Contestarea unui proces verbal

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Daca tu imi dai linkul catre sanctiunea savarsita...eu ma duc luni si platesc...opt ca nu am gasit....nici legea savarsita, nici sanctiunea privind xenoanele.
    Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

    Comment


    • #47
      Originally posted by cristi3775 View Post
      M-a oprit nenea Garcea in seara asta, si mi-a luat certificatul din cauza ca am "lumina de intensitate mare (xenoane)"....Fapta savarsita la art.13 din ROUG 195/2002 si sanctionata de art. 101/1/10 din OUG 197/2002 (sau 20012)...a pus cam multe zerouri in proces, nu-mi dau seama care din ele.

      Am mentionat ca nu se afla de fata nici un angajat de la serviciul RAR.

      Ce pot face?...inafara de a plati amenda.
      Politistii de multe ori au scris de doctor, fa contestatie daca esti sigur ca te-a incadrat gresit. Totusi... stiai ca risti amenda atunci cand ti-ai montat instalatia xenon.

      Comment


      • #48
        Originally posted by cristi3775 View Post
        (xenoane)"....Fapta savarsita la art.13 din ROUG 195/2002 si sanctionata de art. 101/1/10 din OUG 197/2002 .
        Pai nu ai aici incadrarea?
        Cristi, poti sa contesti daca esti nedreptatit, dar mi-e teama ca o sa te pozitionezi un pic in zona celor care sustin xenoanele; si nu cred ca e prea confortabil; e problema ta pana la urma.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • #49
          ART.13 ROUG 195 actualizat:
          Se interzice montarea la autovehicul, tractor folosit in exploatari agricoe si forestiere si vehicul pentru efectuarea de servicii sau lucrari, tramvai ori remorca a luminilor de alta culoare sau intensitate, a altor lumini dispozitive ori accesorii de avertizare decat cele omologate.

          ART. 101 OUG195/2002 actualizat
          (1) Constituie contraventii si se sanctioneaza cu amenda prevazuta in clasa a III-a de sanctiuni urmatoarele fapte savarsite de persoane fizice:
          10. montarea la autovehicul, remorca sau tramvai a luminilor de alta culoare sau intensitate, a altor lumini ori dispozitive de avertizare sonora sau accesorii ori modificari neomologate;

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google