Functionarea Radarului

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cam ce scoruri au?! Un link ceva pt studiu sti?Merci anticipat.
    Nu-l mai suport sub nicio forma pe Garcea!! M-am saturat de toti cocalarii parveniti care se cred "organe" ale statului!!

    Comment


    • Pai ar fi aici.
      Sau aici.
      Sau asta
      Last edited by D-FENS; 13 April 2010, 23:14.
      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

      Comment


      • valentine one ajunge pe undeva la 1700 lei.
        ideea e sa-ti iei undetectoe care are in specificatii modul de detectie pop sau instant-on.
        Detectie Instant-On (in impulsuri):
        Cele mai multe din aparatele radar emit constant un semnal care poate fi detectat de un detector radar. Unele aparate radar au caracteristica “Instant-On” sau “Pulse”. Aceste aparate nu emit un semnal radar decat atunci cand sunt activate de politist, lucru care de obicei se intampla atunci cand masina “tinta” este in raza de actiune a aparatului.
        Last edited by TopCat; 13 April 2010, 23:25.
        Computer, did we bring batteries?... Computer?...

        Comment


        • Haideti sa va spun cum procedez eu cu radarele ;) De obicei se aseaza intr-un loc unde sa nu ii poti vedea dar totusi sa aiba timp sa te poata opri daca ai depasit viteza ,daca mergi ca nebunu iti face vreounu semn oricum, dar totusi daca nu iti da nimeni flash si ii vezi cat de cat din timp franezi brusc pana pe la 20-30km/h si in acest caz se face o medie intre viteze,chestia asta este testata de mine de 4 ori si niciodata nu ma oprit ,odata pe centura galatiului aveam 110(limita de 70) si am pus frana pana la 30 apoi am trecut pe langa ei zambind.ps aveau mcv(radar nou).Chestia asta mi-a explicato un sofer dp microbuz romania-italia ,pana acum la mine a mers ....(ps. nu eu eram la volan un prieten de-al meu care are carnet si imi conduce masina,eu mai am un pic)

          Comment


          • N-as prea crede.Am fost surprins cu 140, in momentul in care am vazut radarul am franat in secunda urmatoare a inceput sa zbarnaie antiradarul, aveam 160 pe ceas si am apucat sa franez putin pana sa imi inregistrerzae viteza.In total am franat violent pana la 80 km/ora pe ceas.Acum fa si tu media si vezi daca se aplica regula si la mine.Am vizionat si filmare iar afisajul vitezei pe radar a oscilat intre 142-140 km/ora de vreo 3 ori apoi stabilinduse la 140 fara sa scada nici macar cand eram aproape de radar si aveam vreo 20 km /ora incercand sa opresc la semnul militeanului.

            Comment


            • iti citeste atat de repede viteza, incat decelaratia masinii e neglijabila. la radarele noi, cu timp de raspuns de ordinul milisecundelor, ghiciti voi cati "G" ar trebui sa aveti pe franare ca sa nu va citeasca bne viteza. va zic eu, atat de multi "G", incat ati lesina.
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • G? "g" poate ... G (mare) este o constanta.
                Nici eu nu cred faza cu media vitezelor de cand te-a inregistrat prima data pana la final... cu siguranta iti arata maximul si te amendeaza la viteza aia.

                In fine - le doresc numai bine vitezomanilor, politia romana sa-si faca treaba.

                Nu sunt decat putin rautacios ;) m-am saturat de flashuri disperate din spate de la niste nenorociti cu BMW, Audi, Mercedes-uri etc... si apoi ii vad cum ma depasesc si se duc ca inecatii trecand tot asa de urmatorii din fata... fie ca e linie continua, curba fara vizibilitate etc.

                Daca aveam autostrazi....

                Comment


                • g=9.80665m/s^2. adica "un Ge". o decelaratie de 19.6m/s^2 inseamna "doi Ge", adica o franare de la 70km/h la zero intr-o secunda; G e forta, g e constanta in fine, efectul resimtit e ca ti se dubleaza greutatea, parca ar mai sta cineva pe tine. la 3 "ge" deja nu mai vezi bine...
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • M-a luat si pe mine radarul in seara asta, 2 puncte penalizare si amenda 60 lei pe loc. In PV srie ca am avut 67 km/h.
                    In timp ce scria PV-ul am vazut si eu ecranul radarului , era setat pe 60 km/h . A mai prins unul in acest timp si cred ca era setat pe manual pentru ca in momentul in care radarul incepea sa bipuie un politist apasa un buton pe o telecomanda.

                    Comment


                    • salut. in seara asta am patit o "chestie tare ciudata" mergeam eu cu loganelul meu printr-un satuc de la iesire din DEJ si aveam vreo 80 cand m-am uitat pe ceas.,.. apoi ma uit in retrovizoare si surpriza surpriza .. mcv-ul alb era in spatele meu nu mi-a venit sa cred.. mi-am zis gata am muscat-o .. am redus pana la 60 si am tras pe dreapata .. politistii nu au schitat nici un gest.. si pur si simplu si-au consyinuat drumul ca si mine de altfel ..nici macar nu s-au uitat la mine.. .. intrebarea mea este .. imi poate veni amenda acasa daca mi-au facaut poza?? stie cineva cum lucreaza radarele noi?

                      astept opinii.. scuze pentru off topic..

                      Comment


                      • nu cred....la ce "foame " au in glanda, te trageau imediat pe dreapta. Sigur era inchis radarul, si pana sa fi actionat ei, erai deja la limita. sau poate nu aveau chef...se ma intampla si din astea.
                        Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                        Comment


                        • Te opreau inainte sa-ti dai seama,daca nu au facut-o inseamna ca ai scapat.
                          Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                          Comment


                          • mersi de raspunsuri. si eu stiam ca te opresc si iti da PV pe loc dar ma gandeam ca ar putea sa ti-l trimita si acasa.. oricum m-am mai linistit

                            Comment


                            • meritai o amenda normal ,,,,,de ce ai tras pe dreapta fara sa fi atentionat acustic si luminos????????????? nu sti legistlatia deci pune mina pe carte.
                              Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

                              Comment


                              • Poate ca a tras pe dreapta sa i-a o gura de aer, poate sa vorbeasca la telefon. Nu inteleg de ce merita amenda?
                                niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google