Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vara, jantele si anvelopele de iarna, tot scumpe sunt.
    Mai degraba in perioada asta prinzi o oferta, deoarece pe timp de vara anvelopele de iarna stau in depozite, nu la raft. Efectiv n-ai ce cumpara, iar pe net ti se cer niste preturi pe timpul verii de te ia durerea de cap.
    Jantele de tabla originale Renault au acelasi pret oricand.

    Comment


    • Am uitat sa specific ca regula aia se aplica in targul vitan si pe la dezmembrari e logic ca un magazin o sa aiba aceleasi preturi tot anul, doar daca baga vreo oferta sa fie mai ieftine. Problema este ca o parte din anvelopele de iarna la "promotie" sunt produse iarna trecuta si nu sunt depozitate in cele mai bune conditii, dar exista si stocuri noi.

      Comment


      • Cati dintre noi le depoziteaza in conditii optime? Putini.

        Comment


        • saptamana trecuta aveau suficiente anvelope de iarna pt. logan in cora,la oferta,2012 data fabricatiei.
          debica frigo 2.

          Comment


          • dar ce ar insemna conditii optime?

            Comment


            • eu daca le tin pe balcon....unul pe altul...cu jante cu tot nu cred ca vor fi probleme...probleme apar cand nu ai jante si le depozitezi in locuri in care diferite obiecte apasa pe cauciuc astfel deformand cauciucurile

              Comment


              • AZI in Cora SAVA Eskimo pentru logan..238RON DOT 3312
                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                Comment


                • tot la oferta,adica a doua buc. cu 50% reducere?
                  eu le-am montat deja ca ma impiedicam de ele si de jante pe balcon,mai ales ca am avut inclus si montajul,si pt. a evita eventual aglomeratia.
                  cam devreme dar vara nu mai vine oricum.pe viitor ma orientez in functie de vreme ,in fata blocului bineinteles.
                  la rulaj sunt ok,nu sunt mai zgomotoase fata de cele de vara (continental)chiar si la 110km/h.sa le vedem si pe zapada.

                  Comment


                  • Originally posted by micutzu666 View Post
                    AZI in Cora SAVA Eskimo pentru logan..238RON DOT 3312
                    mi-ai luat-o inainte. eu promesc newsletter de la ei si sunt la oferta. sava eskimo 3 185/65 R15 sunt la 234 de lei si iti returneaza bon valoric de 23,5 lei.
                    deci raman la 210 lei


                    scrol in josul paginii care se deschide pe link
                    Last edited by B997NDL; 16 October 2012, 20:52.

                    Comment


                    • Originally posted by MihaiB View Post
                      dar ce ar insemna conditii optime?
                      Cum: vezi poza.

                      Unde depozitezi anvelopele?
                      - un loc racoros, uscat (subsol sau, in masura posibilitatilor, un garaj).
                      - in locuri ferite de surse de caldura si de actiunea directa a soarelui, in locuri uscate si departe de produse petroliere sau alte produse chimice care pot duce la degradarea acestora.
                      Attached Files

                      Comment


                      • mersi de info, foarte folositoare...nu stiam

                        Comment


                        • promotie carrefour felicia iasi: Debica Frigo 2 sau Sava Eskimo S3: 170 de lei. 185/65/r15

                          Comment


                          • Originally posted by COS.T View Post
                            saptamana trecuta aveau suficiente anvelope de iarna pt. logan in cora,la oferta,2012 data fabricatiei.
                            debica frigo 2.
                            Si eu am luat dinastea anul trecut, la oferta cumperi 4 platesti 3, total a fost 750 ron, montaj gratis. Am iesit la 175 bucata, consider super-oferta pt 4 gume de iarna noi! luati cu incredere, sunt ok, nu mi s-au parut zgomotoase, se comporta ok.

                            Comment


                            • Originally posted by alan42 View Post
                              promotie carrefour felicia iasi: Debica Frigo 2 sau Sava Eskimo S3: 170 de lei. 185/65/r15
                              diferenta o platesc bucurestenii

                              Comment


                              • Cei care locuiti prin capitala sau prin alte orase de campie va puteti lua Sava, Debica si alte d-astea.Cei ce fac drumuri dese prin munti se bazeaza pe altceva.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google