Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by samy0388 View Post
    am vazut debica frigo 2 care intrau in a4a iarna, nu difereau de ale mele decat prin gradul de uzura mai mic cu vreo 3 mm, in rest aratau la fel ca cele noi, nicio crapatura, nicio ruptura
    ai idee cat de mult conteaza acei 3 mm ? si daca masina respectiva facea pe iarna maxim 1.000.km inseamna si mai mult
    Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

    Comment


    • pirelli este brand si debica este no name?
      sigpic

      Comment


      • mariane te superi degeaba
        astia = pronume demonstrativ care se refera la un grup de oameni, nu este neaparat o scriere nepoliticoasa

        si da, chiar nu te ingurguta aiurea ca pana la urma nici tu n-ai mers cu alte cauciucuri, si da, am dreptul sa fiu scarbit ca se face atata tam tam pentru un lucru simplu de intuit : logic ca sunt anvelope premium, sunt mai bune decat 98 % dintre anvelopele de pe piata, dar nu veni tu sa-mi zici ca o alta masina incaltata cu alte anvelope nu iesea din sleaurile alea, ba mai mult mie mi se pare ca te-ai chinuit de-a dreptul sa iesi de acolo, deloc elegant cum s-a comportat masina, eu am condus in fiecare zi si stiu perfect conditiile in care s-a circulat si cum a fost zapada, apoasa, inghetata sau terfelita.

        PS: vezi ca "nu ne-am ciocnit valizele in gara" e patentata de mr.K
        plateste-i drepturi de autor

        PS2: loc de anvelopele tale stai linistit ca am, nu anvelopele sunt o problema, nici tu nu esti o problema, pe mine ma irita indarjirea cu care afirmati ceva ce e logic si o tineti sus si tare ca michelin alpin a4 sunt mega ultra hiper "jmechere" fata de restul care sunt rahaturi, stai linistit ca nu sunt rahaturi, eu personal le vad pe altele peste alpin a4 cel putin in unele conditii
        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

        Comment


        • Originally posted by samy0388 View Post
          dar nu veni tu sa-mi zici ca o alta masina incaltata cu alte anvelope nu iesea din sleaurile alea, ba mai mult mie mi se pare ca te-ai chinuit de-a dreptul sa iesi de acolo, deloc elegant cum s-a comportat masina,

          Se vede treaba ca ai citit totul superficial eu am zis ca am intrat primul in zapezile alea si ca eu am format SLEAURILE si apoi restul au intrat dupa mine.
          Iar daca tot o dai cu indemanarea asta in sus si in jos si ca eu m-am chinuit acolo, data viitoare iti aleg eu un loc la Poli in care sa intri si sa demonstrezi ce poti. Pana una alta sa ii intrebi pe cei care au ramas in zapada si nu au mai iesit de acolo decat impinsi si probabil ca ai vazut si tu in poze cine a ramas acolo.

          Pana la proba contrarie eu unul te rog sa incetezi cu dreptul tau de a fi scarbit pt un lucru inutil !
          Tu probabil ca te-ai face zmeu si cu asta de are 4X4 si s-a crezut tramvai

          Ps,,in prima poza se vede cum arata linia lui 32 cand e fara zapada pe ea..Omul a mers pe linia aia de la intersectia Calea Rahovei cu Sebastian pana la intersectia Rahovei cu Petre Ispirescu,,adica vreo 400 de metri.
          Acolo a incercat sa treaca peste un canal si nu a reusit decat impins,,apoi si-a vazut de drum pana a reintrat pe bulevard
          Probabil si un JEEP 4x4 este inutil si eu sunt "scarbit".. altii care au avut masini joase si au esuat pe aceiasi linie au avut pagube serioase la sistemul de directie al masinii si nu numai !!
          Attached Files

          Comment


          • am vazut live acum 1 ora un accident de la balcon un taximetrist a sarit la bataie in urma accidentului...in sectorul 5 este sticla pe jos..mm vanghele ,si tot astazi am avut 1 altercatie cu un alt taximetrist care daca e gheta pe jos nu mai acorda prioritate pietonilor(asa zicea el deci in concluzie taximetristii sunt tot niste cocalari in proportie de 95% si cauciucurile de iarna NU SUNT PT gheata spurcatilor din primarii AMIN

