Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Prima data, diferenta intre viata si moarte o face precautia. Dar daca te crezi Ken Block, sa mergi de'a latu' prin Bucuresti, dar de fapt tu (la modul general vorbind, nu tu personal) nu stii sa mergi calumea pe jos... eh, si ajungem din nou la anvelope.


    Mi se pare total eronat sa dai vina pe anvelope, cand nu stii exact ce s'a intamplat. nu stii viteza avuta in momentul derapajului, motivul, starea conducatorulu auto etc.
    If it ain't broke, don't fix it!

    Comment


    • Exact in locul ala, un bizon cu Ferrari a plonjat fix pe un boschetar, omorandu-l pe loc. Asta se intampla pe vreme uscata si calduroasa si daca nici Ferrari ala nu avea anvelope "da firma"... Problema e de la contextul nefavorabil, stilul de condus, etc. Un accident e o consecinta a mai multi factori, in orice imprejurare, oricand, oriunde.
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • Lasati anvelopele de iarna sa va ajute CAND si CAT pot ; uitati de ele, altfel ve-ti avea mereu senzatia ca sunteti protejat de necazuri doar pentru simplul fapt ca le aveti; si nu e deloc asa.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • Corect. Dacă stilul de șofat nu e adaptat la condițiile de iarnă, iar șoferul nu "simte" mașina, e buba. Nici mama anvelopelor de iarnă nu-l scapă de necaz. Ca să nu mai zic de ceasul rău-pisica neagră, adică să prindă vreo porțiune cu urme de polei, de exemplu.
          Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
          Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

          Comment


          • Originally posted by tavinush View Post
            incepuse sa imi para rau ca am luat motrio cu 200lei/buc si nu am mai rupt pana la 245 cat erau bfg-urile. de fapt nu stiu care sunt bune... :| . bfg am pe masina de la serviciu. incerc sa o las mai usor pe vreme umeda.
            Parerea mea e sa o lasi mai usor cu orice anvelopa pe vreme umeda pentru ca nu stii ce poate fi pe jos, polei, mazga etc. BF Goodrich am si eu pe masina si chiar sunt multumit de aderenta pe asfalt ud la temperaturi peste 3 grade (au aderenta mai buna decat kormoran pe asfalt ud la 30 de grade ), astept temperaturi scazute si zapada sa vedem atunci daca am facut afacere buna sau nu.
            Pentru cei care se lauda ca au gasit anvelope premium pe site-uri la 270-300 lei, n-ar fi mai usor sa postati link ca sa vada si cei care "nu stiu sa caute"? E mai usor sa te lauzi ca tu ti-ai luat anvelope mai bune si mai ieftine in loc sa dai un amarat de link!

            Comment


            • janteanvelopepromotii punct ro

              jantesianvelope punct ro


              Cu placere!
              If it ain't broke, don't fix it!

              Comment


              • Originally posted by bad_hrc View Post
                Parerea mea e sa o lasi mai usor cu orice anvelopa pe vreme umeda pentru ca nu stii ce poate fi pe jos, polei, mazga etc. BF Goodrich am si eu pe masina si chiar sunt multumit de aderenta pe asfalt ud la temperaturi peste 3 grade (au aderenta mai buna decat kormoran pe asfalt ud la 30 de grade ), astept temperaturi scazute si zapada sa vedem atunci daca am facut afacere buna sau nu.
                Pentru cei care se lauda ca au gasit anvelope premium pe site-uri la 270-300 lei, n-ar fi mai usor sa postati link ca sa vada si cei care "nu stiu sa caute"? E mai usor sa te lauzi ca tu ti-ai luat anvelope mai bune si mai ieftine in loc sa dai un amarat de link!
                avand in vedere ca fac cel putin 100 km in fiecare zi probabil stiu sa si conduc, nu crezi? in 6 ani nu am avut nicio problema in trafic cu putin ajutor din partea divinitatii, bineinteles.
                gumele le-am luat de la reprezentanta dacia. nu-s premium dar pentru doritori cu buget redus merg,

