Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • UG8 fiind mai nou aparute pe piata, nu cred ca le-a utilizat cineva.
    M A4 sunt excelente, am 4 masini la munca echipate cu asa ceva.
    Mai e si varianta ContiWinterContactTM TS 830.

    Comment


    • salut jonnie

      uite mai jos niste review-uri la ele si poate te hotarasti

      Will the Goodyear UltraGrip 8 suit your car? Find the best tyre for your car read 58 reviews for the Goodyear UltraGrip 8 and compare to other Winter tyres at tyre reviews


      Will the Michelin Alpin A4 suit your car? Find the best tyre for your car read 53 reviews for the Michelin Alpin A4 and compare to other Winter tyres at tyre reviews


      spor la shopping
      sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

      Comment


      • sal


        eu am anvelope all season si sunt foarte multumit de ele

        Ca poate sunt facaturi sau resapate nu stiu oricum sunt mult mai bune decit barum-urile din fabrica.

        Sunt Nexen N2000 profil V .coreea de sud dot4909 am deja 7000 km cu ele.
        Pe pagina de profil arata ca sunt de vara nicidecum all season ...dar au inscriptiile M+S si pictogramele alea pe ele...deci sunt legal
        Cea ce mi se pare contra lor este doar profilul ...deoarece avand profil V si vrei sa treci pe profil normal trebuie schimbate toate 4 ...in opinia mea.

        bye

        Comment


        • La anvelope cum poti afla anul fabricatiei? Vreau sa-mi iau anvelope de iarna si nu stiu.
          I HAVE A !sigpic
          fara linkuri externe in semnatura

          Comment


          • E un DOT inscris pe ele. De exemplu 2710 inseamna a 27-a saptamana din 2010.

            Comment


            • @X@by, a fost explicat de multe ori in "romaneste" pe forumul asta cum se citeste DOT-ul de pe anvelope, da un search pe ungureste daca nu ai gasit nimic relevant in romana...

              Comment


              • Nu fi cretin doar ca sunt maghiar ca inteleg foarte bine pe romana. In legatura cu anvelopele chiar nu stiam si nu am cautat pe forum. Asta este sectiunea de anvelope nu? Ii asa de greu sa raspunzi omului?
                I HAVE A !sigpic
                fara linkuri externe in semnatura

                Comment


                • ca tot venii vorba de DOT, am vazut acum ca sunt in vanzare multe anvelope de iarna fabricate in 2010. se pare ca s-au dotat baietii de anul trecut cu stocuri de cauciucuri iar acum le vand la un pret mai mare la cine nu cunoaste insemnele DOT, si sunt destui sa stiti.

                  Comment


                  • Originally posted by X@by View Post
                    Nu fi cretin doar ca sunt maghiar ca inteleg foarte bine pe romana. In legatura cu anvelopele chiar nu stiam si nu am cautat pe forum. Asta este sectiunea de anvelope nu? Ii asa de greu sa raspunzi omului?
                    Adica tu sa nu depui efortul sa cauti ceva ce sigur s-a scris dar altcineva sa depuna efortul sa-ti raspunda.
                    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                    Comment


                    • Hai sa nu mai facem OFFTOPIC! Scuze ca am intrebat ceva.
                      I HAVE A !sigpic
                      fara linkuri externe in semnatura

                      Comment


                      • Originally posted by Florin_KDF View Post
                        ca tot venii vorba de DOT, am vazut acum ca sunt in vanzare multe anvelope de iarna fabricate in 2010. se pare ca s-au dotat baietii de anul trecut cu stocuri de cauciucuri iar acum le vand la un pret mai mare la cine nu cunoaste insemnele DOT, si sunt destui sa stiti.

                        pai ce sa faca cu ele daca sunt de anul trecut le scot la vanzare.
                        sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                        Comment


                        • da, dar eu unu daca tot imi iau cauciucuri noi, macar sa le iau fabricatie 2011, probabil ca as lua si din 2010 dar numai daca ar fi vreo reducere ceva.

                          Comment


                          • Anvelopele mele de iarna doua au DOT 2411 iar celelalte doua au DOT 2911, dar macar sunt produse ambele in 2011 si sunt perechi, cand am dat comanda i-am zis clar aluia la telefon ca daca nu sunt fabricate in 2011 i le trimit inapoi.

                            Comment


                            • Cat ai dat pe ele?
                              I HAVE A !sigpic
                              fara linkuri externe in semnatura

                              Comment


                              • Eu le-am luat de aici, BFGoodrich g-force winter cu 230 lei/buc, acum vad ca le-au scumpit.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google