Nu Reusesc Sa Iau Examenul Pentru Permis :(

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Chiar asa au raspunsuri? Pe testele lor nu pe cele de pe net?
    Cel mai lent 1,6 8v

    Comment


    • #92
      in alea de pe net am gasit si-am ramas surprins cat de prosti pot sa fie cei care concep si cei care valideaza chestionarele. de fapt, ce asteptari sa am de la o colectie de corijenti la fizica, ocupati doar cu taierea de chitante si completarea gresita a proceselor verbale !?...pt ca majoritatea dintre ei, asta sunt.
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • #93
        Culmea e ca aceleasi greseli le gasesti si in intrebarile de la examen.

        Comment


        • #94
          Poate ca nu e topicu potirivit, da o scoala buna imi ziceti si mie? adica....mai ieftina asa) nu prea conteaza masina dati-mi pm, daca nu sa scrieti pe topic
          Ca am vorbit cu o femeie cu un loganel 1.5 si cik 8 mil+ inca 2 mil sa se ocupe ea de analize si toate alea, Asa sunt preturile? Cand a auzit tata....ca el stia ca e in jur de 5-6 maxim 7 (cai frumosi) milioane.....

          Comment


          • #95
            Offtopic. De multi ani nu mai e 5-6 milioane. Poate cu reduceri pentru elevi, studenti, someri. Dar cam rare oferte dinastea pe criza asta si la pretul actual al carburantilor.

            Comment


            • #96
              e in jur la 1000 lei
              eu acum ma apuc de A,C+E,D , sper sa le iau din prima ..
              cand ma gandesc ca scolarizarea asta dureaza 3 luni ...
              60 de ore pe camion+remorca + altele 40 pe autobuz
              ma costa 22mil500 lei vechi , din care A e bonus(gratis) si motorina nu o platesc fiind student
              Last edited by raduprov; 1 June 2010, 11:45.
              Its just a car ...

              Comment


              • #97
                Originally posted by Cristi_LCD View Post
                Chiar asa au raspunsuri? Pe testele lor nu pe cele de pe net?
                La mecanica au intrebari si raspunsuri de toata jena. Cum spune si Seba intr-un post de mai sus... au ramas la D 1300 si generatia autovehicolelor din anii '970...'980. Pentru categoria B cel putin ar trebui scoase complet din chestionar intrebarile de mecanica. Oricum masinile moderne nu mai sunt deloc depanabile de catre utilizator. Singura intrebare acceptabila cred ca ar fi... cum schimbi roata daca ai pana.

                Si intrebarile de prin ajutor ar trebui scoase din chestionare. Oricum marea majoritate a participantilor la trafic nu sunt calificati in a acorda un prim ajutor si in cazuri de accident un prim ajutor prost acordat poate face mai mult rau decit bine.
                Daca nu spui nimic nimeni nu se va certa cu tine.

                Comment


                • #98
                  SoSORynel sa fiu sincer la fel am procedat si eu prima data si l-am picat cu 20 de puncte sa imi dau palme nu alta..
                  eu iti pot da un sfat incearca sa citesti in fiecare zi legislatia timp de vreo saptamana .. si tot ramai cu ceva care te vor ajuta la intrebarile capcana..

                  In rest faceti cat de multe chestionare .. si va spun sincer ca eu cand am dat ex la scoala ca sa intru in ex propriu zis am primit un chestionar si avea intrebari cu raspunsuri eronate dar clasificate ca si corecte.. asa ca Dumnezeu cu mila.

                  Multa bafta.

                  Comment


                  • #99
                    ohh eu mai rau, prima data l-am picat cu 21 ( deoarece l-am tratat cu superficialitate ), iar a doua oara mi-a picat acelasi test , sa mori de ras, dar l-am luat
                    sigpic
                    Experienta in asigurari de peste 5 ani.

                    Comment


                    • eu am fost la politie sa fac contestatie intrucat una din intrebari era eronata, am raspuns corect, dar acolo mi-a zis ca e gresit. si picasem cu 21. acolo sa-ti dai pumni in cap, nu la 20. am ajuns pana la seful de la sectia generala de politie unde se dadea atunci, si ala a zis ca n-are ce sa-mi faca...si m-a intrebat ca restu pana la 26? m-am intors si am plecat de parca nici nu ma oprisem acolo. eu am mers sa fac contestatie ca citisem pe aici pe forum ca cineva a castigat. dar la brasov sunt mai scarbosi probabil. pe urma am luat cu 23. pretestarea tot cu 23. dar cand am dat eu de permis nu erau intrebarile de la politie pe net!
                      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                      Comment


                      • N-am avut probleme cu acest examen, am invatat 2 saptamani si la examen am luat 24 puncte din 26 si m-am ofticat ca la ultimele 2 intrebari am gresit ca prostu ma gandeam ca este A si am bifat B sau C nu mai stiu exact turbam . La traseu din cauza emotiilor mi s a oprit masina in rampa vai sa mor, imi tremurau picioarele. Cand m-a vazut garciulica ca eram tensionat rau a inceput sa ma incurajeze si atunci am bagat tare parcari laterale perfect, plecari din rampa la fel. Bun politist daca era altu ma zbura imediat nu conta emotii sau alte chestii
                        Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                        Comment


                        • Acu astept sa imi schimb buletinu, am pus actele, dar tot trebuie 2 sapt de cand fac 18 si inca n-am facut si de scoala, am gasit una 650 lei, psihologu la ei 50 de lei si analizele singur(am auzit ca sunt in jur de 100 de lei) pe logan dizal. Acu sa-mi vina bulentinu. Pana atunci R.a.t.b. la greu

                          A si am uitat, de garcea, am auzit ca e unu grigore in bucuresti, daca pici cu el e grav, cica pica pentru orice chestie(vrea coco nebunu), acu depinde si de noroc si de cat de bine le ai cu condusu
                          Last edited by SoSoRyNeL; 3 June 2010, 14:16.

                          Comment


                          • auzisem undeva ca e nou acuma ca daca iei sala si pici orasu, sala ramane valabila si nu mai trebuie s o dai din nou si dai doar traseul iar..stie cineva ceva de chestia asta?
                            sigpic

                            Comment


                            • ce spui tu eu cred ca este dorinta altora
                              sigpic
                              Experienta in asigurari de peste 5 ani.

                              Comment


                              • Originally posted by SoSoRyNeL View Post
                                acu depinde si de noroc si de cat de bine le ai cu condusu
                                Poti sa fi AS la volan, daca nu dai bani nu iei! iti spun asta din propria experienta, cum ai luat sala vorbeste cu cineva sa iti aranjeze ca nu iei, sunt sanse minime crede-ma.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google