Taxa de prima inmatriculare

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vorbesc de Targoviste,totusi,azi am reusit(stupoare!) sa bag dosarul.Marti iau numerele,preferentiale.
    Maine ma imbat...
    Forum neinteresant. Delogat definitiv.

    Comment


    • Originally posted by bogdan_1984 View Post
      majoritatea persoanelor care au facut acea greva sunt samsari de masini care traiesc din vanzarile de masini SH. Romania scapa de dacia 1300 si se umple de alte rable din germania. si cand spun RABLE, stiu despre ce vorbesc.
      bine zis, trebuia sa se mareasca taxa de 5 x.

      totusi, trebuia umpic gandita treaba...taxa sa fie mai mica ptr masinile din 2000 incoace.
      in rest masinile mai vechi de 2000 sa fie taxa de 5-10 x mai mare ca m-am saturat de toata stoarfele de rable prin buc !!
      am vazut trailere pline cu rable din germania la vama..haaaaa..teapa !!!

      Comment


      • ce ma oftica pe mine?
        din toata tampenia asta...am platit 244E care nu cred ca ii mai vad si la 30 zile dupa se gandeste tariceanu sa scoata taxa pt masinile noi.
        Eu 1 am fost furat pe fata !!
        Nobody dies virgin...because life fuck's us all !!

        Comment


        • Ai dreptate,dar uita-te si la cei care trebuie s-o plateasca de 3 ori.Deci se poate si mai rau.
          Forum neinteresant. Delogat definitiv.

          Comment


          • JmEk nu numai tu ai fost pacalit. si eu si altii. eu am platit o taxa de 860 ron atunci cand nu trebuia. mmm
            sigpic

            Comment


            • Eu am platit doar 650 de lei sac .
              Cel mai lent 1,6 8v

              Comment


              • Eu unul nu am platit nimic, mi-a facut-o cadou Dacia. Si mai sac!

                Comment


                • Eu is de acord cu taxa pentru masinile vechi rable aduse dar nu as de acord cu taxa pentru masinile noi la care nu ar mai trebui sa se plateasca nimica eu am platit 770 ron daca se scoate taxa pentru masini sa imi dea bani inapoi dc eu sa o platesc si alti nu I DISCRIMINARE TATALA !!!!!!!!!!!!!!

                  Comment


                  • Chestia cu discriminarea e o prostie! Orice lege noua poate fi atacata pe motivul asta! Unde s-ar ajunge asa?

                    Comment


                    • adica nu ti-ar convine sa nu mai platesti taxa asta?! altii au castigat in instanta contra acestei taxe. bravol lor!
                      sigpic

                      Comment


                      • eu din cate stiu,legea nu se aplica retroactiv...deci e cu semnul intrebarii si datu banilor inapoi dupa plata taxei.
                        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                        Comment


                        • Poate inaintea alegerilor prezidentiale sa se iveasca ceva.
                          Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                          Comment


                          • pai cu ocazia aia mai primim si noi una alta... eu as propune sa se faca alegeri cel putin odata la 6 luni,daca se vrea sa se faca ceva in tara asta
                            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                            Comment


                            • Asa cum am spus si eu sunt un adversar al transformarii Romaniei intr-un urias junk-yard. Insa, din pacate cred ca acest lucru nu se va rezolva prin taxe care sa loveasca tot in consumatorul final. Asa cum s-a aratat mai sus de protestat, protesteaza samsarii. Acesti paraziti ai societatii care nu platesc un cent impozit la stat si isi catiga painea vanzand rable avand kilometraje date peste cap. De aceea cred eu ca in ei trebuie lovit si nu in omul simplu care vrea sa mearga afara sa-si aduca o masina pe cont propriu. Fiecare masina cumparata de afara ar trebui impozitata triplu daca este vanduta intr-un termen mai mare de 1 an. Ceva in genul impozitelor pe case si terenuri. Astfel in in locul imposibilitatii pentru omul simplu (si adeseori naiv) de a cumpara ar trebui sa se introduca imposibilitatea ghertoiului de a vinde masini vechi. Fiind o masura strict fiscala UE nu ar avea ce sa ne reproseze cu atat mai mult cu cat aceeasi masura ar putea fi introdusa si pentru masinile noi. Cel mai bun exemplu in ceea ce priveste esecul taxelor de mediu este Grecia. In tara asta efectul taxei nu a fost scoaterea jafurilor din circulatie, ci dimpotriva, prelungirea duratei de viata a masinilor deja aflate in circulatie. Astfel poti vedea in circulatie masini atat de vechi incat e greu sa le recunosti pentru ca intre timp li s-a schimbat sigla. Daca nu are omul bani tot un SH va cumara, de aici sau de-afara. Atat timp cat merge cu el si nu il cumpara spre revanzare nu vad unde e problema daca il cumpara inmatriculat sau din Germania.

                              Comment


                              • au dureri fix in cot astia de omul de rand.si asta nu de ieri,de azi,de 19 ani e la fel.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google