Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eu la continentalurile mele ce nota sa le dau daca la motrio a dat 10?

    Comment


    • Originally posted by Ivan Marian View Post
      Sandor a dat nota 10 pe o scara de la 1 la 100 ( doar asa imi explic eu acea nota de zece)....iar eu pt michelin A4 atunci ar trebui sa dau nota maxima 100 ..iar pt nota 30 ar trebui sa intre alte categorii de anvelope.!
      Eu am dat pentru anvelopa mea de iarna, conform criteriilor mele de evaluare subiective, nota maxima: 10.

      Este prima mea anvelopa de iarna pentru Logan si sunt multumit de ea.

      Daca as fi avut mai multa experienta, cu alte anvelope de iarna pe Logan, poate ca nota mea nu ar fi fost 10 sau poate ca da.

      Originally posted by mario_09 View Post
      eu la continentalurile mele ce nota sa le dau daca la motrio a dat 10?
      Daca sunt bune din punctul dumneavoastra de vedere: 10.
      Last edited by Szente Sandor; 1 April 2012, 11:05. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • eu am tigar, si eu i-am dat 10 in primul an. acum sunt la al 3-lea an de utilizare si mi se par de un 6.5 cred ca timpul face diferenta, o anvelopa buna ramane la fel de buna 3-4 ani.

        Comment


        • O parere despre Michelin Energy Saver ?
          Azi le`am pus pe masina, si am incercat cateva franari pe ud, am vazut ca se comporta foarte bine.

          Comment


          • Pai tu le ai pe masina si astepti pareri de la altii ?
            '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

            Comment


            • Ma intereseaza sa-mi achizitionez un set de 4 genti de Al aduse din Austria cu 100 Euro.
              Acum va intreb daca tb. sa in grija si prezoanele sau nu (si la ce alte detalii sa ma uit). Am un coleg care nu a avut grija pt. Toyota lui iar prezoanele l-au mai costat cat gentile, oare la Logan o fi la fel?

              Comment


              • Poi azi e prima zi cu ele pe masina, si nah as vrea o parere daca am facut o alegere buna etc.

                Comment


                • Lumea le lauda, in teste ies prost la aderenta pe ud, toata treaba e sa fi multumit de ele si eventual sa le cunosti limitele ca sa eviti evenimentele neplacute.

                  Comment


                  • Originally posted by Zombehenzi View Post
                    Ma intereseaza sa-mi achizitionez un set de 4 genti de Al aduse din Austria cu 100 Euro.
                    Zombehenzi..aici este topic pt anvelope si nu de JANTE auto.
                    Vad ca esti incepator si primul tau post...dar mai cauta si o sa gasesti thread dedicat JANTELOR.

                    Comment


                    • Originally posted by Zombehenzi View Post
                      Ma intereseaza sa-mi achizitionez un set de 4 genti de Al aduse din Austria cu 100 Euro.
                      Acum va intreb daca tb. sa in grija si prezoanele sau nu (si la ce alte detalii sa ma uit). Am un coleg care nu a avut grija pt. Toyota lui iar prezoanele l-au mai costat cat gentile, oare la Logan o fi la fel?
                      daca vrei jante pt masina nemodificata 185/65 15, iti trebuie nu mai late de max 7j, 4prezoane cu distanta intre ele de 100 mm adica 4x100 si normal sa fie de 15". adica 4x100 6j sau 6 1/2j sau 7j max. astea din urma sunt latimile admise ale jantei si era sa uit ET intre 35 si 50

                      prezoanele cromate noi (top) sunt 9 lei pe buc. ce e asa mult? la logan merg 12x1,5
                      Last edited by B997NDL; 1 April 2012, 21:52. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • deci azi era sa mi-o iau de la politie ca nu aveam cauciucuri de iarna )
                        Ninge ca-n povesti
                        ma bucur totusi ca altii vorbesc de jante.
                        Attached Files

                        Comment


                        • Cat a fost zapada in bucuresti nu am vazut nici urma de politie sau rar sa traga pe dreapta sa verifice anvelopele de iarna, dar poate nu am circulat prin zonele vizate de ei.

                          Comment


                          • asa este, nu prea sau facut controale in bucuresti ....
                            Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                            Comment


                            • Weekendu' asta le-am pus pe alea de vara.

                              Citat:
                              Original a fost postat de Zombehenzi
                              Ma intereseaza sa-mi achizitionez un set de 4 genti de Al aduse din Austria cu 100 Euro.
                              Acum va intreb daca tb. sa in grija si prezoanele sau nu (si la ce alte detalii sa ma uit). Am un coleg care nu a avut grija pt. Toyota lui iar prezoanele l-au mai costat cat gentile, oare la Logan o fi la fel?
                              daca vrei jante pt masina nemodificata 185/65 15, iti trebuie nu mai late de max 7j, 4prezoane cu distanta intre ele de 100 mm adica 4x100 si normal sa fie de 15". adica 4x100 6j sau 6 1/2j sau 7j max. astea din urma sunt latimile admise ale jantei si era sa uit ET intre 35 si 50
                              La janta trebuie sa iei in calcul si diametrul interior, care la Logan e 60.1
                              Daca e mai mare la janta aia, trebuiesc inele de centrale, daca e mai mica, le dai la alezat.

                              Comment


                              • a salut ! Doresc si eu o recomandare pentru cauciucuri de marimea 195/55 R15 !Doresc sa cumpar 2 noi pe fata si 2 sh-uri mai bune pe spate .Caut sa fie pana in 350ron /cauciuc .Din ce am cautat am gasit :
                                Tigar cu protectie janta- 275 Ron
                                Kleber - 294 Ron
                                G-grip- 320-350 Ron
                                Continental Premiu contact2 - 320 Ron
                                DUNLOP SP Sport 01 -340 Ron

                                Daca stiti si alte oferte-recomandari va rog sa le spuneti !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google