Ridicare Masina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Darksid3, pai PMB nu mai are sediul vis a vis de Cismigiu?
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • #17
      nu mai este acolo.cladirea veche se renoveaza. acum pmb e pe cheiul dambovitei vis-a-vis de regie, langa poli.
      Mai bine sa pui raul înainte, si sa lasi ce e mai bun ca o surpriza.sigpic

      Comment


      • #18
        Nu...de cateva luni bune . S-au mutat pe Splaiul Independentei 291-293
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • #19
          Habar n-aveam. Ce inseamna sa nu mai fi la curent (220V ). Pai in zona aia ai putea sa parchezi in curtea IDM-ului, unde e "dictamai" parcarea.
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • #20
            Originally posted by felix. m View Post
            Salut baieti! Am o ruda care lucreaza la ridicarea masinilor din sectorul 1 (nu ma injurati ) si as dori sa va spun cateva secrete de retinut sa zic asa spuse de cel care lucreaza acolo :

            1:puteti parca unde doriti dupa ora 19:30 pana la 6:30

            2:Nu parcati in fata garajelor,institutilor,cladirilor etc. unde este afisata placuta cu atentie gataj,parcarea oprita bla bla. Jumatate din masinile ridicate intr-o zi sunt din urma sesizarilor de catere cetateni la 112.

            3:Partea haioasa:daca aveti in masina orce fel de animal\vietuitoare masina nu v-a fi ridicata .

            4aca veniti la masina si o gasiti in aer,inca nu au pus-o pe platforma cereti sa v-i se dea jos si sa platiti o amenta in jur de 250 lei lui GARCEA.

            Aceste trucuri daca le pot numi asa sunt aflate de la o sursa sigura si va puteti baza pe ele 100%. Sper ca o sa va fie de folos.
            vrajeala , pe Bld Ion MIhalache acum ceva timp ridicau si noaptea , in jur de ora 12.
            aia cu animalele este adevarat , nu poate sa ti`o ridice , daca nu iti ei masina vreo cateva zile ? ....
            cu platforma e adevarat , prietena mea a lasat masina langa un scuar cand eram eu la spital si cand a coborat era in aer pe cingi , a dat`o jos si a platit doar amenda .
            si treaba cu 112 e reala , toti dobitocii au in fata portii "nu parca" , da nu au nici macar masina , sau are fisu` si vine o data la 3 luni.

            Comment


            • #21
              La mine e invers, am in fata portii scris "Nu parca!", si trebuie sa le "cer voie" dobitocilor sa intru si sa ies in/din curtea mea.
              Saptamana asta, in fiecare dimineata, aceiasi persoana a parcat masina in fata portii. De fiecare data acelasi text: "Scuze! Imediat!".
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • #22
                o sa imi pun un acvariu cu pesti in masina

                Comment


                • #23
                  CataFOF nu vreau sa ma contrazic cu tine dar cel putin in sectorul 1 si 2 nu se mai ridica masini dupa ora 19:30 . La ora 19:00 se retrag masinile da cel mai bine parchezi dupa "19:30" ca sa fi sigur de o treaba.
                  sigpic

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by felix. m View Post
                    Salut baieti! Am o ruda care lucreaza la ridicarea masinilor din sectorul 1 (nu ma injurati ) si as dori sa va spun cateva secrete de retinut sa zic asa spuse de cel care lucreaza acolo :

                    1:puteti parca unde doriti dupa ora 19:30 pana la 6:30

                    2:Nu parcati in fata garajelor,institutilor,cladirilor etc. unde este afisata placuta cu atentie gataj,parcarea oprita bla bla. Jumatate din masinile ridicate intr-o zi sunt din urma sesizarilor de catere cetateni la 112.

                    3:Partea haioasa:daca aveti in masina orce fel de animal\vietuitoare masina nu v-a fi ridicata .

                    4aca veniti la masina si o gasiti in aer,inca nu au pus-o pe platforma cereti sa v-i se dea jos si sa platiti o amenta in jur de 250 lei lui GARCEA.

                    Aceste trucuri daca le pot numi asa sunt aflate de la o sursa sigura si va puteti baza pe ele 100%. Sper ca o sa va fie de folos.
                    Au ridicat masina de pe un spatiu verde dezafectat.(langa o cladire , santier,masina de firma cu nr de telefon,adresa)Nu am incurcat pietonii,cei din cladire nu au facut reclamatie,nu am incurcat circulatia ca drept dovada nu am platit amenda de la politia (militia) rutiera.Ce bine stau baietii pe banii statului!
                    Last edited by q_acdc; 27 August 2010, 22:04.
                    AC/DC- RIDE ON

                    Comment


                    • #25
                      "daca e parcarea ta du-o in casa ..."
                      asa mi-a zis unu cu mult tupeu in el...dupa ce a stat linistit de la ora 9 pana la ora 23...si facea scandal ca eu il blocasem ...ca doar nu ma bagam in parcarea vecinilor...
                      parcarea e permanenta ca de aia ma obliga sa pun tiganie dinaia de triunghi care costa 130 de lei si tine pana se gaseste unu sa calce pe ea si se rupe ca un sticks...
                      Last edited by mc_alienu; 27 August 2010, 22:20.
                      "when I grow up,sigpic I want to be a VDE"

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google