Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cand au montat anvelopa pe janta au uns-o sa se monteze mai usor ,banuiesc ca de acolo este acel lichid !

    Comment


    • Originally posted by crull View Post
      Atunci se poate trage o concluzie din rezultate, gresala mea dar nici nu ai specificat ca e acelasi banc.
      da, doar ca ei compara doar latimea, presupunand cauciucul ca avand aceeasi inaltime si atunci s-ar putea sa fie cum zice ParuLuScorilo. cum am zis, eu am comparat si cu inaltimi diferite si in cazul meu, cauciucul mai inalt si mai lat a dat o forta de franare mai mare.
      internal combustionizer

      Comment


      • Originally posted by PeRuZzI View Post
        Baieti am si eu o intrebare, acum 2 zile mi-am montat anvelope de iarna , problema e ca dupa ce merg cu masina pe anvelopa curge un lichid lipicios , e de la "adezivul" cu care se lipeste anvelopa? Sau nu a fost pusa bine ..
        Cat ai platit?
        I HAVE A !sigpic
        fara linkuri externe in semnatura

        Comment


        • Originally posted by PeRuZzI View Post
          Baieti am si eu o intrebare, acum 2 zile mi-am montat anvelope de iarna , problema e ca dupa ce merg cu masina pe anvelopa curge un lichid lipicios , e de la "adezivul" cu care se lipeste anvelopa? Sau nu a fost pusa bine ..
          Adezivul ala este CAUCIUC CRUD,,mai exact este un cauciuc special care se dizolva in benzina si reiese o solutie care se da cu pensula pe marginea anvelopei roata pe ambele fete pt a etansa mai bine de janta si a nu avea pierderi de aer !

          Comment


          • sa ramana scris:

            din lege:
            conducerea autovehiculului pe drumurile publice în perioada 1 noiembrie-31
            martie, fără ca acesta să fie dotat cu anvelope de iarnă, iar în cazul autovehiculului cu o masă
            maximă autorizată mai mare de 3,5 tone fără ca acesta să fie dotat pe axa/axele de tracţiune
            cu anvelope de iarnă.”
            in noua lege se specifica: (articolul 1, punctul 1)
            anvelope de iarnă - anvelope omologate conform Directivei 92/23/CE

            si in directiva 92/93/CE (pagina 40 punctul 3.1.5)
            literele „M + S” (sau „M.S.” sau „M & S”) dacă este vorba de pneuri pentru zăpadă;

            deci orice guma ce are literele M si S sunt perfect legale. pot fi all weather dar trebuie sa aiba neaparat inscriptia.


            ps. am scris asta, pt ca am tot vazut prin anumite publicatii on-line cum ca gumele ar trebui sa aiba si nu stiu ce alte inscriptii, precum un fulg sau o creasta alpina.
            M + S e de ajuns.
            internal combustionizer

            Comment


            • Pentru cine vrea sa-si incerce norocul in perioara 04.10-17.10.2011 cu promotia de la Cora la anvelope 185/65 R15:
              1. Debica Frigo 2 la 215 lei bucata
              2. Sava Eskimo 3 la 250 lei bucata
              3. Dunlop SP Winter Sport 3D 315 lei bucata
              La toate cele enumerate se acorda 50% reducere la al doilea produs cumparat in limita a 6 anvelope cumparate din care 3 cu 50% reducere. Reducerea cum bine stiti se acorda la casa sub forma unui bon de reduceri care se poate folosi de obicei peste 1-2 saptamani.
              E buna promotia pt cine nu a apucat sa-si cumpere, anul trecut au avut aceeasi promotie doar la Debica Frigo 2 185/65 R15 doar ca nu era nici urma de acea dimensiune in magazine.

              Comment


              • Au fost anvelope anul trecut in cora dar sau dat ca painea calda, d'abea am prins si eu.

