Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daca iti trebuie neaparat jante, cred ca sunt bune.

    Acum am si eu o problema, anvelopele standard logan, 185/65 r15 merg montate pe jante de 6.5 sau stau peretii fortati?

    Comment


    • Oferta este destul de buna, tinand cont ca o janta noua costa 160 ron, iar anvelopele Tigar se situeaza in segmentul mediu, sub licenta Michelin, asa ca merita. Succes!

      Comment


      • In selgros este oferta la jante pe 15", 99,18 lei (TVA inclus), nu stiu ce firma or fi dar sunt mai ieftine iar anvelopele le poate lua de la norauto sau debica ori sawa tot din selgros la 210,68 lei, dar cred ca sunt mai rasarite Tigar si diferenta de pret nici nu se observa.

        Comment


        • Originally posted by bad_hrc View Post
          Daca iti trebuie neaparat jante, cred ca sunt bune.

          Acum am si eu o problema, anvelopele standard logan, 185/65 r15 merg montate pe jante de 6.5 sau stau peretii fortati?
          inca merg, dar opreste-te la 6.5J cu latime jantei
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • Multumesc, mai mult de 6.5 chiar nu vreau, ma gandeam poate iau ceva pe 16" dar sunt si mai scumpe si posibil sa am si probleme cu caschetele. Cand o fi sa iau jante am sa caut si poate vad vreun model 15"x6J care imi place, e mai sigur asa. ET nu stiu care e maxim care merge pus.

            Comment


            • Originally posted by um2802 View Post
              Intre GY Ultragrip 7 + / GY Ultragrip 8 si Vredestein Snowtrack 3 cam care ar fi mai buna?
              A avut cineva iarna trecuta montate pe masina din cele de mai sus ?
              Cum s-a comportat masina pe mocirla / zapada / gheata ?
              Mai putin UG8 ca sunt noi, de anul asta.
              salut

              eu am Vredestein Snowtrack 3 anul trecut si nu am avut nici o problema toata iarna( de ex drumul pana la cota care nu se da cu nimic am urcat fara probleme)
              sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

              Comment


              • Vreau sa stiu si eu, noua lege care impune cauciucuri de iarna, impune cumva sa ai acelasi model de pneu pe toate cele 4 roti? sau pot avea pe fata michelin si pe spate dunlop, de exemplu!?

                Comment


                • A postat Dsign la #1659 textul legii. Eu din toata legea asta am inteles ca trebuie sa am 4 cauciucuri de iarna cat timp este zapada, gheata sau polei pe sosea. Nu scrie nicaieri sa fie toate 4 de acelasi fel, parca politia comenta daca ai cauciucuri diferite pe aceeasi punte, dar perechi nu cred ca zice nimic. Ce stiu sigur este ca daca maine ninge, militia va fi pe strada si va trage pe dreapta o gramada de masini sa le verifice anvelopele.

                  Comment


                  • Dupa ce am consultat review-urile de pe forum si pe cele facute de ADAC am optat pentru kleber krisalp hp2. Le-am gasit la pretul de 233 RON, transport gratuit.
                    A cumparat cineva jante 15'' de la Selgros? Oare sunt, sigure?

                    Originally posted by vyalli View Post
                    salut

                    eu am Vredestein Snowtrack 3 anul trecut si nu am avut nici o problema toata iarna( de ex drumul pana la cota care nu se da cu nimic am urcat fara probleme)
                    Pe unde este acest drum?
                    Last edited by Apate; 30 September 2011, 14:23. Reason: Automerged Doublepost
                    Guns don't kill people, people kill people.

                    Comment


                    • Mi-au venit si mie anvelopele. Schimbare de plan, am luat 4 BFGoodrich G-Force Winter la 230 lei bucata de la un magazin online, garantie 24 de luni. Acum poate sa vina zapada.

                      Comment


                      • @bad_hrc : Sa le invarti sanatos !

                        Comment


                        • Merci, si tie. Smiley acela ce reprezinta? Sa le ud?
                          Se uda singure la iarna

                          Comment


                          • ce mai inventeaza unii



                            sticker Mud + Snow



                            link
                            internal combustionizer

                            Comment


                            • @apate

                              cand urci din sinaia la cota 1400 drumul e o placere mai ales iarna
                              sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                              Comment


                              • michelin alpin a4 sau goodyear ug8?
                                Keep walking...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google