Despre Obligativitatea Anvelopelor De Iarna

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Personal, nu am sarit niciodata peste etapa cu echilibrarea periodica (nici nu recomand)...dar in extremis, daca nu "ie" bani la momentu' respectiv...

    Comment


    • [QUOTE=Kojak;1364364]@ karlos12: Si in final te-a dus la peste 100lei toata afacerea pe deviz?

      140 de lei cu mentiunee din partea lor ca "Bine ca ai venit mai devreme de 1 noiembrie caci se va scumpi treptat pana in luna decembrie".Am fost prin 24 octombrie.Nici nu vreau sa ma gandesc cat va fi pretul prin aceea luna.

      Comment


      • Multumesc celui care mi-a sters postul anterior. Sper ca e mandru de ce a putut sa faca prin puterea cu care a fost inzestrat.
        Anvelopele de iarna sunt obligatorii doar pe drum acoperit cu polei, zapada sau ghiata si inlocuirea lor costa 60 de lei in Pitesti. "Pescarii" sa mai taie din coada!

        Comment


        • 60 lei e si in Arad la reprezentanta . La particuler 70-80 lei, una dintre putinele operatiuni unde in reprezentanta e mai ieftin )
          Avantajul ca la 75-80 lei in reprezentanta iti schimba si valvele la janta, absolut necesar dupa aprox 4 ani.
          Eu m-am incapatanat sa le schimb si acum aproape saptamanl trebuie sa verific presiunea (la valve scapa la 2 roti).

          Comment


          • Originally posted by Octavian View Post
            60 lei e si in Arad la reprezentanta . La particuler 70-80 lei,
            Ca bine zici; saptamana asta merg in reprezentanta pentru revizie si distributie; poate impusc mai multi iepuri dintr-o lovitura si "incalt" si Logan-ul cu anvelope de iarna(Semperit Speed Grip 2).
            Mersi pentru "pont".
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • 60 lei la reprezentata? Si eu am schimbat la un service situat la 100 m de reprezentata in Timisoara.Am zis ca la Autoeuropa precis e mai scump si vad ca am platit mai mult decat dublu in alta parte.

              Comment


              • La reprezentanta Dacia au o oferta cu 60 lei si depozitarea cauciucurilor de vara pentru cateva luni ! Nu stiu pana cand mai este valabila oferta.
                Last edited by leutzul; 4 November 2012, 08:40.

                Comment


                • 40 lei cu voucher
                  oricum nu'i intereseaza pe mecanici cum platesti.berea e a lor oricum...si daca platesti 100 lei la casa si daca lasi voucheru de 15 lei ...

                  Comment


                  • Iarna trecuta au uitat sa-mi bage pe factura si schimbul anvelopelor )) , defapt cand am trecut inapoi la vara.
                    Mi-au bagat schimb ulei, filtru, becuri (aveam vreo 2-3 beculete arse) schimb anvelope canci...
                    Era o harmalaie acolo (sambata) asa ca nu am pus intrebari de om corect, am semnat ca primu ministru si am plecat.

                    Poate mai prind si sezonul asta vreo "oferta"

                    Comment


                    • Originally posted by Kojak View Post
                      Personal, nu am sarit niciodata peste etapa cu echilibrarea periodica (nici nu recomand)...dar in extremis, daca nu "ie" bani la momentu' respectiv...
                      Deh, daca nu ie, nu ie... Nici la mine n-au fost anul asta, mi-am schimbat frumusel rotile de vara cu cele de iarna cu manutele proprii, fara reechilibrare. Ramane pe data viitoare...

                      Comment


                      • Subiectul acestei tarabe este "despre obigativitatea gumelor de iarna". Daca mai aveti ceva de spus pe acest subiect - va invit s-o faceti, daca nu - inchidem si punem lacatul pe usa.
                        Urmatorul post care nu are legatura cu "obligativitatea" va fi premiat cu un cartonas rosu.
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • tm80mat

                          Originally posted by karlos12 View Post
                          60 lei la reprezentata? Si eu am schimbat la un service situat la 100 m de reprezentata in Timisoara.Am zis ca la Autoeuropa precis e mai scump si vad ca am platit mai mult decat dublu in alta parte.
                          Daca nu stii unde sa mergi . Langa autoeuropa e un service fain 40 ron schimbat /echilibrat /valve etc. la jante tabla .

                          La aluminiu e 60 ron . la 100 m de autoeuropa .

                          Obligativitatea anvelopelor de iarna ar trebui sa fie pusa in viguare doar cand da zapada . Asa cum zilele acestea exista mari diferente de temperaturi intre zile . De exemplu azi : 18 grade /soare si maine intre 3-7 grade / ploaie .
                          Last edited by darksid3; 7 November 2012, 18:05. Reason: Automerged Doublepost
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by TM80MAT View Post
                            Obligativitatea anvelopelor de iarna ar trebui sa fie pusa in viguare doar cand da zapada . Asa cum zilele acestea exista mari diferente de temperaturi intre zile . De exemplu azi : 18 grade /soare si maine intre 3-7 grade / ploaie .

                            Legea chiar asta zice, doar cand e zapada, gheata sau polei.
                            Last edited by vitriol; 12 November 2012, 12:50.
                            sigpic

                            Comment


                            • Legea e lege, dar o anvelopa de iarna e buna si cand drumul e uscat iar afara e rece, in comparatie cu una de vara in conditii similare. Doar ca nu e obligatoriu nu inseamna ca nu e recomandat.

                              Comment


                              • Sub 7 grade celsius e recomandat să ai anvelope de iarnă, chiar dacă asfaltul e uscat.
                                http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google