Cum procedam la intalnirea cu Garcea?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    D-Fens vezi ca avem cel putin un politist membru.
    Cel mai lent 1,6 8v

    Comment


    • #32
      de la tine din oras?
      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

      Comment


      • #33
        de retinut ca nu avem treaba cu politistii de pe forum, nu-i asa baieti? daca sint la noi pe forum, sint baieti de treaba .
        si dupa cum am precizat mai sus, sint si oameni de treaba! am fost oprit, amendat si i-am ramas si dator. am achitat datoria si amu e el dator. interesanta explicatie, nu?
        Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

        Comment


        • #34
          daca am jignit pe cineva imi cer scuze,eu am incercat sa glumesc.acum,vorbind serios,ce i s-a intamplat lui suru nu cred ca e normal din moment ce are omologare la geamuri.sper sa scape cat mai curand de problema asta.si eu am geamuri ionizate,asa ca il inteleg
          Forum neinteresant. Delogat definitiv.

          Comment


          • #35
            Nu inteleg ce aveti cu"saracii"garcea......daca esti prins cu 70km/h ar trebui sa fii fericit ca scapi cu o amenda de 500 de mii in 24 de ore....e una dintre cele mai mici amenzi din europa......si in plus o meriti....ganditi-va ca la 70-80km/h daca iti sare un copil,caine in fata sau scapi controlul masinii si sari de pe carosabil risti sa omori sau sa lovesti pe cineva.Deci mie mi se pare corect ca atata timp cat eu merg cu 60-65km/h sa mergem toti la fel nu sa ma claxonexe vreun tampit din spate sa ii fac loc....daca vrea sa mearga cu 80 e bine sa fie constient de riscul amenzii.....Cu telefonul e la fel in europa sunt amenzi de 200 de eruro pt asta in timp ce noi ne plangem ca ne da 500 de mii in 24 de ore....iar pt stationarea in locuri interzise ar trebui amenzi de 10 milioane nu de 1 mil cum sunt acum.....nici nu ma gtandesc ce ar iesi daca am conduce toti cu 80 prin orash(tinand cont ca sunt atatea femei si incepatori la volan),nu am acorda prioritate,am parca oriunde vrem pe carosabil,am vb la telefon etc...........

            Comment


            • #36
              @suru: Iti recomand sa te duci la OTV, cu procesul verbal, sa le zici ca ai fost dat la ruleta si ti-au dat amenda degeaba si ti-au si gresit articolul in PV.
              PS: Vobresc cat se poate de serios, au mai fost si aia cu Subaru albastru din TM la OTV, eru dati la ruleta, si s-a luat Lazarus de politisti.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #37
                @fabulous4u2: ai perfecta dreptate! atita timp cit idiotu nu iti greseste articolul si iti baga pe git o amenda.
                daca stii ca ai gresit, corect, sa te arda daca esti vinovat.
                daca depasesc viteza din motive de "graba" sint constiient ca pot lua un radar sau daca fac stinga pe linie continua, sint din nou constiient, dar este un risc ce mi-l asum si nu injur politistul care-mi da amenda pentru asta. o sa incerc sa-i explic ca ma grabeam din motivul x si ca de obicei nu fac asa. de obicei ma cearta si uneori scap de amenda. eu chiar conduc calm, dar cind ma grabesc ...
                odata am trecut pe rosu la semafor, rosu plin! m-am asigurat si i-am dat in gura. trilulilu imediat dupa mine, m-a oprit, acte si toate cele. am explicat care era problema mea si m-a inteles si am scapat fara bani si acte luate. el era la semafor si a vazut ca m-am asigurat, ei inca nu aveau verde. urmaream un m.... care-mi datora bani, a prins verde si fugea de mine, am vrut sa intru si in el cu masina. imi datora multi bani . dar asta e, trilulilu m-a oprit si l-am pierdut pe m..... si odata cu el si banii mei. nu l-am mai vazut de atunci. deci acei 2 politisti care m-au oprit, au fost domni! nu ma suparam daca ma lasau fara carnet si o caruta de bani.
                ps: a se face bine diferenta unde am spus despre o anumita persoana ca e : politist, garcea sau idiot!

                @suru: sustin si recomand sfatul lui andrei
                Last edited by crististreulea; 25 September 2007, 15:13.
                Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                Comment


                • #38
                  suru si eu zic la fel se vede ca eu un abuz de putere plus ca au gresit procesul si in plus stau si prost cu matematica deci nu ai cum sa iei 11puncte din 2contraventii ptr ca se dau 2puncte ptr centura asta ar insemna ca cealalta contraventie sa valoreze 9puncte, cea ce e imposibil ptr ca maxim e 6puncte per contraventie, si de unde si 2puncte de penalizare???

                  PS ce e aia ``dat la ruleta`` ???

                  sigpic

                  Comment


                  • #39
                    ma mintit cand am semnat procesul.a zis uite 2 puncte pentru centura.
                    oricum am vorbit si cu un coleg de al lor aici fac paranteza ca mai sunt si oameni de treaba,si mia zis un coleg de al lui sa-l dau in judecata si sa i cer daune.se sapa si ei unul pe altul.
                    am sunat la firma care mi a pus geamurile si mi au zis la fel sa cer daune.
                    si apropo am luat omologarea de la folii si surpriza scrie ca pot avea parasolar dar nu mai lat decat parasolarul cand este coborat jos.

                    Comment


                    • #40
                      suru eu zic sa apelezi si la mass-media otv etc... plus ca faci si reclama clubului

                      sigpic

                      Comment


                      • #41
                        aici se vede clar transparenta.am sa fac copii si dupa acte dar acum nu am scaner pe moment.
                        politistul mi a zis ca trebuie sa am minim 70% transparenta pe fata si am zis ca am 85%.
                        a zis ca de el depinde daca iau sau nu amenda.
                        mau scos din minti!
                        Attached Files

                        Comment


                        • #42
                          Deci e clar, ala nu trebuia sa-ti dea amenda, cum adica sa fie dupa cum vrea el, daca vrea iti da, daca nu, nu? Sunt niste incompetenti unii dintre ei. Totusi o contestatie nu strica, chiar poate ii si dai in judecata.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • #43
                            da multumesc si celor care au observat inca o greseala in procesul verbal(mareom,cristi si ceilalti)
                            aku mai nou nu mai poti face contestatie la politie ci direct la tribunal foarte bine merg pana la capat.
                            bine ca nu sa luat si de stopuri.sa uitat el lung la ele dar....

                            Comment


                            • #44
                              bravo suru! daca trebuie sa tai jos din parasolar, nu-i bai! iti fac eu cadou alt sticker! orice pentru loganisti!
                              Originally posted by sonykel
                              suru eu zic sa apelezi si la mass-media otv etc... plus ca faci si reclama clubului
                              nu ne-ar strica putina reclama )
                              Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                              Comment


                              • #45
                                am sa ajung si la mass media .
                                ma simt clar nedreptatit.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google