Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tocmai, sigur ca are foarte mare importanta. Dar certificarea M+S nu se refera decat la profil, eu asta spun:
    Many AWD tyres are rated M+S, M&S or M/S, i.e., mud and snow. Established by the USA Rubber Manufacturers Association (RMA), the M+S designation refers only to the tread pattern. The M+S standard calls for a tyre with grooves at the outside of the tread that extend into the centre. It also means that 25% of the tyre tread contact surface be open, i.e., a more open tread pattern.
    De aia e foarte bine sa ai si alte certificari pe cauciuc (fulgul sau cel mai bine muntele si fulgul), astea se refera la compozitie. Dar nu e obligatoriu

    Comment


    • Certificarea canadiana e cam pe toate anvelopele de iarna, eu inca n-am vazut anvelopa de iarna sa n-o aiba.
      Attached Files

      Comment


      • recomanadati-mi niste anvelope bune de vara pana in 350 lei bucata! as merge pe profil v...
        sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

        Comment


        • Eu iti recomand Dunlop Sport SP01, chiar de nu sunt in V.

          Comment


          • Nu cred ca se refera decat la profil, arata mie anvelopa pe care sa scrie M+S si sa nu fie de iarna, adica sa nu aibe fulg de nea in pisc de munte@
            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

            Comment


            • Parca niste colegi se laudau, cu multe pagini in urma, ca lucreaza sau au lucrat in fabrica de anvelope. Acum oare de ce nu se inghesuie sa lamureasca problema? ;)

              Comment


              • Dunlop, intradevar, subscriu mr.K !
                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                Comment


                • @lucialina: http://www.tyrereviews.co.uk/Article...195-65-R15.htm

                  Comment


                  • @ParuLuScorilo Eu cand am zis ca nu stiu de iei m-am referit la mimitieni care dau o lege si dupaia nu stiu \vreau s-o explice cum trebuie .

                    Nu am contestat MAFIA care exista , propaganda cu cauciucuri = ceea cu extintoare
                    sigpic

                    Comment


                    • merci! pe jantele originale ar merge puse 195 65 15?
                      sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

                      Comment


                      • Da, dar eu nu as risca sa-mi ridice talonul (masinii) pentru un cm latime in plus. Si au si talonul (cauciucului ) mai inalt. Asa au facut nemtii test, la 195.

                        Comment


                        • merge !

                          dimensiunile de pe gume se pot sterge ;)
                          Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                          Comment


                          • Atunci esti primul pe care-l aud ca a facut-o.
                            Mare branza, 195/65 sau 185/65 e aceeasi Marie, dar macar ultima e legala.

                            Comment


                            • Bate la ochi @Dany , prea le-ai " fracat la bordura " pe toate 4
                              sigpic

                              Comment


                              • Caut si eu anvelope de iarna second hand in Piatra Neamt. Stie cineva unde gasesc la cele mai bune preturi?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google