Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Au bagat cel putin 16 lei la fiecare tip de anvelopa.
    Rectific , doar la cele ieftine.

    Comment


    • Ce-mi place la acel site este ca il actualizeaza mereu. Am vazut preturi bune pe multe site-uri online si cand sunam ori nu aveau in stoc (chiar daca pe site spuneau ca sunt) ori aveau alt pret, mai mare.

      Comment


      • M-am gandit sa-mi cumpar 4 jenti sau nu dau 200 de lei la fiecare schimb (100 in nov si 100 in mar). Imi poate recomanda cineva cel mai bun pret din Ploiesti? As vrea sa fie originale Dacia, nu cine stie ce chinezarie.

        Comment


        • Daca vrei jante SH ti-as recomanda sa le iei mai la primavara, acum toti care se ocupa de dezmembrari cresc pretul la jante, ca asta este sezonuk, daca vrei noi si iti permiti :P poti sa incerci la un dealer Dacia, trebuie sa aiba. Eu sper sa-mi iau jante de aliaj.

          Comment


          • Originally posted by X@by View Post
            Nu fi cretin doar ca sunt maghiar ca inteleg foarte bine pe romana. In legatura cu anvelopele chiar nu stiam si nu am cautat pe forum. Asta este sectiunea de anvelope nu? Ii asa de greu sa raspunzi omului?
            Te rog sa ma scuzi ca mi-am batut joc de limba ta materna... Eu nu am voie sa ma supar, ca se numeste discriminare...

            Comment


            • Michelin alpin fara niciun stres.Am si le-am testat calitatile.
              KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

              Comment


              • Originally posted by controversatu View Post
                M-am gandit sa-mi cumpar 4 jenti sau nu dau 200 de lei la fiecare schimb (100 in nov si 100 in mar). Imi poate recomanda cineva cel mai bun pret din Ploiesti? As vrea sa fie originale Dacia, nu cine stie ce chinezarie.
                La dealerul din Constanta jantele sunt 159 de lei si nu te sfatuiesc sa iei din alta parte, poti sa ai surpriza sa nu se centreze pe butuc(asta o stiu din invatamintele unei cunostinte care lucreaza la dealer Dacia) dar si eu zic s-o mai lasi pana la primavara, e destul timp sa achizitionezi 4 jante aliaj pe care le vei folosi cu anvelope de vara iar cele de tabla iarna, eu unul cred c-asa o sa fac.

                Comment


                • Originally posted by vasile78 View Post
                  Te rog sa ma scuzi ca mi-am batut joc de limba ta materna... Eu nu am voie sa ma supar, ca se numeste discriminare...
                  Eu daca te respect pe tine astept ca si tu sa ma respecti pe mine. Indiferent de nationalitate.
                  I HAVE A !sigpic
                  fara linkuri externe in semnatura

                  Comment


                  • Originally posted by Cromatic View Post
                    La dealerul din Constanta jantele sunt 159 de lei si nu te sfatuiesc sa iei din alta parte, poti sa ai surpriza sa nu se centreze pe butuc(asta o stiu din invatamintele unei cunostinte care lucreaza la dealer Dacia) dar si eu zic s-o mai lasi pana la primavara, e destul timp sa achizitionezi 4 jante aliaj pe care le vei folosi cu anvelope de vara iar cele de tabla iarna, eu unul cred c-asa o sa fac.


                    Nu vreau sa-mi cumpar jane de aliaj. Sunt cam tentante pentru "hanumiti" compatrioti, Tot de tabla, dar vreau originale. O sa sun maine la dealerul Dacia din Ploiesti sa vad ce preturi au.

                    Comment


                    • Au capace cu surub antifurt dar ma rog, fiecare cu alegerea lui...

                      Comment


                      • Eu daca o sa-mi iau jante de aliaj iau si 4 seturi diferite de antifurturi . Daca iei jante originale eu zic cele care le ai deja sa le lasi cu anvelope de iarna si cele noi sa le tii pt vara.

                        Anvelopele de vara mai rasarite, Dunlop, GoodYear, Nokian etc, in dimensiunile standard logan 185/65 R15, au si protectie janta?
                        Last edited by bad_hrc; 4 October 2011, 21:37. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Originally posted by vyalli View Post
                          @apate

                          cand urci din sinaia la cota 1400 drumul e o placere mai ales iarna
                          Cum imi vin gumele si da zapada dau o tura pana acolo. Fac un scurt review, poate ceva poze.

                          Originally posted by madi View Post
                          Au bagat cel putin 16 lei la fiecare tip de anvelopa.
                          Rectific , doar la cele ieftine.

                          De acum incolo tot in sus o sa urce pretul...

                          Originally posted by controversatu View Post
                          M-am gandit sa-mi cumpar 4 jenti sau nu dau 200 de lei la fiecare schimb (100 in nov si 100 in mar). Imi poate recomanda cineva cel mai bun pret din Ploiesti? As vrea sa fie originale Dacia, nu cine stie ce chinezarie.
                          Eu am gasit unele la oferta 100 Ron/buc in Selgros? Nu sunt originale Dacia dar au certificare RAR si garantie bineinteles. Nu stiu cat de bune sunt?
                          Last edited by Apate; 4 October 2011, 23:37. Reason: Automerged Doublepost
                          Guns don't kill people, people kill people.

                          Comment


                          • am gasit niste anvelope SEMPERIT SPEED - GRIP 2 sau Fulda Kristall Montero 3
                            am vazut ca sunt in top 5 pe adac si se invart la 250 ron
                            ce parere aveti?
                            Dacia Logan Prestige 1.5DCI cu 85 CP Albastru Mineral

                            Comment


                            • Semperit Speed-Grip 2. Dupa testele ADAC, Semperit Speed-Grip 2 sunt mai bune decat Fulda Kristall Montero 3. Eu am Semperit Speed-Grip si sunt foarte multumit de ele.

                              Comment


                              • Sfat Cauciucuri De Iarna

                                Incet incet se apropie sezonul racoros si vrand nevrand trebuie sa imi achizitionez cauciucrile de iarna. Am tot cautat, intrebat pe la toate magazinele preturi marci bla bla bla... si ar fi cateva modele care sunt tentante din punct de vedere pret-calitate.

                                BFGoodrich G-Force Winter-236 RON/BUC
                                Barum Polaris 3- 225 RON/BUC
                                Sava Eskimo S3- 235 RON/BUC
                                Tigar Winter1- 215 RON/BUC

                                Voi care le-ati alege dintre acestea. Mentionez ca preturile sunt de pe net!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google