chinuiala mare cu reglatul farurilor la logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    arunca`le ma ))
    Alex is My Name .. CT26DZU is my " nickname " )

    Comment


    • #17
      nu fiti rai ma... orice lucru are avantaje si dezanvantaje...

      sigpic

      Comment


      • #18
        care ar fi avantajele ?
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • #19
          gata cu problemele fratii mei.am reusit sa ma descurc cu farurile si fara sa mai dau 5 mil pe xenon. 2 relee de protectie, cateva fire trase si gata.
          tot ce trebuie sa faci e sa mergi la un service la care sa gasesti unu sa stie ce face. eu l-am gasit. bafta si voua. acum nu mai am inima indoita ca masina arata doar bine si noaptea e pericol pe sosea ca nu vezi nimic. asa ca "beleaua" nu le arunc le tin ca merita ia si u! cristi_xp u ai angel eyes cu xenon? cat ai dat pe xenon cu tot cu montat? ca sunt o gramada de ofertanti si nu vreau sa iau vre-o teapa.
          Last edited by Cristi_Xp; 25 October 2007, 19:55.

          Comment


          • #20
            in cta xenon pt angel eyes cu tot cu montaj costa 5.6 mil ... eu zic ca e un pret foarte bun
            1.6 MPI CRAZY DRIVER

            Comment


            • #21
              Originally posted by 16mif
              gata cu problemele fratii mei.am reusit sa ma descurc cu farurile si fara sa mai dau 5 mil pe xenon. 2 relee de protectie, cateva fire trase si gata.
              tot ce trebuie sa faci e sa mergi la un service la care sa gasesti unu sa stie ce face. eu l-am gasit. bafta si voua. acum nu mai am inima indoita ca masina arata doar bine si noaptea e pericol pe sosea ca nu vezi nimic. asa ca "beleaua" nu le arunc le tin ca merita ia si u! cristi_xp u ai angel eyes cu xenon? cat ai dat pe xenon cu tot cu montat? ca sunt o gramada de ofertanti si nu vreau sa iau vre-o teapa.
              si ce ai facut mai exact...de se vad bine ?
              nu am angel nici xenon,doar iti spuneam din experienta altora...
              Pentru xenoane vorbeste cu Doc,are oferta pe la anunturi ,180 oiro bixenon,si 150 oiro xenonul simplu...
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment


              • #22
                cristi_xp fi atent. in primul rand am pus faza lunga in locul la faza scurta. apoi pe faza lunga am facut sa se aprinda toate 4 becurile. dupa aia pe lateral (akolo unde toti monteaza semnalizarea) am bagat bec de proiector. fasungul ce mi-a ramas de la farul vechi (ala cu pozitia) l-am bagat in locasul ala mic din coltul celalalt al farului. astfel am mutat semnalizarea, akum am 4 becuri pe proiector (alea din bara si astea din lateral) si pe faza scurta bate becul fara lupa iar pe lunga toate 4. si gata problema (m-a costat 50 lei cu tot cu mana de lucru la un baiat super talent de la "pex ploiesti")

                Comment


                • #23
                  hmm...nu cred ca este prea bine,dar ma rog...in primul rand faza scurta se monteaza neaparat acolo unde este lupa,iar cum spui tu ca ai legat toate becurile sa se aprinda pe lunga cred ca va dauna alternatorului...cu tot cu releul montat plus ca s-ar putea sa-ti iei injuraturi de la colegii de trafic! Referitor la reglaj aveti mare dreptate....este un adevarat chin,pt. ca este o pozitie foarte incomoda mai ales daca masina are si ac.Eu m-am chinuit vreo 2 ore,timp in care mi-au cazut tubulare,surubelnite prin scutul masinii ....Le-am reglat in fata unui gard de beton ca sa sesizez miscarea farului si pana la urma am reusit) !bat foarte bine si fara xenon..un mic pont:trebuiesc reglate in asa fel incat sa nu faca umbra intre ele.

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google