Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu le-as alege pe cele mai ieftine, chiar daca nu au o calitate prea buna. La cat merge tata cu masina, nu se merita sa dea banii pe cauciucuri performante. O intrebare am si eu. Trebuie neaparat sa avem cauciucuri de iarna si pe fata si pe spate??

    Comment


    • Da toate cele 4 roti trebuie echipate cu cauciucuri de iarna!

      Comment


      • Daca numai dintre aceste poti alege, eu as opta pentru BFGoodrich.
        Eu personal mi-am luat dintre modelele ieftine, Debica Frigo2, inca anul trecut. Am bagat deja un sezon rece in ele si sunt foarte ok.Au costat 205RON/buc cu tot cu montaj.

        Comment


        • Da dar acum sunt de la 270 in sus debica frigo 2 astea mi s-au parut ok ca si pret calitate acum sa vad daca a avut cineva cum s-au comportat!

          P.S am vazut eu gresit pe net sunt de la 220 dar in magazine sare de 250!

          Comment


          • am avut si eu debica frigo 2 dar numai pe rotile fata, luate de noi toamna trecuta si am fost foarte multumit de ele iarna trecuta, iar acum mai imi iau 2 buc tot debica frigo. si sunt ok si la pret.

            Comment


            • Da sunt si debica frigo o optiune destul de interesanta si foarte atractiva oricum vreau ceva si de calitate si la pret bun la 2-3000 de km cati fac iarna o sa fiu linistit cativa ani!

              Comment


              • BF Goodrich

                Comment


                • M-am uiat la uzura anvelopelor si am observat ca roata dreapta fata este uzata putin mai mult pe "umarul" exterior, adica partea aia din cauciuc care este indreptata inspre exterioare. Ce inseamna asta? ca imi calca putin inclinat spre interior roata?

                  Comment


                  • asta inseamna o verificare pe standul de directie plus o geometrie a rotilor.
                    bafta.

                    Comment


                    • Dupa ce pun anvelopele de iarna ma duc direct la geometrie, anvelopele astea sunt deja compromise, 2 din ele chiar deformate, cea cu pricina este una din cele deformate. Am facut geometria cam acum jumatate de an si stiu ca inainte unghiul de fuga era prea deschis, poate si asta sa fi cauzat uzura neuniforma? De data asta la geometrie am sa ma duc la Dacia sau daca imi recomanda cineva alt atelier. In caz ca unghiul de cadere nu este bun am inteles ca exista niste suruburi de reglare?

                      Comment


                      • Mi-am luat si eu 4 BF GOODRICH cu 245 bucata + montaj + echilibrat + azot. Total 980 RON, sper ca am facut o alegere buna

                        Comment


                        • eu mi-am luat de anu trecut 4 anvelope Reiken cu garantie 3 de la auto soft bucuresti.

                          1000 lei cu montaj, echilibrat si azot.

                          am vrut sa imi iau debica frigo 2 dar nu mai aveau pe stoc si cum aveam nevoie urgent m-am ales cu reiken si sunt multumit.

                          singura chestie importanta sa aibe jenti proprii.

                          Comment


                          • sal


                            oferta la Real anvelope pentru iarna resapate Germania 3+1 gratuit 185/65/15 199 ron bucata ....luau lumea cu carucioarele pline .


                            bye

                            Comment


                            • Am vazut si eu ofeta, chiar ma gandeam ca o sa se imbulzeasca lumea, dar se imbulzesc cei care ori nu stiu ce inseamna anvelope resapate ori atat le permite bugetul. Eu zic mai bine SH in stare buna decat resapate si pentru buget tot mai bine iesi cu sh.

                              Comment


                              • Am gasit niste cauciucuri de iarna 195/65/15. Ce dezavantaje ar fi fata de 185/65/15 la montaj si tinuta de drum in afara de consum, etc? Practic sunt un pic mai late cu 10 mm, nu?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google