Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salutare,

    Am gasit pe net DEBICA 185/65R15 88T TL FRIGO 2 MS
    175 RON, TVA inclus la o firma pe la P-ta Unirii in Bucuresti.
    Si eu trebuie sa-mi cumpar anvelope de iarna si la ei am gasit cele mai mici preturi pentru marca Debica.
    O sa trec saptamana viitoare pe la ei sa ma interesez.
    Guns don't kill people, people kill people.

    Comment


    • Salutare, am achizitionat si eu 2 anvelope din reprezentanta Dacia (autocobalcescu) doua bucati anvelope iarna marca Motrio cu 200 ron bucata. Mi se pare un pret bun pentru o anvelope pentru masinile noastre. Nu stiu cat sunt de bune, dar vine iarna si va tin la curent. Numai bine.
      Asigurari RCA cu livrare gratuita in Bucuresti. Partener Destine Broker.

      Comment


      • Am gasit si Motrio Winter Far Away 185/65 R15 92T - 210 RON.

        Ceva pareri vizavi de calitatea produselor acestor doua branduri (Debica si Motrio)?
        Guns don't kill people, people kill people.

        Comment


        • Eu as intreba ce recomandati intre MOTRIO si TIGAR (care sunt facute in Serbia in colaborare cu Michelin). Debica sunt mai slabe decat Motrio si Tigar

          Comment


          • Originally posted by Ampt View Post
            Schimbat anvelopele cu dimensiunea corecta ( a fost o greseala a celor de la depozit cand le-au incarcat, eu am fost pe graba ... !)
            Salut Ampt, te rog sa-mi spui ce stii despre anvelopele cumparate de tine referitor la calitate, si eu m-am orientat la aceiasi marca ce stiu e ca sunt fabricate in Anglia si cam atat.

            Comment


            • @LEON'S : Din ce am mai citit pe net, au comentarii destul de favorabile. Intr-adevar, asa stiu si eu ca ar fi fabricate in Anglia, dar cu globalizarea aceasta cine mai stie cu adevarat unde sunt facute !
              O sa vad la iarna cat de eficiente sunt, pana atunci sper sa fi facut o alegere buna !

              Comment


              • Originally posted by ion_R5 View Post
                Eu as intreba ce recomandati intre MOTRIO si TIGAR (care sunt facute in Serbia in colaborare cu Michelin). Debica sunt mai slabe decat Motrio si Tigar
                motrio sunt foarte ok pentru pretul lor, chiar merita, numai sa nu iti fortezi norocu prea tare pe gheata cu ele

                Comment


                • Dupa inscriptionarea dimensiunilor anvelopei mai apare **T(ex. 88T), ce vrea sa spuna aceasta inscriptionare?

                  Comment


                  • indice de incarcare si viteza maxima
                    http://www.carbibles.com/tyre_bible.html

                    Comment


                    • Cifrele reprezinta indicele de sarcina, iar litera, indicele de viteza.
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • La o simpla cautare pe goagal """ cum citesc o anvelopa """ apar imediat si zeci de explicatii.......

                        Ps..un tabel mai elaborat....http://www.scribd.com/doc/47404777/Citirea-anvelopelor
                        Last edited by Ivan Marian; 26 September 2011, 12:04.

                        Comment


                        • Originally posted by ion_R5 View Post
                          Eu as intreba ce recomandati intre MOTRIO si TIGAR (care sunt facute in Serbia in colaborare cu Michelin). Debica sunt mai slabe decat Motrio si Tigar
                          Dar Sava Eskimo 3? Eu am intrebat intre sava si debica fiindca vreau sa le iau de la Metro, in rate pe un card de credit. Am fost sa ma uit si cam astea erau variantele. Mai erau un fel de resapate cred, fara nume si altele mai scumpe.

                          Comment


                          • @LEON`S: si eu am optat tot pt bf goodrich (acum, timpul le rezolva pe toate); valentin_n are 2 perechi de bf goodrich de iarna si a spus ca e foarte multumit.

                            Comment


                            • @Ampt, @geo_ultras multumesc pentru rapunsuri, sigur iau si eu si sa vedem la iana.

                              Comment


                              • am fost azi la sellgros si am dat comanda de cumparare a doua anvelope debica frigo 2. mai am doua anvelope motrio rulate o iarna de care am fost foarte multumit. cum sa le montez? motrio pe fata si debica pe spate, sau invers?
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google