                Comment


                • Originally posted by bad_hrc View Post
                  Pentru cine vrea sa-si incerce norocul in perioara 04.10-17.10.2011 cu promotia de la Cora la anvelope 185/65 R15:
                  1. Debica Frigo 2 la 215 lei bucata
                  2. Sava Eskimo 3 la 250 lei bucata
                  3. Dunlop SP Winter Sport 3D 315 lei bucata
                  La toate cele enumerate se acorda 50% reducere la al doilea produs cumparat in limita a 6 anvelope cumparate din care 3 cu 50% reducere. Reducerea cum bine stiti se acorda la casa sub forma unui bon de reduceri care se poate folosi de obicei peste 1-2 saptamani.
                  E buna promotia pt cine nu a apucat sa-si cumpere, anul trecut au avut aceeasi promotie doar la Debica Frigo 2 185/65 R15 doar ca nu era nici urma de acea dimensiune in magazine.
                  Pentru cine doreste Debica Frigo 2 si nu mai gaseste in Cora, poate merge linistit in Selgros, pretul este de 210.68 lei cu TVA(valabil pana la 18.10.2011). Chiar daca nu au pe stoc, dati comanda la biroul de informatii si vi le aduce la acelasi pret.
                  Attached Files

                  Comment


                  • Mie acum parca imi pare rau ca am luat bfgoodrich, acum, daca gaseam, luam dunlop la acelasi pret

                    Comment


                    • Originally posted by controversatu View Post
                      Pentru cine doreste Debica Frigo 2 si nu mai gaseste in Cora, poate merge linistit in Selgros, pretul este de 210.68 lei cu TVA(valabil pana la 18.10.2011). Chiar daca nu au pe stoc, dati comanda la biroul de informatii si vi le aduce la acelasi pret.

                      In Selgros Baneasa nu au, am intrebat eu pentru un prieten cand am sunat pentru jantele de 15''.
                      Au spus ca nu pot onora toate comenzile pentru ca furnizorul nu mai aduce. Banuiesc ca au marit si furnizorii preturile si cei din selgros nu au cum tina oferta. Acelasi lucru si cu jantele... Au comenzi pentru 50 de bucati si ei nu pot aduce decat 18.

                      Mi-au venit si mie anvelopele.
                      Arata destul de bine. Vad ca le-au scumpit putin. anvelopeautonoi.ro
                      Guns don't kill people, people kill people.

                      Comment


                      • Cine vrea anvelope si nu prinde oferta cora sau selgros sa mearga in vitan, zac, la propriu, paleti cu anvelope pe acolo :P Pe mine nu ma incanta ideea ca in corturile alea sunt 50 de grade toata ziua si o parte din paleti sunt afara in soare.

                        Comment


                        • La CORA am luat eu DEBICA FRIGO 2 185/65/15 la 250 lei (249,99)cauciucul, daca cumperi cate 2 bucati pe un bon si ai card fidelitate CORA reducerea este urmatoarea :
                          125 lei la al 2 lea produs cumparat + 15 lei pentru valoare mai mare de 150 lei pe un bon, total reducere 140 lei, 500-140=360/2=180 lei un cauciuc !
                          Singura problema ca trebuie sa fii acolo cand aduc cauciucurile, zici ca sunt din STAR TREK si se teleporteaza instantaneu

                          Comment


                          • de oferta de la dacia cu 199 lei cauciucul ce ziceti? eu mi-am cumparat azi 2 bucati motrio winter far away (ultimele 2). se pare ca se vand ca painea calda.
                            P.S. montaj moca
                            Last edited by tavinush; 8 October 2011, 14:06. Reason: completari

                            Comment


                            • Am luat si eu 4 BFGoodrich G-Force Winter cu 210/buc (card de reducere), DOT 3611 - pret total cu montaj 895 - sunt destul de multumit

                              Comment


                              • BFGoodrich G-Force Winter gasisem eu in ploiesti, la promotie cica (1550 ron daca imi aduc bine aminte) 4 anvelope +4 jante tabla gata montate. separat se vindeau cu 245 guma iar janta 175. din punctul meu de vedere am iesit mai bine cu motrio. o sa le montez pe fata. pe spate am sava eskimo s3. la motrio aveau si ei o tombola cu 1 sandero incepand cu 19 octombrie. anii trecuti am facut patinaj artistic cu sava eskimo pe fata si kormorane de fabrica pe spate ;)).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google