            Comment


            • Originally posted by bogdan_1984 View Post
              pirelli este brand si debica este no name?
              citeste cu atentie posturile apoi raspunde.
              nu am spus ca debica este no name. respectivul a facut o afirmatie fara sa spuna in ce conditii au fost folosite respectivele anvelope. (spre deosebire de mine si ceilalti care au explicat cum si in ce imprejurari au exploatat un set de anvelope)
              si daca te uiti mai atent a spus ca nu el este posesor de debica. ai prins-o ?
              Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

              Comment


              • mariane, tu nu intelegi anumite lucruri, nu mai am timp sa-mi bat capul si nici stare serioasa sa-ti explic, daca nu intelegi ce am vrut sa spun, macar nu te mai ingurguta, ca n-are rost
                tu nu sti sa explici ceva fara sa pui ""
                ce vreau sa spun e ca ai o exprimare infantila, in totalitate
                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                Comment


                • Omule,,deja NE PLICTISESTI cu un cuvant ca INGURGUTA
                  Ti-am zis,,lasa tu exprimarea mea infantila si vezi de posturi ON TOPIC,,ca altfel ma vad nevoit sa apelez la UN REPORT!!

                  Data viitoare iti promit eu ca te filmez personal intr-o parcare la Poli unde e zapada mare,,ca prea smecheras te crezi Pana atunci inca odata ai bunul simt si POTOLESTETE !!!

                  Comment


                  • samy probabil este plimbat de taticu cu masina iarna sau foloseste taxiul. de aceea nu este in stare sa vina cu argumente solide in ceea ce sustine. sa il rugam sa posteze un filmulet cu ce pot anvelopele dansului si apoi sa discutam.
                    topicul este deschis discutiilor nu contrelor prostesti
                    samy tata daca vrei deschide un topic special pentru jigniri si absurditati si posteaza acolo
                    Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                    Comment


                    • da-mi tu exemple de anvelope brand si anvelope no name. "pe asta ai prins-o?"

                      eu nu pun accent numai pe brand-ul anvelopei ci si pe avantajul garzii la sol care o are loganul. atata timp cat nu ramane suspendata iese din troianul de zapada cu anvelope ieftine, adica "no name-uri" asa cum le spuneti voi
                      sigpic

                      Comment


                      • de "brandurile" astea ai auzit? sunt foarte slabe din punct de vedere calitativ si al performantei :
                        Westlake SW601 Snowmaster , Interstate Winter IWT-2, Yokohama W.drive V902A, Kenda Polar Trax KR19, Goodride SW602, Star Performer Winter, Vredestein Qatrac 4, Pneumant PN 150 Wintec....... etc
                        Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                        Comment


                        • Vredestein Quatrac = anvelope all season, nu de iarna.

                          Vredestein Snowtrac 3=anvelope de iarna.

                          Vredestein nu e deloc un brand no name, ci de mijloc spre premium.
                          Last edited by mr.K; 6 February 2012, 14:20.

                          Comment


                          • du-te la un centru mai mare de anvelope si cere brandul acesta. se vor uita la tine ca la Yeti
                            Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                            Comment


                            • Eu am vazut la Carrefour, nu trebuie sa ma duc la un magazin specializat. Dar pretul era sensibil egal cu al altor marci scumpe.
                              Vredestein e marca ce echipeaza masini de curse. Asa cum si Yokohama e un pic necunoscut la noi, dar e marca de top.

                              Comment


                              • o mica incercare de a incheia aceasta polemica pe tema anvelope premium si no-name ar fi :
                                1. eu inteleg prin notiunea de anvelopa "brand" una care are traditie, este recunoscuta, recomandata de producatorii de autoturisme si mai ales da bine la teste. o anvelopa "brand" este utilizata si pe circuite si de amtori si de profesionisti.
                                2. o anvelopa "no-name" este alternativa de urgenta nu are traditie nu o gasesti decat la coada clasamentelor cu calificativele de rigoare.
                                producatori apar peste noapte dar le trebuiesc ani buni sa demonstreze ca produsele lor sunt fiabile si competitive.
                                Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google