Evacuare sport logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Evacuare sport logan

    Ma intereseaza evacuare sport cap-coada fara catalizator,teava din fata pana in spate,o finala carbon in spate.
    Ma intereseaza daca are careva mai multe informatii,decat detin eu...
    Eu vreau cap-coada teava inox fara intermediara,fara catalizator,doar sa se pastreze sondele lambda.
    Face borla asa ceva?le-am dat un mail,astept raspuns,eventual un pret...
    Pasii ar cam fii urmatorii : in teava din inox se da o gaura,in gaura aia se baga sonda lambda,putin mai scoasa in afara pentru a nu receptiona toata gazele necatalizate...In momentul acesta apare eroarea de "SERVICE" pe ecran,care merge scoasa din soft.
    Calculatorul am intels ca poate fi pacalit si prin atasarea unei rezistente (identice cu a catalizatorului) .
    Totul depinde de borla,daca au asa doar teava sau nu
    Rog sa mai postati careva pareri/impresii/experiente
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

  • #2
    Nu sunt 100% sigur, dar am inteles ca cei de la Borla (Pitesti) ar avea un cip care permite scoaterea sondei lamba. Cica ar fi doar pentru motoarele cu Euro 3, dar cred ca la tine asa este.

    Daca are cineva informatii mai exacte, il rog sa posteze.
    http://www.loganclub.ro/forum/vand_m...or-t35360.html

    Comment


    • #3
      da euro 3 e al meu,astept raspunsul lor referitor la teava,da vad ca nu se grabesc
      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

      Comment


      • #4
        Nimic?

        Eu m-am hotarat. Dau jos finala si trag teava pana in spate si ii pun doua tipsuri.
        http://www.loganclub.ro/forum/vand_m...or-t35360.html

        Comment


        • #5
          tubulatura simpla (fara tobe) pt logan putem face doar la service direct
          pe masina, pt ca matritare avem doar pt tobe cu totul.

          La cat e mai problematic daca-l scoti de tot ca o sa mergi cu senzorul de
          avarie la sonda Lambda aprins si nu prea e bine.

          Se poate rezolva daca-ti punem alt soclu pentru sonda (100 RON)

          Tubulatura cat-back e fi5- daca e sa o facem te costa 300 RON.
          astept raspuns daca se poate prin posta totusi ...sa faca masuratorile pe alta masina
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • #6
            Bai nene, nu mai polua aerul asta si asa imbacsit! :p

            pese: Ce adresare la pertu au astia de la Borla. Sau il cunosti pe ala de ti-a trimis raspuns?
            numar secundele

            Comment


            • #7
              nu il cunosc...dar l-am vazut pe cateva forumuri faza ca salutul era ceva de genul "Salve" )
              era Cosmin de la Pilot
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment


              • #8
                am facut si eu rost de o evacuare finala sport din inox.
                mai ramane sa o arunc pe golan sus
                Attached Files

                Comment


                • #9
                  impresionant,sa vedem cum suna
                  toora,llumar fata spate,zender,borla,calc reno sport,1.6 93cp,vw mk1,1.8,sparco sprint,roll bar omp,centuri 6 puncte sandtler,bf goodrich,bbs,borla

                  Comment


                  • #10
                    Pe dci a pus cineva evacuare sport dubla ?
                    Am vb cu cei de la "PILOT" care pun esapamente "BORLA" si mi-au spus ca pot pune evacuare dubla fara tobe adica doar teava sau cu 2 tobe finale.

                    Cea doar cu teava am vazut si am auzit dar eu as vrea cu doua finale a pus are cineva asa ?
                    sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                    Comment


                    • #11
                      pe dci nu stiu daca se merita tobe sport ca nu castigi nici sound asa ca la benzinare

                      Comment


                      • #12
                        oricum suna altfel si la diesel.
                        mie imi displac ornamentele cromate pe tobe.ori toba ori nimic cel putin mie asa-mi place acum gusturile stiti cum e fiecare...
                        azi am vazut ornament 100%kitch.ornament de toba cu leduri)

                        Comment


                        • #13
                          eu tot nu mam lamurit. ptr dci ?.. sunt tobe sport?
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            aceleasi tobe se pot pune si pe diesel eu am vazut si suna bine
                            parca suna kiar mai gros.oricum misto.pe logan nu dar am vazut pe straine

                            Comment


                            • #15
                              nu cred ca aceleasi,mai tre umblat pe la tzevaraie,eventual scos de catalizator si alte chestii,vezi la masina aia cu numere de AG ,JBL parca...
                              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google