Acte Si Procedura Inmatriculare Logan Nou

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16

    Vezi pct 7
    Document care atesta proprietatea original si copie.
    Logan 0.9 TCe 2018

    Comment


    • #17
      Exact, verifica copia cu originalul si trebuie sa-ti dea factura originala inapoi .

      Comment


      • #18
        Mi-a oprit factura cu prețul vaucerului de la rabla 6500 lei

        Comment


        • #19
          Daca nu este factura finala ci doar cea cu voucer-ul RABLA nu-i problema pt. tine

          Comment


          • #20
            Era trecuta toata suma dar jos la total scria doar prețul tichetului rabla.
            Cand se înmatriculeaza cu contract de vanzare nu ramane la dosar unul original din cele 5?
            probabil asa o fi si cu factura.

            Comment


            • #21
              Contractul V-C se face in 5 exemplare tocmai ca fiecare opreste un exemplar(1 vanzator, 1 sectia financiara vanzator, 1 cumparator, 1 sectia financiara cumparator, 1 politie), factura este doar in 2 exemplare (1 vanzator si 1 cumparator)

              Comment


              • #22
                Am vazut pe site-ul drpciv ca am nevoie de fisa de înmatriculare.
                De unde o iau pe asta, dupa ce o completez tre sa merg iar la taxe si impozite sa mi-o vizeze?

                Comment


                • #23
                  Stormy de la taxe si impozite ar trebui sa o iei si tot ei trebuie sa ti-o si completeze/vizeze. Este dovada ca ai trecut masina pe rolul tau si ti-ai platit taxele.

                  Comment


                  • #24
                    Am luat-o pana la urma, am mai stat odata la coada :| Saptamana trecuta cand am fost la taxe si impozite nu mi-au spus nimic de fisa aia, si nici pe panourile alea nu era trecuta.
                    Problema a fost ca azi la 11.30 aveam programare la pipera si am fost crontra cronometru, oricum am intarziat 10 min dar m-au primit.

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google