                Comment


                • Comment


                  • Originally posted by Niki B View Post
                    janteanvelopepromotii punct ro

                    jantesianvelope punct ro


                    Cu placere!
                    De fapt eu vroiam sa vad unde mai exact a gasit lumea A4, ug8+ si 3d la pret de 270 de lei in lunile august-octombrie cand toate magazinele au umflat preturile putin cate putin in perioada aia
                    Pe primul site preturile au revenit la valorile din lunile spuse mai sus iar pe al doilea s-au ieftinit, dar in perioada specificata de mine nu gaseai anvelopa premium sub 300 lei.


                    Originally posted by tavinush View Post
                    avand in vedere ca fac cel putin 100 km in fiecare zi probabil stiu sa si conduc, nu crezi? in 6 ani nu am avut nicio problema in trafic cu putin ajutor din partea divinitatii, bineinteles.
                    gumele le-am luat de la reprezentanta dacia. nu-s premium dar pentru doritori cu buget redus merg,
                    Am zis ca nu stii sa conduci? Am atras atentia ca pe polei si mazga daca nu mergi responsabil nu te ajuta niciun cauciuc de iarna fie el premium sau low cost si cred ca esti de acord.

                    PS: Sper ca nu faci parte din grupul celor care s-au impacat extraordinar cu anvelopele kormoran.
                    Last edited by bad_hrc; 21 December 2011, 23:47.

                    Comment


                    • Originally posted by bad_hrc View Post
                      Parerea mea e sa o lasi mai usor cu orice anvelopa pe vreme umeda pentru ca nu stii ce poate fi pe jos, polei, mazga etc. BF Goodrich am si eu pe masina si chiar sunt multumit de aderenta pe asfalt ud la temperaturi peste 3 grade (au aderenta mai buna decat kormoran pe asfalt ud la 30 de grade ), astept temperaturi scazute si zapada sa vedem atunci daca am facut afacere buna sau nu.
                      Pentru cei care se lauda ca au gasit anvelope premium pe site-uri la 270-300 lei, n-ar fi mai usor sa postati link ca sa vada si cei care "nu stiu sa caute"? E mai usor sa te lauzi ca tu ti-ai luat anvelope mai bune si mai ieftine in loc sa dai un amarat de link!
                      daca te uiti in urma cred ca am dat zeci de link-uri





                      @ bad_hrc. uite ca tot vine vara :

                      Last edited by B997NDL; 22 December 2011, 00:47. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • FULDA IGLU-a avut sau are cineva aceste anvelope?...impresii?

                        Comment


                        • Yokohama S Drive sau Hankook V12 ?? ce ati alege ??

                          Comment


                          • Originally posted by Cromatic View Post
                            FULDA IGLU-a avut sau are cineva aceste anvelope?...impresii?
                            sunt zgomotoase dar in schimb in zapada se comporta ireprosabil... cred ca nu este panta inzapezita sa le stea n cale
                            Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                            Comment


                            • maine va fi zapada in bucuresti si garcea va asteapta sa va arda aveti grija de pozanaru' vostru!! 'merri crismas'

                              Comment


                              • Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

                                @Cromatic,

                                Daca te referi la modelul Fulda Kristall Iglu atunci poti sa le cumperi cat mai repede. Pe mine nu ma deranjeaza daca sunt zgomotoase ca nu sunt la razboi sa ma ascund de inamic sa nu ma auda, ma intereseaza sa isi faca treaba pe zapada, gheata, polei, mazga etc.
                                Posed 2 buc din 2008 si 2 buc de acum 3-4 saptamani. Rezultatele celor doua anvelope din 2008 m-au convins sa caut si sa comand inca doua la fel.
                                M-au scos din diferite situatii si sunt foarte multumit de ele.
                                Deci sfatul meu este sa le cumperi daca poti pe toate patru.
                                Attached Files
                                Last edited by asyone2001; 22 December 2011, 22:07.
                                sigpic
                                Batranu'

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google