nordicca M+S 185/65 R15 88 T..sunt facute de Continental..si le-am gas cu 174 RON p un site din oradea..cu 10 ron transportul de anvelopa..eu zic ca e bine..as dori pareri !!!ceau

                            Comment


                            • de iarna sa fie , ca restul nu mai conteaza , ca te tin 2 ierni in loc de 4 ca cele de firma ,asta e partea a-2.
                              am vazut si testat la mana faimoasele gume de iarna Motrio , sunt mai moi decat prevede legea , parca sunt de guma , nu stiu daca rezista 2 ierni. ca doar nu o sa se mearga doar pe zapada.

                              Comment


                              • oare care ar fi mai bune Kormoran - Snowpro sau MATADOR MP 59 - Nordicca ..am vazut ca au profiluri diferite..si la pret sunt cam la fel..

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google