Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • am o problema ... nu stiu ce cauciucuri sa mi cumpar de vara (asta peste vro` luna) sa nu fie foarte scumpe ... undeva pe la 200-250 lei.. daca avetii idee

    Comment


    • Un sfat: cumpara-le acum, ca sunt ieftine astea de vara, nu si-au luat-o in cap ca la cele de iarna. Peste o luna nu se stie. La 250 de lei posibil sa te incadrezi la la Uniroyal, daca ai rabdare si cauti poate un Dunlop, Pirelli. La 200 de lei-Barum, Debica.

      Comment


      • Dunlop am gasit sp 01 destul de ieftine dar am intrat p niste forumuri din afara ... si tin cam putin ... in medie undeva la 30.000 maxim ... pe cand micheline asta de le-a avut masina ... au cam 90k si mai tineau ... ceva ceva. Nu stiu ce marca sa mai caut sa tina peste 60-70k

        de iarna am avut riken by michelin care s-au comportat extraordinar pe zapada. Nu as vrea sa le prapadesc si sa cumpar de vara rapid..
        Last edited by Wr3tch; 14 January 2011, 11:49. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Un exemplu iti dau: Debica Passio- 185/65/15-pret 185 lei/buc acum
          Debica Frigo2- 185/65/15-pret 240 lei/buc acum
          Diferenta de pret e foarte mare si e data de sezon. Alegerea e a ta. Intr-adevar Dunlop SP01 tin putin, am si eu. De aia am zis de Uniroyal. E un bun compromis. Vrei sa tina mult, ia Barum si te tin 60.000. Dar nu-s prea performante la franare de urgenta.

          Comment


          • Sau daca vrei sa te tina "o viata", iei Kormoran K801
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • k801 sunt excelente in orice conditii inclusiv iarna, ai sa ajungi sa le iubesti daca le cumperi.

              Comment


              • mai bine nu!

                Comment


                • ) ma vreau sa tina ceva ceva v-am zis .. dar sa fie si bunicele .. cum ziceai tu la franare .. sa vedem nu stiu ce sa fac .. am avut o oferta destul de buna ... acum vro 2 luni 400 ron 4 cauciucuri debica de la mioveni noi cele care se pun pe logan .. dar nu am avut bani (

                  wow debica sau barum nu imi amintesc perfect
                  app Debica Frigo2 sunt de iarna daca nu ma insel, nu ?
                  Last edited by Wr3tch; 14 January 2011, 13:03. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • La 100 roni /bucata? Auzi, da niste Michelin la jumate de pret nu au? Ca ma bag si eu.

                    Comment


                    • nu prea am cum sa iau legatura momentan .. daca aveam cum imi cumparam direct ... dar din cate stiu yo .. doar barum avea ... a cumparat 1 prieten .. si el mi-a zis daca vreau .. dar cum am zis nu am avut bani

                      Comment


                      • Eu îţi recomand Continental EcoContact 3 pentru vară. Personal sunt încântat de ele, nu scârţâie, nu pierd aderenţa la demaraj brusc, nu derapează la frânări chiar mai bruşte. Anul trecut au fost în oferta dealerilor Dacia la 208 lei.
                        sigpic

                        Comment


                        • super pret.. acum cat timp ?

                          Comment


                          • Acum un an. S-a terminat demult promotia. In curand, oferta pentru cele de vara va avea preturi majorate, datorita pretului mondial la cauciuc, in crestere. Ce cumperi acum, ar fi din stoc, cu DOT de 2010.

                            Comment


                            • am inteles ... trebuie sa mi cumpar ..

                              Comment


                              • @Wr3tch, alege Dunlop SP Sport 01 cu toata increderea. Daca ai tinut Michelin-urile, 90k, la acelasi stil de sofat, vei tine Dunlop-urile cel putin 60 000 km, iti garantez eu asta.
                                Am Dunlop-uri si am avut ocazia sa conduc "logane" echipate cu diferite tipuri de anvelope ca sa fac diferenta. Pentru siguranta pe care ti-o dau, eu sunt de parare ca merita toti banii, chiar daca te tin mai putin.
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google