Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Anvelopele de iarna se comporta bine si la temperaturi mici,nu-i nevoie sa ninga sau sa fie polei.
    Forum neinteresant. Delogat definitiv.

    Comment


    • si era gheata, zapada, polei sau ghetusca ?
      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

      Comment


      • Uscat iasca.
        Cred ca atunci se ducea soferul din teritoriu (ca astia au sofer pentru Bucuresti si sofer pentru acasa, "la pachet") sa puna gumele de iarna pe trocarici.
        Ideea era ca pe alesi ii doare-n basca de legea pe care ei insisi au votat-o.

        Comment


        • Ideea era ca pe alesi ii doare-n basca de legea pe care ei insisi au votat-o.

          ...asta nu e ceva nou.Legile sunt pt oameni cinstiti,nu pt hoti.
          Last edited by D-FENS; 29 November 2011, 16:35.
          Forum neinteresant. Delogat definitiv.

          Comment


          • eu am avut barum briliantis 2 de vara si acum micheline alpin4 de iarna. michelinurile sunt incomparabil mai silentioase decat au fost vreodata barumurile pe timpul verii. nu mai fiti asa siguri

            Comment


            • compari mere cu pere,
              invata sa compari lucruri de acelasi nivel,
              ia zi, un michelin E3A este mai zgomotos la rulare decat un alpin a4 ?
              in momentul in care compari low cost cu premium, la orice categorie e normal sa existe diferente, exceptiile care confirma regula !
              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

              Comment


              • si crezi ca un energy saver ar fi mai silentios ca un alpin 4? eu sincer ma indoiesc. am vrut sa vad si am mers putin si cu geamul deschis si nu se aude nimic cu alpinurile. in primul rand e si cauciucul mult mai moale iar suprafata de rulare e mai mica decat la cele de vara, tocmai datorita profilului.

                Comment


                • Kleber Krislap HP2, mai putin zgomotoase ca Debica Frigo.
                  Dar mai zgomotoase ca Dunlop de vara.
                  La astea de iarna pur si simplu se aud crampoanele cum ating asfaltul.

                  Comment


                  • K , nu e adevarat, te contrazic !!! n-ai dreptate, nu de alta, dar ca sa fiu in trend si sa neg afirmatiile aduse de oricine, vezi pe nedele
                    ON : structura mai moale a anvelopei de iarna si striatiile in sine aduc un zgomot mai mare la rulare, daca nu vrei sunet mergi cu slickuri sau cu provile in V trecute de martorul de uzura !
                    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                    Comment


                    • Samy, lasa ca se lamuresc pana la urma toti cum e cu zgomotul.
                      Barumurile alea de vara intr-adevar sunt zgomotoase, dar nu chiar ca niste anvelope de iarna.
                      Si Kleber-ul asta de iarna e moale la material si tot se aude destul de tare.

                      Comment


                      • ce crampoane?! poate vorbesti de alea cu tinte.
                        Attached Files

                        Comment


                        • normal ca daca mergi pe zapada scartaie sub roti dar acum pe asfalt nu se aude nimic. macar daca as gasi si pt vara anvelope asa silentioase. cand am plecat de la vulcanizare am crezut ca am probleme la motor pt ca zgomotul barumurilor se suprapunea peste cel al motorului care nici el nu e silentios, fiind dci. dar cu astea aveam senzatia ca nu mai e masina cu care venisem

                          Comment


                          • Daaaaa, super silentioase. Parca le aud cum huruie cand trec de 100/h.
                            Fii serios!

                            Comment


                            • vorbim degeaba. tu crezi ce vrei. eu am mers si cu unele si cu altele. barum de vara huruia si la 30 km/h si sunt data in review-uri ca silentioase. si cu asta inchei ca n-am chef sa ma contrazic vesnic. poti sa crezi ce vrei. nu stiu ce anvelope ai de iarna dar ale mele sunt silentioase.

                              Comment


                              • Kleber Krislap HP2
                                Scrie mai sus.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google