Nereguli Impuse De Dealeri / Producator

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    @ Cezar
    Da, consider ca ce am scris este on topic pentru ca mesajele au trecut dincolo de bariera parerilor si s-a ajuns la tiganeala.
    Da, cred ca ar fi frumos sa ti se dea optiunea sa alegi anvelopele masinii pentru un 50-100 de euro in plus. Indiferent daca vrei sa alegi daca sa fie de vara/iarna sau sa alegi ca in loc de debica passio sa vina echipata cu conti premium contact.
    In acelasi timp nu consider ca este un drept al meu sau al tau sau al oricarui alt cumparator sa se si intample asa. Ar fi (cum am spus mai sus) un gest frumos al producatorului, DAR nu o obligatie a lui.
    Parerea mea, fara sa sar la jugulara lui X,Y sau Z pentru ca gandeste altceva.
    Mai bine va strangeti mai multi si faceti un mail semnat de toti catre VDC in care sa va expuneti propunerea. Daca nu are rezultat, faceti fw la mail si la raspuns catre RAR/ARR, si cu o solicitare in scris prin curier cu confirmare de primire. Asa nici nu se pierde si sunt si obligati sa raspunda. Solicitati un pdv fata de cele semnalate. Daca nici asa nu merge, atunci mergeti si catre pretinii nostri ielifantii Brigada de Rutiera.
    Spor la treaba.

    Comment


    • #92
      Aici nu vorbim despre actiuni in grup, pt ca nu dau rezultate bune.
      Ci atunci cand pui banii jos si cumperi masina, sa stii ce sa ceri:
      "Mai frate eu o vreau echipata de iarna. Nu am nevoie de cauciucurile de vara. Ce ma costa?"
      De fapt topicul face referire la somnul clientului, ce n-are habar sa ceara ce doreste.
      Daca in continuare nu doreste, atunci la revedere
      Nu vreau sa ma bat cu morile de vant...

      VDC? RAR? Politia Rutiera? Ce treaba au astia saracii?
      Last edited by Cezar; 23 December 2012, 12:30.

      Comment


      • #93
        Pai, in ordinea numerelor de pe tricou:
        Masinile sunt proprietatea Automobile Dacia, calea de comunicare cu ei este vocea clientului. Daca tot vreti schimbare atunci sa fie oficial. Si cred ca stii la fel de bine ca si mine ca ce zice Dacia e lege pentru dealer.
        RAR si ARR ... Sunt doar autoritatile in domeniu.
        Politia Rutiera... Nici astia nu e clar ce rol au?

        Nu cred ca ti-a zis nimeni ca NU ITI VINDE anvelope de iarna.
        Ca sa ai masina echipata cu anvelope de iarna te costa fix pretul lor.
        Dar ca sa iti oferi sansa sa optezi pentru ele si sa platesti doar diferenta cred ca trebuie sa discuti intai cu un avocat sa iti spuna cam ce sorti de izbanda ai si ulterior sa treci la fapte si sa iei legatura cu organizatiile de mai sus. Cred ca si ANPC-ul ar putea fi bagat in schema, deoarece tu cumperi o masina cu care este ilegal sa circuli pe drumurile publice cateva zile pe an.
        Sau poate asa cum am scris deja pe alta pagina ar fi mai bine ca sa fie bagate pe gat cu forta si anvelopele de iarna ca si triunghiul si trusa de prim ajutor.
        Ai platit masina? Ninge? Nu putem sa ti-o dam pana nu o echipam cu anvelope.
        EU asa as face. Sa fac target-ul la anvelope

        Comment


        • #94
          Sunt anvelope de iarna, mai ieftine decat cele de vara, nu s-a pus problema nici o secunda, sa pleci de la dealer cu doua seturi de anvelope.
          Ati dat-o in niste balarii de toata jena. Care e subiectul si unde s-a ajuns.
          Nu e vorba de scenarii ipotetice ci de niste nereguli ca urmare a legii date acum un an, adica obligarea de a avea anvelope de sezon. Ori, daca tie ti se livreaza masina neechipata corespunzator, este o neregula. Precedentul este creat de contextul de acum cativa ani, cand s-a dat legea cu trusa , triunghiul si extinctorul. Fix asta se intampla si acum cu anvelopele, doar ca, inca nu s-a sesizat nimeni. Momentan se merge pe burta.
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • #95
            problema e simpla.
            cumperi un produs.iti convine. .bine.nu'ti convine, iti iei banu si te duci peste strada la concurenta.
            oricum daca ti'o da cu iarna tre' sa iti iei de vara deci care e problema? doua seturi tot iti trebuiesc.din contra...hai sa le multumim ca vine cu vara pentru ca vorba mortului..e mai multa vara decat iarna la noi...
            sau suntem romani pana la capat si mergem cu alea de iarna si vara pt ca docamdata pt vara nu e lege)

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google