Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cum vi se pare ca sta la uzura?
    IMG_7784.jpg
    Keep walking...

    Comment


    • mai merg un sezon.

      Comment


      • Merita 400 lei pe 4 bucati? Sunt TS 860.
        Keep walking...

        Comment


        • Din cate imi dau seama, sunt sub 3 mm, iar o anvelopa de iarna sub 4 mm e cam de ochii lumii; ca sa fie.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • Martorul de uzură ce spune?!
            Logan 0.9 TCe 2018

            Comment


            • Le vinde unu’ si zice ca au 6mm. Mi se par cam uzate in zona “umerilor”.
              Keep walking...

              Comment


              • Da, pe margini sunt destul de uzate, da' eu nu acolo m-am uitat. Cam 8 mm au cand sunt noi, iar dupa uzura de pe marginea caii de rulare, nu cred ca au 6mm.
                Roaga-l sa-ti faca testul cu moneda de 50 de bani si sa puna poza pe anunt.
                Last edited by IancuMIC; 6 November 2018, 15:49.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • Originally posted by IancuMIC View Post
                  Roaga-l sa-ti faca testul cu moneda de 50 de bani si sa puna poza pe anunt.
                  Spune si mie te rog, cum e treaba asta, am mai auzit de ea dar...............
                  Artificial intelligence is no match for natural stupidity.

                  Comment


                  • Pui moneda intre profilurile anvelopei; pana in dreptul liniei deasupra BANI, ai 8mm. Daca moneda intra pana la jumatate unde scrie BANI, ai 5mm. Pana la linia de sub BANI, ai decat 3mm.
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • I-am zis sa mi le puna la curier cu verificare colet...daca au sub 6mm cum sustine respectivul, va suporta costurile de plimbare.
                      Momentan nu a mai zis nimic, presimt ca nu le trimite.
                      Keep walking...

                      Comment


                      • probabil e masurat la misto... ce an sunt?

                        Comment


                        • In teorie 2016, in practica dreaq stie.
                          Keep walking...

                          Comment


                          • Originally posted by jonnie007 View Post
                            ..., presimt ca nu le trimite.
                            Si eu la fel. Parca avea @kojak unele de vanzare, nu mai stiu sigur. Cam greu sa gasesti in prag de iarna anvelope de sezon. Incearca la un centru de dezmembrari, poate gasesti roti bune la banii aia (apoi vinzi jantele). Mai degraba poti sa iei resapate noi daca tot vrei ieftine.

                            Comment


                            • E dreaq! Ori iau Hakooace noi, ori Nokian WRD4 si sanatate! Ma c@c pe mine, ca la anu` vreau sa-mi iau "masina"...si orice anvelope as lua, voi cam ramane cu ele. Doar sa le vrea ala de ii voi vinde Ligheanu.

                              L-am gasit pe unu cu WRD4 de anu` trecut, dar vrea 800 pe ele...si mie se pare mult. Un 600 ar merge...

                              Ma uitam ca unii vand anvelope cu DOT de 2010 si eu le-am aruncat pe ale mele cu DOT 2011. Aveau carne serioasa pe ele, minim 7mm.
                              Last edited by jonnie007; 6 November 2018, 20:00.
                              Keep walking...

                              Comment


                              • Sunt uzate inegal, o fi avut probleme cu direcția.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google