Nu Reusesc Sa Iau Examenul Pentru Permis :(

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Sa nu intelegeti gresit, maine se programeaza pentru traseu, nu va fi examinat!
    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

    Comment


    • #77
      Atunci bafta pe cand dai orasul. Eu imi aduc aminte cand am dat ca aveam foarte mari emotii si cu toate astea am condus ca la carte cu politaiu langa mine. Cred ca niciodata n-am mers mai bine ca atunci, parca se si legau toate, imi ieseau toate ok. Il si bateam pe politai (vorba vine) daca nu imi dadea examenul pentru ca efectiv n-am facut nicio greseala.

      Comment


      • #78
        Alta carte??

        Pan la urma ce ai facut? l-ai luat? Ca acu ma apuc si eu de scoala...
        Mi-am luat si eu "codu rutier" cu intrebari si teste, nu dau numele sa nu se considere reclama....Asa si in carte are intrebari de mecanica si prim ajutor, dar nu are de citit despre mecanica si prim ajutor:-/, am ajuns la pagina 102 si incepe cu tabelu cu punctele de penalizare, dupa semne rutiere si la sfarsit intrebari... Acu tre sa mai iau inca o carte?
        Sau care are dintre voi cartea care are si prim ajutor si mecanica? Sa mi-o imprumutati si mie cateva saptamani
        Last edited by SoSoRyNeL; 30 May 2010, 14:33.

        Comment


        • #79
          Fa chestionarele de aici http://www.drpciv.ro/info-portal/mainPage.do .Iti faci cont si ai acces la chestionare.Intri cu internet explorer.
          Last edited by KELBURTOS; 30 May 2010, 14:51.

          Comment


          • #80
            Am facut si fac, la info unde prind) am facut o data 22
            Da alta e faza, nu-mi place ca nu imi arata macar raspunsu corect....si nu cred ca invat eu mecanica si primu ajutor asa...

            Comment


            • #81
              Apropo de luat permisul:un vecin de la bloc,a dat examen,pana a luat permisul,de 33 ori.
              Toata chestia e sa nu pierzi speranta.
              Iara m-am culcat tarziu...

              Comment


              • #82
                Conteaza ca l-a luat!

                Comment


                • #83
                  Originally posted by SoSoRyNeL View Post
                  Am facut si fac, la info unde prind) am facut o data 22
                  Da alta e faza, nu-mi place ca nu imi arata macar raspunsu corect....si nu cred ca invat eu mecanica si primu ajutor asa...
                  daca te inscrii la o scoala de soferi si mergi la ore de legislatie,acolo te invata si mecanica si prim ajutor(cat ai nevoie pt permis),iar daca ai facut chestionare de pe "drpciv.ro"sigur ai observat ca sunt putine intrebari de mecanica si de prim ajutor.BAFTA!!!-un instructor din jud.Bihor-

                  Comment


                  • #84
                    Mai am cateva zile sa fac 18 si dupa incep si eu scoala. Sa vedem daca o sa am o vara linistita sau o sa stau numai cu burta pe carte

                    Comment


                    • #85
                      5w 40

                      o cafea neagra 5w 40, pui sub burta o perna brembo,seara visezi numai la tunning , poza cu un logan stikerit a la carte si il iei.


                      bafta.

                      Comment


                      • #86
                        bafta baieti .. si eu l-am picat prima data .. am crezut ca e o joaca .. si adoua oara am luat cartea galbena.. asa era acum 3-4 ani si aproape vreo 700 de intrebari le stiam .. raspunsul logic .. bineinteles si l-am luat cu 25 de puncte .. iar la oras un dram de noroc si gata am scapat..
                        incaodata bafta !

                        Comment


                        • #87
                          eu am dat in 2006 si era cartea galbena atunci,faceamt testele de la sfarsit pana nu mai greseam decat 1-2 intrebari!in doua zile am invatat tot,nu am citit niciodata cartea,decat testele respective,am luat din prima!nu mai tin minte cu cate puncte,parca 23!

                          Comment


                          • #88
                            Eu zic ca m-as descurca, ca am citit deja o data cartea si am inteles mare parte, multe din intrebari dupa drpciv le stiu, da sunt unele de imi pun capac...cu puncte de penalizare...alea sunt oribile rau. O mai citesc o data sau de 2 ori si dupa sa vdm

                            Comment


                            • #89
                              O intrebare ca am vazut si instructori pe forum.
                              Un unchi de al meu a avut in trecut permis catecoria C ,find anulat in anul 1990 .
                              Acum omu vrea sa obtina categoria B.Face din nou scolarizare completa sau doar legistaltie?

                              Comment


                              • #90
                                pt cei care pica la intrebarile de mecanica, rugati-l pe tata militian sa va arate la loganu din dotare axa cu came din blocul motor si pompa de ulei angrenata de arborele delco-ului. ca la ei in chestionare asa e corect. 'le muma-n c@# de cretinoizi "inghetati" la nivel de dacia 1300 si saviem...
                                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google